Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért javasolja mindenki,...

Miért javasolja mindenki, szinte minden kérdésnél a kutya ivartalanítását? Csak számomra idegesítő?

Figyelt kérdés

Aki ivartalanítani akarja a kutyáját, úgyis megteszi, aki meg nem, arra nem kell ráerőltetni.

Oké, hogy sok a kóbor, kicsapott kutya, de nem kell mindig ezzel jönni, annyira azért nem sok, legalábbis a mi környékünkön évente max. 20-at fog be a sintér három városban.

Az emberi ivartalanítást miért nem javasoljátok, mikor olyan sok gyerek van intézetbe meg az utcán mennyi fiatal bűnöző, hajléktalan? Nagy állatvédők, ez nem ugyanaz? A kutya is érző lény, ha elveszti a nemi jellegét, elveszti a jelleme egy részét. A macska se fog több egeret, ha ivartalanítják.

Vagy tenyésztők válaszolnak, és nem akarják, hogy a kutyapiacot ellepje a törzskönyv nélküli, de fajtiszta, olcsóbban kapható kutya?


Nem vagyok az ivartalanítás ellen, de szerintem nem kellene mindenkire ráerőltetni, akármilyen témában kérdés érkezik, ezt válaszolni.


2014. márc. 20. 12:41
 21/98 anonim ***** válasza:
91%

Ismerek egy kutyát, kis jack russel. Egy éves koráig totál jól kijött az én kanommal (akit fél évesen kigolyóztam) majd mire ivarérett lett, elkezdte támadni. Ott tartunk, hogy minden kan kutyának nekimegy, soha nem lehet elengedni, pórázon hörög, és szabályosan támad minden kant. Az ajtóban remeg egész nap, képes éjszakákat átnyüszíteni, szinte olyan mintha fizikai fájdalmai lennének. Nem tudom hányszor voltak már a dokinál mert állandóan be van gyulladva a kutya töke, konrktéan ha felemeled folyik belőle a cucc. És a legszebb az egészben mikor megkérdeztem ugye, nem érné meg kiheréltetni, a válasz: Dehogy, hiszen akarunk tőle kiskutyákat!

Mert ugye ilyen idegrendszert fontos tovább örökíteni...

2014. márc. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/98 anonim ***** válasza:
87%
15-ös, csak röhögök rajtad, mert olyan ostoba vagy hogy annyit se tudsz, a kölykök ESETLEG, NYOMOKBAN, VALAHOL majd hasonlítanak a tiédre, de ennek az esélye olyan alacsony, hogy akkor már egy menhelyi mixet is hozhatnál. :)
2014. márc. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/98 anonim ***** válasza:
10%
Ezek relatív dolgok, az én szememben semmi felelőtlenség nincs abban ha nem ivartalanítok. Más csinálja ahogy jónak látja én nem szólok bele. Ezt elvárom mástól is.
2014. márc. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/98 Imola Ágnes ***** válasza:
93%

Kérdező, tényleg nem vagy képben az aktuális helyzettel. És naaaagyon kíváncsi lennék, hogy a te környékeden miért ilyen alacsony a kóborló kutyák száma....

Azért javasoljuk az ivartalanítást, mert tényleg nap, mint nap harcolunk a kidobott kutyák számának a csökkentéséért. Mit gondolsz, honnan van tele az a sok menhely/sintértelep? Miért van az, hogy egyik menhely sem fogad be újjabb kutyát, mert 150, 200%-os a telítettség? Az mind mind az emberek udvaráról kerül ki. Ez az első ok, a sok kóbor kutya. A másik: mit gondolsz, miért van annyi ideggyenge, beteges, problémás kutya? Mert az emberek ész nélkül szaporítanak...lehet hogy jó ötlet a szomszéd Bodrit összeengedni Fifivel...de ha bodri fél év után diszpláziás lesz, és ezt az összes elajándékozott cuki mix örökölte, akkor jobbik esetben a kutya és a gazda is szenved, rosszabb esetben a kutya szépen ki lesz dobva az út szélére, mert hát nincs pénz a kezelésére...és ugye ismét az állatvédőkhöz kerül.

Következő ok az ivartalanítás mellett, hogy a falkába verődött kanok, egyrészt agresszívak egymással, másrészt a lakossággal is, s ha valakit megharap egy kutya, nyilván nem a felelőtlen ismeretlen gazdát kérik számon, hanem az állatvédőket támadják.

Harmadik ok, a sok eltünt kutya, akik tüzelési időszakban szöknek meg, aztán vagy megkerül a gazda, vagy nem.... vagy elüti az autó....vagy ki tudja...

Szívem szerint sok embert sterilizáltatnák, de két okból nem teszem: Elsősorban mert nincs hozzá jogom, másrészt mert a kutyákért harcolok...és mivel ezt szabadidőmben, saját költségen teszem, senki nem szólhat bele, és ne jöjjön nekem senki azzal, hogy inkább gyerekeket, vagy embereket védjem....

