Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért javasolja mindenki,...

Miért javasolja mindenki, szinte minden kérdésnél a kutya ivartalanítását? Csak számomra idegesítő?

Figyelt kérdés

Aki ivartalanítani akarja a kutyáját, úgyis megteszi, aki meg nem, arra nem kell ráerőltetni.

Oké, hogy sok a kóbor, kicsapott kutya, de nem kell mindig ezzel jönni, annyira azért nem sok, legalábbis a mi környékünkön évente max. 20-at fog be a sintér három városban.

Az emberi ivartalanítást miért nem javasoljátok, mikor olyan sok gyerek van intézetbe meg az utcán mennyi fiatal bűnöző, hajléktalan? Nagy állatvédők, ez nem ugyanaz? A kutya is érző lény, ha elveszti a nemi jellegét, elveszti a jelleme egy részét. A macska se fog több egeret, ha ivartalanítják.

Vagy tenyésztők válaszolnak, és nem akarják, hogy a kutyapiacot ellepje a törzskönyv nélküli, de fajtiszta, olcsóbban kapható kutya?


Nem vagyok az ivartalanítás ellen, de szerintem nem kellene mindenkire ráerőltetni, akármilyen témában kérdés érkezik, ezt válaszolni.


2014. márc. 20. 12:41
 41/98 anonim ***** válasza:
0%
Létezik törzskönyves disznó meg kecske meg tyúk ,de gyakorlatilag háztájiban nem ez a jellemző, kb senkinek nincs ilyen állata ,megveszi a vásárban felneveli levágja, vagy fialtatja de könyve egynek sincs. Én nem chipezek ,ha kifizetik akkor igen ,amúgy még senki nem is kérte egy ingyenes 9 hetes kutyára a chipet , nem az én dolgom, 4 hónapos korig nem kell, ez van a törvényben hogy minden 4 hónapos kort betöltött ebnek kötelező.
2014. márc. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/98 anonim ***** válasza:
82%

66%-os

Azért megnézném azt a menhelyet is amelyik tele van hússal meg tojással... Ha már ezekhez hasonlítod egy kutya életét...


Egyrészt oké, hogy az ilyen "városi" dolgokban esetleg nem vagy benne, ismerek sok ilyen embert... dehogy a saját életteredben ne legyél tisztában dolgokkal... na az már szégyen. Képzeld, még tenyésszemlét is tartanak a szarvasmarháknak, disznóknak, kecskéknek, lovaknak, de még a kakasoknak is. Egyik tanárom galambokat tenyésztett, ő is tudta névre pontosan melyik fióka melyik egyedtől van. Szerinted ha a törzskönyvvel nem vezetnék az emberek hogy ki kinek a kicsodája akkor hosszútávon egészséges állatok születnének? Nem valószínű.


Másrészt meg ásd el magad, de jó mélyre. Azért ilyen tudatlan létedre nehogy még te kezdj már el okoskodni nekünk.

2014. márc. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/98 anonim ***** válasza:
87%

Látom az olvasással is gondok vannak. Bemásolom újra, hátha második nekifutásra sikerül felfogni.


"3. §(2) Ebet forgalmazni, illetve tulajdonjogát forgalmazásnak nem minősülő más módon átruházni kizárólag az állatot azonosító elektronikus transzponderrel (bőr alá ültetett mikrochip) történő megjelölése után lehet"


Tehát neked ez KUTYA KÖTELESSÉGED! Csak tudnám mire vered itt magadat. Gyártod itt futószalagon a keverék kutyákat, úgy hogy kikerülnek tőled minden nélkül, mert se oltás, se féregtelenítés, se chipp, se semmi, majd te mosod kezeidet ha 2 hét múlva az újdonsült gazdi rájön hogy a kutya harap, vonyít meg szarik, aztán kiköti az erdőbe meghalni.

2014. márc. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/98 anonim ***** válasza:
10%
Pontosan tudom hogy vannak papírozott disznók meg galambok ,csak nem ez a jellemző . Van aki ezzel foglalatoskodik de a többség csak kajáért neveli nem a törzskönyvéért. Nekem is voltak malacok meg tyúk most is van ,és garantálom egy szál papírja sem volt egyiknek sem. Ki is röhögött volna a koma akitől vettem a süldőt meg a csibéket..
2014. márc. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/98 anonim ***** válasza:
0%
Mindenhol azt olvasni hogy 4 hónapos kortól kötelező.Rá is kerestem ,több cikkben írják! Tehát előtte nem. Ha 4 hónapos kort eléri és úgy odaadom chip nélkül akkor az már lehet probléma.
2014. márc. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/98 anonim ***** válasza:
100%
A 4 hónapos kor arra vonatkozik ha
2014. márc. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/98 anonim ***** válasza:
93%
*A 4 hónapos kor arra vonatkozik ha 4 HÓNAPOS KORÁIG A TE SAJÁT TULAJDONODBAN VAN A KUTYA. Ha eladod ez idő előtt (tehát átruházod stb) AKKOR tök mindegy mennyi idős mert csak úgy adhatsz rajta túl ha van benne chipp! Jó reggelt Magyarország!
2014. márc. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/98 anonim ***** válasza:
0%
Az ajándékozás nem számít eladásnak, papír sincsen róla semmi ,hogy tőlem van szal ,ez sem áll. Odaadom ,viszik ,jónapot. Gondolod nem tudják hogy nincs chippezve? Mindenki tudja és nem is reklamálnak miatta. Ha viszi orvoshoz ott beadják neki, ez már nem az én gondom és költségem .Ingyen kutyához mi nem kéne még ?
2014. márc. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/98 anonim ***** válasza:
92%

Mond, te teljesen hülye vagy??? Az ajándékozás is átruházás mert átruházod a tulajdonjogot az új gazdára.


Ó de tudod mit, az ilyen emberen mint te, a legjobb szándék sem segít. Ostoba vagy és nem látsz túl a saját kerítéseden, a szemellenzővel a fejeden pedig váltig azt hiszed hogy mindenki hülye csak te vagy helikopter. Egyedül azt a szerencsétlen szukát, a kölykeit, meg a másik 2 millió gazdátlan, csodára váró kiskutyát sajnálom. Bárcsak több intelligencia szorult volna beléd és eljutna a tudatodig amiket 5 oldalon keresztül írunk.

2014. márc. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/98 anonim ***** válasza:
0%
De most a kérdés nem a chipre vonatkozott nem tudom minek tereltétek el erre.. Mivel nincs róla papír, hogy egyáltalán az enyém a kiskutya ,ezért adásvételi sincs ,tehát átruházás sincs. Mondhatom hogy találtam őket és megőrzöm őket ,ennyi. Ha bejön hozzám egy kóbor eb és adok neki enni ,akkor sem kell bechippelnem ha valaki elviszi innen. Az élet meg a jogszabályok az két különálló világ.
2014. márc. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!