Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért javasolja mindenki,...

Miért javasolja mindenki, szinte minden kérdésnél a kutya ivartalanítását? Csak számomra idegesítő?

Figyelt kérdés

Aki ivartalanítani akarja a kutyáját, úgyis megteszi, aki meg nem, arra nem kell ráerőltetni.

Oké, hogy sok a kóbor, kicsapott kutya, de nem kell mindig ezzel jönni, annyira azért nem sok, legalábbis a mi környékünkön évente max. 20-at fog be a sintér három városban.

Az emberi ivartalanítást miért nem javasoljátok, mikor olyan sok gyerek van intézetbe meg az utcán mennyi fiatal bűnöző, hajléktalan? Nagy állatvédők, ez nem ugyanaz? A kutya is érző lény, ha elveszti a nemi jellegét, elveszti a jelleme egy részét. A macska se fog több egeret, ha ivartalanítják.

Vagy tenyésztők válaszolnak, és nem akarják, hogy a kutyapiacot ellepje a törzskönyv nélküli, de fajtiszta, olcsóbban kapható kutya?


Nem vagyok az ivartalanítás ellen, de szerintem nem kellene mindenkire ráerőltetni, akármilyen témában kérdés érkezik, ezt válaszolni.


2014. márc. 20. 12:41
 61/98 anonim ***** válasza:
100%

Nem én szólok bele,hanem a törvény,már ha hallottál ilyenről.Tudod,Állatvédelmi Törvény,ami egyaránt vonatkozik városira és vidékire.

A falunkbelieket szemtől szembe is kiosztom.Ugyanezek nem egyszer eljönnek hozzánk,ha kutyagondjuk van és MEGKÉRNEK,hogy segítsek.Tudják,hogy meg is teszem,ha csak egy mód is van rá.Kutyák elhelyezése,macskák ingyen ivartalanítása stb.minden volt már.És megoldottam,igaz hogy segítséggel úgy,hogy a tulajdonosnak egy forintjába nem került.

Abba meg ne pofázz bele,hogy mit és mikor mondok kinek,mert rohadtul nincs közöd hozzá.

Inkább menj el egy agymosásra,hogy kitisztítsák a fejedből a begyepesedett agyú baromságaidat.Elég szomorú,hogy ilyen felfogással még szaporodsz és ezt tanítod a gyerekeidnek is.

Arra még nem válaszoltál,mi lesz azokkal a kutyákkal,amiket szaporítottál és nem kellettek senkinek,valamint a gyerekek is rájuk untak.

2014. márc. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/98 anonim ***** válasza:
100%

A kutya is érző lény, ha elveszti a nemi jellegét, elveszti a jelleme egy részét.

3 évesen lett ivartalanítva a kutyám, pontosan ugyanolyan maradt a jelleme.

A macska se fog több egeret, ha ivartalanítják.

A macskám ivartalanított, van hogy naponta 4-5 egeret is fog.


Szóval valami olyan indokot is tudsz ami igaz?

2014. márc. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/98 anonim ***** válasza:
0%

Arra tanítom a gyerekeimet amire jónak látom . A jogi szöveg nem érdekel ,ezért nem fognak büntetni ,de úgyis kimagyarázom magam ha kell.

A kérdésedre már válaszoltam ,miután elvitte valaki onnastól kezdve már az övé a kutya , azt csinál vele amit akar . Én nem fogom zaklatni havonta ,hogy na mi van a kutyával?? Ha esetleg közeli ismerős ,akkor úgyis látom ,és esetleg téma lesz, de ha távoli akkor nem érdekel. Miért érdekelne ? Nem az enyém! Gondolod az én kutyám miatt ide jár az akitől kaptam és kérdezget ? Ilyen hülyéktől eleve nem hoznék el kutyát.


Én nem fogom a világ összes kutyája miatt ríni , engem előbb meghat egy beteg gyerek vagy valakinek a rossz sorsa.

2014. márc. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/98 anonim ***** válasza:
89%

Felelősséggel tartozol érte!Nem ő akart szerencsétlen megszületni egy felelőtlen,ostoba paraszthoz.

Csak kényelmesebb megvonni a vállad és szarni rá.Ez nem egy tárgy,amit eladsz és utána semmi közöd hozzá.

2014. márc. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/98 anonim ***** válasza:
92%

A büdös nyomorék parasztja már nem tud mivel érvelni, előjött a gyerektéma. Ha van rosszabb sors, akkor a kevésbé rosszal ne törődjünk. A végtelenül imbecilis és ostoba gondolkodásmódú emberek mindig ezzel jönnek. Aztán majd ha a sötét marhája kerül bajba ő sipítozik a legjobban, hogy segítsenek neki. Majd akkor mondd magadnak, te isten marhája, hogy minek segítsenek neked? Máshol éhenhalnak gyerekek. Akkor kit érdekel a te nyomorult sorsod? Csak akkor már fordul a kocka, róla van szó, mindjárt máshogy gondolkodik.

Érdemes egyébként megfigyelni a ferdítéseket, amit itt végigvezetett ez a kapaszájú, először még betartja a törvényt, aztán már nem érdekli a törvény, majd kimagyarázza. Tanulmányt lehetne a homályagyúból írni, esküszöm:D

2014. márc. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/98 anonim ***** válasza:
92%

"de úgyis kimagyarázom magam ha kell"


:) Nagyjából ez az egyetlen, amihez értessz, már kaptunk belőle ízelítőt. Kár, hogy a magyarázkodásod legfeljebb a hozzád hasonló értelmi színvonalú embereket fogja meggyőzni!

2014. márc. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/98 anonim ***** válasza:
90%

Nem is rossz ötlet, jó lesz szakdolgozat-témának :)

De mindegy is, nem kell vele törődni. Sajnálom a családját, nem lehet könnyű nekik.

2014. márc. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/98 anonim ***** válasza:
85%

Hagyjátok skacok ez vagy egy troll vagy tényleg ennyire csökevényes agyú :D Ez már gyanus hogy ennyire nyugodtan ír, meg először még tud helyesen írni, most meg mán átvátutt biválybásznádi tájszáúlásba.


Aki hülye haljon meg, na.

Meg minek ír eleve kutyás topicba az aki egyébként annyit ért a kutyához hogy elöl ugat, hátul xarik.

2014. márc. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/98 anonim ***** válasza:
0%

Jó hogy nyugodtan írok ,kifejezetten szórakoztat az hogy ti meg szidalmaztok ,parasztoztok . Na ez az ami megmutatja kinek van több esze ebből lehetne írni könyvet! Aki nyugodt marad a sok fröcsögöszájú lenullázós"ebrendész" közt annak van igaza . A családom köszöni jól van, és oda írok ahová tetszik.


Ivartalanítás volt a kérdés és érintett a téma mert nekem is mondták már hogy miért nem ivartalanítom a kutyám hát ezért írtam válaszokat ,sajnos eléggé félrement a téma de ez csakis rajtatok múlott.

2014. márc. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/98 anonim ***** válasza:
0%
Ahogy a ház kapuját elhagyta a kutya az új gazdájával attól a perctől kezdve nekem közöm hozzá semmi! Megtekintette, megegyeztünk ,elvitte ,utána övé minden gond és előny ,etetheti -itathatja ,chipezheti, vigyázhat rá. Ha meg nem vigyáz rá ,bocsásson meg mindenki ,de nem én tehetek róla. És ha továbbadja mának ? Akkor az után is kajtassak, nyomozzak ? Furcsa elvarázsolt világban élnek egyesek.
2014. márc. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!