Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért javasolja mindenki,...

Miért javasolja mindenki, szinte minden kérdésnél a kutya ivartalanítását? Csak számomra idegesítő?

Figyelt kérdés

Aki ivartalanítani akarja a kutyáját, úgyis megteszi, aki meg nem, arra nem kell ráerőltetni.

Oké, hogy sok a kóbor, kicsapott kutya, de nem kell mindig ezzel jönni, annyira azért nem sok, legalábbis a mi környékünkön évente max. 20-at fog be a sintér három városban.

Az emberi ivartalanítást miért nem javasoljátok, mikor olyan sok gyerek van intézetbe meg az utcán mennyi fiatal bűnöző, hajléktalan? Nagy állatvédők, ez nem ugyanaz? A kutya is érző lény, ha elveszti a nemi jellegét, elveszti a jelleme egy részét. A macska se fog több egeret, ha ivartalanítják.

Vagy tenyésztők válaszolnak, és nem akarják, hogy a kutyapiacot ellepje a törzskönyv nélküli, de fajtiszta, olcsóbban kapható kutya?


Nem vagyok az ivartalanítás ellen, de szerintem nem kellene mindenkire ráerőltetni, akármilyen témában kérdés érkezik, ezt válaszolni.


2014. márc. 20. 12:41
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/98 anonim ***** válasza:
100%
60%-os: ezt nézd meg, utána okoskodj...
2014. márc. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/98 sippara ***** válasza:
81%

"Ha valaki nem érti meg hogy miután a tulajdonából kikerült a kutya vagy egy akármilyen tárgy ,utána már semmilyen felelősséggel nem tartozik érte, az alapvető fogalmakkal nincs tisztában"


Te vagy itt az egyetlen, aki nincs tisztában a felelősség kifejezés jelentésével. Felelős vagy a kutyád kölykeiért, hiszen a világra kerülésüknek EGYETLEN oka az, hogy TE elletni akartad a szukádat. Innentől kezdve pedig tiéd a felelősség, neked kell róla gondoskodnod, hogy életük végéig jó helyük legyen - hiszen te kényszerítetted őket erre a világra.


"Egyedüli felelős az aki kidobja."


Ha a tenyésztőtől származó kutyát dobják ki (ami halkan megjegyzem, kib.@.szott ritkán fordul elő), akkor legrosszabb esetben a chip alapján megtalálják a tenyésztőt (hiszen ő belerakatja, mielőtt gazdához adja a kutyát), aki magához veszi, és továbbajándékozza, vagy megtartja a kutyát. Nincs gyepi, nincs altatás, nincs utcán halálra fagyás. Ha a tőled kikerült kutyákkal történik ugyanez, reális végkimenetel a gyepi, az altatás, az agyonverés és a halálra fagyás is.


"Szerencsére nagyon nagyon sokan vagyunk akik még hoznak le almokat a kutyáiktól , mindig van felénk eladó vagy ingyen kiskutya, hiszen viszik őket mint a cukrot."


Aztán a szuperfelelős gazdijelöltjeitek szépen kidobják a kölyköket az utcára, de nem gond, ti gyártotok nekik újat. Isteni szerencse, nem is tudom, mi lenne ezzel az országgal a fajtád nélkül.


"Ingyen kiskutyára szükség van"


VAN INGYEN KUTYA, KETTŐ MILLIÓ, anélkül is, hogy a hozzád hasonló barmok elletnék a keverékeiket.


"A sajátomat is egy üveg jófajta pálinkáért vettem ,miért adnék pénzt érte ha majdnem ingyen is van."


Erre nem tudok mit reagálni, annyira alja...


"Menhelyi nem nekem való mert nem ismerem apját anyját"


Ha csak egyetlen egy weboldalt megnyitottál volna életedben a kutyák öröklődéséről, tudnád, hogy mekkora baromságokat beszélsz.


"és a legtöbb már felnőtt ,nekem olyan meg nem kell."


Ez meg azt mutatja be tökéletesen, mennyire értesz a kutyákhoz, mint fajhoz, úgy általában... valljuk be, a tudásod a témában nullához konvergál.


