Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért javasolja mindenki,...

Miért javasolja mindenki, szinte minden kérdésnél a kutya ivartalanítását? Csak számomra idegesítő?

Figyelt kérdés

Aki ivartalanítani akarja a kutyáját, úgyis megteszi, aki meg nem, arra nem kell ráerőltetni.

Oké, hogy sok a kóbor, kicsapott kutya, de nem kell mindig ezzel jönni, annyira azért nem sok, legalábbis a mi környékünkön évente max. 20-at fog be a sintér három városban.

Az emberi ivartalanítást miért nem javasoljátok, mikor olyan sok gyerek van intézetbe meg az utcán mennyi fiatal bűnöző, hajléktalan? Nagy állatvédők, ez nem ugyanaz? A kutya is érző lény, ha elveszti a nemi jellegét, elveszti a jelleme egy részét. A macska se fog több egeret, ha ivartalanítják.

Vagy tenyésztők válaszolnak, és nem akarják, hogy a kutyapiacot ellepje a törzskönyv nélküli, de fajtiszta, olcsóbban kapható kutya?


Nem vagyok az ivartalanítás ellen, de szerintem nem kellene mindenkire ráerőltetni, akármilyen témában kérdés érkezik, ezt válaszolni.


2014. márc. 20. 12:41
 71/98 anonim ***** válasza:
92%

Igazad van, téged kéne ivartalanítani. Te tipikusan az vagy, akiknek már a puszta létezése is rusnya tályog a társadalom egészségesnek hazudott önképén.


Nem baj, unalmas lenne az életünk, ha nem lennének mindennap ilyen f**szok, akik ellen küzdenünk kell.

2014. márc. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/98 anonim ***** válasza:
0%
Ha ez a küzdelem ad értelmet eseménytelen életednek ,akkor ezzel megint csak jót tettem .Én nem küzdök senkivel csak megmondom a véleményemet, és abból nem engedek.
2014. márc. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/98 anonim ***** válasza:
100%
Rendben. Szia!
2014. márc. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/98 anonim ***** válasza:
100%

A tk nélküli,olcsón kapható "fajtiszta"kutyákból rengeteg a beteges,idegrendszeri problémás.

Sokan többet költenek egy ilyen szaporított nyomorult állatorvosi költségeire,mint a tenyésztőtől garanciával vett kutya ára.

Én nem adok pénzt kutyáért sem így,sem úgy,van a kedvenc fajtámból is sajnos mindig segítségre szoruló.Akik nem tenyésztőnél,hanem szaporítónál születtek.

Egy tenyésztő csak szerződéssel ad el kutyát.Garanciát vállal arra,hogy a megvett kutya nem szenved örökletes betegségben és fajtatiszta.Ha a kutya életében bármikor gond van,segít.Előre kiköti,hogy a kutyát bármikor visszavásárolja,ha nem tudják vagy akarják tovább tartani,elővásárlási joga van.Tudja,hogy egész életében felelős a nála született kutyáért.Ismerősöm is tenyésztő,és bizony elment az ország másik felébe a tudtán kívül szaporítóhoz került,disznóólban lévő kutyájáért és visszavásárolta.Ivartalanítás után gazdit keresett neki.

A tenyésztőnél nem az 5500 forintos tk miatt drágák a kutyák,hanem a minőség és a garancia miatt.

2014. márc. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/98 anonim ***** válasza:
100%

De tehetsz róla,mert neked kötelességed csak olyan helyre adni,ami normális.Ezt ellenőrizni is szokták felelősségteljes örökbeadók.

Nézzük máshonnan:te odaadsz valakinek egy kutyát,szerinted levan róla a gond.Erre a barom mondjuk kidobja,a kutya autóbalesetet csinál,meghal egy gyerek.Ha ezt megtudnád,nyugodt lennél?Ugyanúgy a te hibád is lenne,mint azé,aki utcára tette.

Ha állatvédőkhöz kerül a kutya,szerencsés eset.Van esélye életben maradni.Más pénzéből,idejéből.

Vagy a gyepire kerül,ahol 14 napig tartják.Közpénzből,a mi adónkból.Tehát igenis van közünk ahhoz,hogy te ostoba módon szaporítasz.

2014. márc. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/98 anonim ***** válasza:
100%
2014. márc. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/98 anonim ***** válasza:
0%
Ez olyan légbőlkapott példa volt hogy csak ámulok . Mi van ha... Mi van ha te eladsz hirdetésben egy használt fűnyírót és utána , aki megveszi nem figyel oda ,bemegy egy sörért,és a gyereke elkezd vele játszani ,átmegy a zsinórján és agyonveri a 220? Te vagy a hibás,a gyereke haláláért, hiszen ha nem adtad volna el neki akkor nem lenne neki fűnyírója !! Mert ez így szokott működni az életben. Én is tudok ilyen példát kreálni ,csak én viccnek szántam de sajnos te nem.
2014. márc. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/98 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok ha egy kutya (egy élő, érző állat) életét egy fűnyíróhoz, egy tárgyhoz hasonlítod :)


Egy ember jelleme, erkölcsi fejlettsége abból is lemérhető, hogy hogyan bánik az állattal.

Elvégre...

"Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik." (Mahatma Gandhi)

2014. márc. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/98 anonim ***** válasza:
0%
Látom a lényeget leszűrted a példából..
2014. márc. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/98 anonim ***** válasza:
100%
De ha olyannak adod oda a fűnyírót,akiről előre tudod,hogy hülye hozzá és tönkreteszi,akkor felelős vagy a gyerek haláláért.
2014. márc. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!