Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért javasolja mindenki,...

Miért javasolja mindenki, szinte minden kérdésnél a kutya ivartalanítását? Csak számomra idegesítő?

Figyelt kérdés

Aki ivartalanítani akarja a kutyáját, úgyis megteszi, aki meg nem, arra nem kell ráerőltetni.

Oké, hogy sok a kóbor, kicsapott kutya, de nem kell mindig ezzel jönni, annyira azért nem sok, legalábbis a mi környékünkön évente max. 20-at fog be a sintér három városban.

Az emberi ivartalanítást miért nem javasoljátok, mikor olyan sok gyerek van intézetbe meg az utcán mennyi fiatal bűnöző, hajléktalan? Nagy állatvédők, ez nem ugyanaz? A kutya is érző lény, ha elveszti a nemi jellegét, elveszti a jelleme egy részét. A macska se fog több egeret, ha ivartalanítják.

Vagy tenyésztők válaszolnak, és nem akarják, hogy a kutyapiacot ellepje a törzskönyv nélküli, de fajtiszta, olcsóbban kapható kutya?


Nem vagyok az ivartalanítás ellen, de szerintem nem kellene mindenkire ráerőltetni, akármilyen témában kérdés érkezik, ezt válaszolni.


2014. márc. 20. 12:41
 51/98 Platypus ***** válasza:
100%
Szeretném megjegyezni, hogy a papírok nélkül, háztájiban szaporított tyúkok kidobott utódai nem öntik el az utcákat éhező falkába verődve. Ha egy haszonállat fölöslegessé válik, akkor levágják és ennyi volt a történet. A fölöslegessé vált kutyákat meg kidobják az utcára, hogy a problémát intézze el más. A háziállatok szaporodnak. Mint minden élőlény, exponenciálisan. Ha nem akarunk végtelen mennyiséget, két opció van: a) A megszülető utódok egy részét megöljük az ivarérés előtt(tyúk) b) Megakadályozzuk a szaporodást (kutya, ideális esetben). Lehetőségek vége. Amennyiben nem akarunk kutyákat gyilkolni, meg kell akadályozni a megfoganásukat. Nincs több opció, mert nem lőhetjük ki őket a Marsra. A befogadóhelyek száma véges, a szaporodási potenciál végtelen.
2014. márc. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/98 anonim ***** válasza:
100%

Most ne gyere azzal,hogy a baromfit stb.is szaporítják papírok nélkül.Ami születik,mind elfogy,mert levágják és megeszik a többletet.Amelyik nem fajtajellegű és/vagy tenyésztésre alkalmas példány,abból még jó pörkölt lesz.Ezért hívják úgy,hogy haszonállat,a kutya meg nem az.Lónál is amelyik nem teljesít jól,irány a legközelebbi vágólószállítmánnyal Olaszország,ez történik pl.a versenypályán azon lovakkal,akik nem keresnek elég pénzt és nem éri meg őket tartani.Ősszel jön a kamion és viszi olaszországi társasutazásra a levitézlett versenylovat.Nyilván kutyánál ez nem megvalósítható,szerencsére.

Azt ne hazudd,hogy minden nálad született kutyának jó gazdát találtál.Látogatod őket?Tudod,melyik él még egyáltalán,melyik rohad egy lánc végén?

Szerintem nem is érdekel.A begyepesedett kis parasztagyaddal úgy gondolkodsz,hogy hadd szüljön csóró szuka,minden kölyöknek találsz gazdát.Kíváncsi lennék arra,mi lett valójában azokkal,amiknek nem sikerült.

2014. márc. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/98 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem ivartalan szuka mellé érkezett ivaros kan kiskutya. Nem akartam ivartalaníttatni, mert minek ... Tök jól behívható volt, agresszív sem volt, csak domináns. Csak épp tiszta ideg volt egész nap, egy perc nyugta nem volt, úgy nézett ki, mint egy ropi, hajtotta a tesztoszteron. A tavaszi és őszi több hetes időszakokat, amikor habzó szájjal, meg cipőfűzővel a szája szélén sétáltunk, már meg sem említem. Nem akartam vele fedezni, így ivartalaníttattam. Akkor még mardosott a lelkiismeret, nem voltam benne biztos, hogy jót teszek. Azóta az idő mindent igazolt: életem egyik legjobb döntése volt. A szuka kutyák ivartalan mivoltának előnyeit meg felesleges is ecsetelgetni.
2014. márc. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/98 anonim ***** válasza:
100%

Valaki nagyon jól leírta a lényeget:


"Ha társra vágyik az ember, akit szeretgethet, taníttathat, nem az lesz az elsődleges szempont, hogy a kutyának vannak-e golyói vagy méhe. "

2014. márc. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/98 sippara ***** válasza:
94%

"Persze lehet nem lesz pont olyan,ez természetes, az apjától is függ a dolog."


NEM!!! Látod-látod, sík hülye vagy a dologhoz, mégis ontod magadból a keverékeket - a te fajtád miatt vannak dugig a menhelyek, gratulálok ;)


"A tudatlanság nem büntetendő, de ha kérkedik vele valaki, az már gáz:)"


nagyon-nagyon-nagyon igazad van :D


"Ezek relatív dolgok, az én szememben semmi felelőtlenség nincs abban ha nem ivartalanítok. Más csinálja ahogy jónak látja én nem szólok bele. Ezt elvárom mástól is."