"A chip a tulajdonjogot jelöli ,ha lesz olyan kutya amelyik menhelyen végzi és az én nevemre szól a chipje azt mondom igazatok van ,de addig csak felesleges hőbörgés az egész."


Gondoskodsz te róla, hogy ne történjen ilyen, azonban biztos vagyok benne, hogy ha chipeltetnéd az összes tőled kikerülő kölyköt (ahogy azt az egyébként korábban általad hivatkozott törvény leírja), nem kéne hozzá sok, hogy jöjjenek a telefonok.


Az a baj, hogy annyira, és olyan sok formában sikerült már bizonyítanod, hogy mennyire gerinctelen, buta, önző ember vagy, hogy valójában már nem is lenne érdemes reagálnunk a baromságaidra - én is már csak a saját szórakoztatásomra teszem, meg azért, hátha valaki egyszer erre jár és tanul belőle.

2014. márc. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/98 anonim ***** válasza:
100%

bocsánat, csak a link marad le:

[link]

2014. márc. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/98 anonim ***** válasza:
0%

Igazából magasról teszek a véleményetekre ,mert elvakult , a másikat csak szidalmazni tudó ,magukat megmondóembernek kikiáltó ,fellegekben élő emberekkel nem érdemes leállni vitatkozni , höbörögjetek tovább én meg teszem a dolgom.


Engem teljesen megnyugtat hogy az ide író arctalanokon kívül ,aki ismer,vagy kölyköt vitt vagy szomszéd ,barát , soha egy rossz szót nem mondott a kutyáimra ,vagy arra hogy voltak kölykeik és hogy nincsenek ivartalanítva. Sőt ,éppen ellenkezőleg ,dicsérik őket hogy szép és jó kutyák..Inkább adok az ő véleményükre mint névtelen senkikére. Na jónapot.

2014. márc. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/98 anonim ***** válasza:
100%
ha a képedbe is elmondom a véleményem, ettől nem kell félned :)
2014. márc. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/98 sippara ***** válasza:
90%

"...höbörögjetek tovább én meg teszem a dolgom."


Ami? Menhelyek elárasztása keverék kutyákkal? :)


"Engem teljesen megnyugtat hogy az ide író arctalanokon kívül ,aki ismer,vagy kölyköt vitt vagy szomszéd ,barát , soha egy rossz szót nem mondott a kutyáimra ,vagy arra hogy voltak kölykeik és hogy nincsenek ivartalanítva."


Tehát az igazadat az bizonyítja, hogy a környezeted legalább olyan buta/felelőtlen/tájékozatlan, mint te?


"Sőt ,éppen ellenkezőleg ,dicsérik őket hogy szép és jó kutyák."


Vakok közt a félszemű a király...


"Inkább adok az ő véleményükre mint névtelen senkikére."


Tehát egy információ igazságtartalma attól függ, hogy ismered-e a forrását? Vagy attól, hogy megfelel-e a kicsavart világképednek? Nem teljesen értem :)


"Na jónapot."


Azt.

2014. márc. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/98 anonim ***** válasza:
100%

Azt el tudom képzelni,hogy néhány jó helyen van,de hol a többi?Valamelyik dögkútban valahol?

Ha neked ilyen jól megy a gazdikeresés,hogy minden szaporított kutyádnak jó helyet találtál,ugyan menj már el és tarts szemináriumokat állatvédőknek,hogyan kell minden kutyának helyet találni!Neked állítólag sikerült.

JÓ helyet,és nem valami ostoba paraszt hátsó udvarát,ahol a kutya láncra verve kínlódik egész életében.

2014. márc. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/98 anonim ***** válasza:
100%

ha annyira vinnék a kölyköket mindenhol, mint a cukrot, nem lenne a menhelyen ahol dolgozok jelenleg 20 kölyök. Ebből 7 még szopik, 7 olyan hat hetes lehet, 3 olyan három hónapos körül és még 3 amelyik olyan öt hónapos.

És igen, minél nagyobbak annál kevesebb az esély, hogy el fogják őket vinni, helyette viszik esetleg az olyanoktól, mint te a kölyköket, ezek csak nőnek és nőnek és várnak a sorsukra, és emiatt a gyepmesteri telepeken altatják az idősebb, "esélytelenebb" kutyákat.

bravó..

2014. márc. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!