Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért javasolja mindenki,...

Miért javasolja mindenki, szinte minden kérdésnél a kutya ivartalanítását? Csak számomra idegesítő?

Figyelt kérdés

Aki ivartalanítani akarja a kutyáját, úgyis megteszi, aki meg nem, arra nem kell ráerőltetni.

Oké, hogy sok a kóbor, kicsapott kutya, de nem kell mindig ezzel jönni, annyira azért nem sok, legalábbis a mi környékünkön évente max. 20-at fog be a sintér három városban.

Az emberi ivartalanítást miért nem javasoljátok, mikor olyan sok gyerek van intézetbe meg az utcán mennyi fiatal bűnöző, hajléktalan? Nagy állatvédők, ez nem ugyanaz? A kutya is érző lény, ha elveszti a nemi jellegét, elveszti a jelleme egy részét. A macska se fog több egeret, ha ivartalanítják.

Vagy tenyésztők válaszolnak, és nem akarják, hogy a kutyapiacot ellepje a törzskönyv nélküli, de fajtiszta, olcsóbban kapható kutya?


Nem vagyok az ivartalanítás ellen, de szerintem nem kellene mindenkire ráerőltetni, akármilyen témában kérdés érkezik, ezt válaszolni.


2014. márc. 20. 12:41
 81/98 anonim ***** válasza:
0%
Nincs képesítésem jövőbe látni. Cselekvőképes ,nem gyámság alatt lévő embereknek adok kutyát.És fűnyírót. Ennyi bőven elég.
2014. márc. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/98 anonim ***** válasza:
88%

Épp ezért ellenőrzi a normális ember legalább egyszer,hogy az általa szaporított,majd örökbe adott kutyával mi van.Ennek az a neve,hogy felelősségtudat.

Arra nem gondoltál,hogy a szukának nem tesz jót az állandó ellés?Ha beledöglik,lesz másik és ennyi?

Ha egyszer ellési komplikáció lép fel és kéne egy 40 ezer forintos császár,hogy a szuka életben maradjon,mit csinálsz?

2014. márc. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/98 anonim ***** válasza:
89%

remélem, nincs családod :)

annyi érzelem szorult beléd, mint egy darab kőbe...

2014. márc. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/98 anonim ***** válasza:
0%

Már írtam hogy van család..

A szuka eddig kétszer ellett , és most 5,5 éves. Ezt nem nevezném állandó elletésnek. Lehet nem is lesz több. A fiatalabb kutya amelyik a saját kölyke lehet hogy ezévben fog elleni ,ha lesz hozzá kan. Ezek nagytestű,igencsak hamis de kezes kutyák ,szóval valami hasonló kellene, már van is egy két jelölt rá, de még kérdéses.

2014. márc. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/98 anonim ***** válasza:
88%
Ilyen kutyákkal kb.teli vannak a menhelyek.Nagyon könnyen lehet,hogy a szukád előző kölykei közül is akad közöttük.
2014. márc. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/98 sippara ***** válasza:
90%

"Ezek nagytestű,igencsak hamis de kezes kutyák ,szóval valami hasonló kellene, már van is egy két jelölt rá, de még kérdéses."


Most leírtad a hosszútávú menhelylakók túlnyomó többségét. Ilyenből biztos kell még, gyártsd csak őket, futószalagon, ha lehet, hátha eljutunk oda, mint Románia, és törvénnyel köteleznek majd, hogy ivartalanítsd szerencsétlen kutyát.

2014. márc. 21. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/98 Firestorm ***** válasza:
91%

Ezek a hülye értelmetlen példák a vicc kategóriába sorolhatóak...


"Az ajándékozás nem számít eladásnak, papír sincsen róla semmi ,hogy tőlem van szal ,ez sem áll. Odaadom ,viszik ,jónapot. Gondolod nem tudják hogy nincs chippezve? Mindenki tudja és nem is reklamálnak miatta. Ha viszi orvoshoz ott beadják neki, ez már nem az én gondom és költségem .Ingyen kutyához mi nem kéne még ?"


Na és mi van akkor,ha a TE felelősségteljes kiválasztott "gazdid" nem viszi az életben állatorvoshoz?Akkor így járt a kutya?Igaz nem a Te felelősséged,Te csak túl adtál rajta,mert szaporítani akarsz és minél hamarabb megválni a kölyköktől,se egy chip,se egy féreghajtó,miközben a szukádat rommá elletted és hamarosan belefog pusztulni.Ivartalanítást pont az ilyen felelőtlen emberek miatt hangoztatjuk,hiszen hozzásegíted a menhelyeket,hogy még több menteni való kutya legyen,miközben az ilyenek miatt már alig van hely bárhol is és pénz a kutyákra.Gratulálok,hogy ezt a példát állítod a gyerekeid elé,neveljünk még több szaporítót.Juppiii.

2014. márc. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/98 anonim ***** válasza:
93%
Utolsó, ott a pont. Ilyenek miatt rohangálnak mindenhol oltatlan kutyák. És ha a gyerekedet megharapja egy, te leszel leginkább felháborodva.
2014. márc. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/98 anonim ***** válasza:
86%
Hagyjátok már, direkt csinálja....
2014. márc. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/98 anonim ***** válasza:
5%

"miközben a szukádat rommá elletted és hamarosan belefog pusztulni" Olvasni sem tudsz , 2 x ellett 5 év alatt ez tényleg rengeteg szegény..nagyon is jól van ..


Ha valaki nem érti meg hogy miután a tulajdonából kikerült a kutya vagy egy akármilyen tárgy ,utána már semmilyen felelősséggel nem tartozik érte, az alapvető fogalmakkal nincs tisztában . Egyedüli felelős az aki kidobja. Én nem dobom ki tehát a téma a napnál is világosabb. Szerencsére nagyon nagyon sokan vagyunk akik még hoznak le almokat a kutyáiktól , mindig van felénk eladó vagy ingyen kiskutya, hiszen viszik őket mint a cukrot.Itt a neten is van ezerféle eladó kutya és nem törzskönyvesek . Ingyen kiskutyára szükség van ! A sajátomat is egy üveg jófajta pálinkáért vettem ,miért adnék pénzt érte ha majdnem ingyen is van. Menhelyi nem nekem való mert nem ismerem apját anyját és a legtöbb már felnőtt ,nekem olyan meg nem kell. Lehet magyarázni ,hogy pedig az a jó,de akkor sem kell.


A chip a tulajdonjogot jelöli ,ha lesz olyan kutya amelyik menhelyen végzi és az én nevemre szól a chipje azt mondom igazatok van ,de addig csak felesleges hőbörgés az egész.Két chippes kutyám van és nem dobom ki őket.

2014. márc. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!