"A kutya is érző lény, ha elveszti a nemi jellegét, elveszti a jelleme egy részét. A macska se fog több egeret, ha ivartalanítják. "

A kutya ösztönösen szaporodik, normális esetben csak az alfahímek, mert ők ugye falkában élnek...amit mi már nem biztosítunk neki, így ösztönösem ninden szerencsétlen bele van kényszerítve a szaporodásba. A jellemét nem befolyásolja a nemi jelleg. A macska ivartalanítás előtt ugyan úgy fogja az egeret, mint utánna, max annyi, hogy nem esik ki az a jópár hónap, míg minden energiáját az ösztönös szaporodásba öli.

Ivartalanításnál ugye ottt vannak még az egészségügyi szempontok is... kb ennyi....

2014. márc. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/98 anonim ***** válasza:
2%
Mivel volt már alom ,elmondom hogy hazugság ,hogy nem hasonlít az anyjára -apjára a kölyök. Nagyon is hasonlít. nem mind egyformán ,de 1-2 biztos. Na amelyik tetszett azt tartottam meg ,ennyi a lényeg.
2014. márc. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/98 anonim ***** válasza:
89%

Azért mondjuk el minden alkalommal, mert rengeteg a tévhit.

Hány ember mondta már itt, hogy egy alomnak lennie kell a kutyának, mert az egészséges. Őket fel kell világosítani, hogy ez nem igaz.

Hányan mondják, hogy a kutyust nem akarják mefosztani az anyaságtól? Őket megint fel kell világosítani, hogy nekik ez nem élvezet. Sőt sok fajnál még fájdalmas is a közösülés (pl. macskák)

Hányan mondják, hogy elhízik, eltunyul az állat. Ez megint nem az ivartalanítás következménye, hanem az etetésé.


Illetve hányan nem tudják, hogy rengeteg betegség megelőzhető egy apró műtéttel. (méhgyulladás, álvemhesség stb.)


Hát csak ezért ajánlgatjuk serémyen, mert sokan szomszéd Mariska néni tanácsát hallja csak, hogy Mixike milyen jó anya lenne, Mixike vágyik az anyaságra, mi lesz Mixikével ha megcsonkítják. Holott a szomszéd Mariska néni semmit nem tud valójában az előnyéről, hátrányáról.

2014. márc. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/98 anonim ***** válasza:
84%
életkorod nem lehet több 12-nél :)
2014. márc. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/98 anonim ***** válasza:
84%
Legalább annyi eszed legyen, hogy ezeketuán elsunnyogsz valamerre és gondolkodsz......ezzel nem sérül az egód, csak nem fokozod még jobban a hülyeséget azzal, hogy hány kutyát gyártattál már eddig..
2014. márc. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/98 anonim ***** válasza:
100%

Azért az embereket és a kutyákat ivartalanítás szempontból nem hasonlíthatod össze. Mi emberek első sorban a szexuális örömszerzés céljából szeretkezünk, vélelmezhetően tisztában vagyunk azzal, hogy a szex után megfoganhat egy gyermek. Ha ezt nem akarjuk, akkor védekezünk. Tudom, ez csak mi fejlett kultúránkban van így, Indiában meg Kínában nagy a felesleges szaporulat, de már ott is felismerték a problémát, és a kormányok különböző eszközökkel próbálják csökkenteni a népességnövekedést. A kutya viszont ösztönből "szeretkezik", abból a célból, hogy utódok szülessenek. A kutya nem tudja, hogy a kölykei jó helyre fognak-e kerülni, vagy egészségesek lesznek-e, ő csak teszi a dolgát, amit a természet előírt neki, azaz szaporodik. Na most csak egyetlen szuka kutya élete folyamán világra hozhat akár 40-80 kölyköt, vagy még többet is. Azok a kölykök ha felnőnek, tovább szaporodhatnak, és tovább, és tovább...

Hogy a kérdésedre válaszoljak, én például a fenti okokból szoktam javasolni az ivartalanítást, pláne egy keverék kutya esetében. Ha társra vágyik az ember, akit szeretgethet, taníttathat, nem az lesz az elsődleges szempont, hogy a kutyának vannak-e golyói vagy méhe. Nyilván, ha kiállításra szeretnél járni a kutyával, munkakutyának szeretnéd, sportolni szeretnél vele a komoly eredményekért indultok, akkor ott igen is fontos a nemi jelleg, ha meg tenyészteni szeretnél, ott teljesen nyilvánvaló.

2014. márc. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/98 anonim ***** válasza:
93%

"A macska se fog több egeret, ha ivartalanítják."


Ezt esetleg meséld el a mi 6 hónaposan ivartalanított (ex)nőstény cicánknak, mert ő erről még nem tud, ezért irtja az egereket a környékünkön. Élő egeret még csak az ő karmai között láttunk. Sőt, irtja a fekete rigókat is de már jónéhány galambot is hozott haza. Ráadásul a szomszéd ivartalanított macskája is hasonló hatékonysággal működik.

2014. márc. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!