Meg gondolom, azt is elvárod, hogy eltakarítsák utánad, meg a fajtád után a szart (gondolok itt a cirka kétmillió gazdátlan kutyára) - újfent hadd gratuláljak.


"Mivel volt már alom ,elmondom hogy hazugság ,hogy nem hasonlít az anyjára -apjára a kölyök. Nagyon is hasonlít."


Basszus, elmehetnél előadást tartani pár tenyésztőnek, genetikusnak, biztos csodájára járnának...


"...nem mind egyformán ,de 1-2 biztos. Na amelyik tetszett azt tartottam meg ,ennyi a lényeg."

Persze, hogy a maradék 4-10 kölyökkel mi lesz, az kit érdekel... Hányni tudnék tőled.


" Én nem dobom ki a kutyákat hanem elajándékozom"


...és aztán 15 évig nyomonköveted MINDEN kölyök sorsát, és ha a gazdáik kínozzák őket, vagy ki akarják őket dobni, visszavásárolod? Ne röhögtess.


"4 hónapos kor után kötelező a chip ,ha hamarabb viszik el akkor nem rakatom bele."


Tévedsz. Kutya nem cserélhet gazdát chip nélkül.


"Az új tulaj nem azért viszi el hogy egyből kidobja! 4 hónapos kort meg eléri és akkor beadják neki az oltásokkal együtt."


Miközben te ott állsz felette, ellenőrzöd petvetdatán, hogy regelték-e a chipet? Ne röhögtess.


"Ha utána kidobja pl 2 évesen akkor lehet tudni kié volt ,szóval övé a felelősség."


NEM!!! Nem csak az övé!!! A tiéd is, mert nálad született, te adtad oda annak, aki kidobta.


"Keverék ,egyedi fajtakeverék és ingyen kutyára mindig van igény."


Az aztán biztos, hogy rohadna meg az összes olcsójános paraszt. Az egyedi fajtakeverékek pedig egytől egyig megtalálhatóak menhelyeken, gyepiken - ne mondd már, hogy a kényes ízlésednek kétmillióból egy sem tud megfelelni...


"Menhelyi is megtalálja a felvevőpiacát,"


Nem, nem találja meg, méghozzá megintcsak a te fajtád miatt.


"de aki a szomszéd Buksitól szeretne kölyköt mert az tetszik neki ,annak is joga van onnan venni kapni."


Mutass egy általad különlegesnek vélt keveréket, hozok neked öt másikat, aki gyepin/menhelyen van, és jellemre és/vagy külsőre ugyanolyan.


"Az ajándékozás nem számít eladásnak, papír sincsen róla semmi ,hogy tőlem van szal ,ez sem áll. Odaadom ,viszik ,jónapot. Gondolod nem tudják hogy nincs chippezve? Mindenki tudja és nem is reklamálnak miatta."


Na téged, a hozzád hasonlókat, meg a vevőiteket kéne kilőni a Holdra, egy éven belül megoldodódna a menhelyprobléma...


"Ha viszi orvoshoz ott beadják neki, ez már nem az én gondom és költségem .Ingyen kutyához mi nem kéne még?"


Tehát az, hogy a kutya kap-e ellátást, megéli-e egyáltalán az egy éves kort, már nem a te gondod? Ismétlem, hányok tőled. Egyébként az oltásokat, féreghajtásokat, kölykök kajáját ezek szerint ingyen adod?


Az van, hogy egy undorító ember vagy, viszont túl buta ahhoz, hogy ezt belásd.

2014. márc. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/98 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel nincs róla papír, hogy egyáltalán az enyém a kiskutya ,ezért adásvételi sincs ,tehát átruházás sincs"


Ez sem igaz. Az átruházás megtörténik "ráutaló magatartással" is, tehát nem feltétlenül kell papír ahhoz, hogy az ügylet jogilag létrejöjjön. Tehát törvénytelenül jársz el a kiskutyák elpasszolásakor és csak idő kérdése, hogy mikor ütöd meg a bokádat.

2014. márc. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/98 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyből dobja ki,hanem majd 1-2 év múlva,mikor felnő és esetleg gond van vele.Csak te épp szarsz már arra,elvitte,csináljon vele,amit akar.Gusztustalan vagy.
2014. márc. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/98 anonim ***** válasza:
100%

Engem a magam részérőől nem érdekelnek a gyerekek.Van elég alapítvány,ott az állam,fizetünk épp elég adót meg TB-t.Azt a pénzt,amit a politikusok ellopnak,költsék a beteg gyerekekre,harcoljátok ki.

Én már szerencsére nem vagyok városi,látom napi szinten,hogy a sok hozzád hasonló begyepesedett agyú bunkó paraszt hogy vélekedik az állatokról.Elég szomorú,hogy ilyenekkel vagyunk körülvéve.

2014. márc. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/98 anonim ***** válasza:
100%
Ne etessétek a trollt! xD
2014. márc. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/98 sippara ***** válasza:
100%

"Majd héthatárba fogok járni látogatni a már megnőtt kutyákat , nem érek rá én erre, mint az elkényeztetett unatkozó ,seggvakaró városiak."


Ha felelősséget vállalni hülye ÉS lusta vagy, akkor ne szaporítsd a kutyáidat, te paraszt.


"Annyira jól megy a sorotok hogy más problémát már nem találtok az életben csak a kutyák dédelgetését, babusgatását"


nem babusgatásról volt szó, hanem a törvényi és morális MINIMUMról, amit a kutyának meg kéne adni.


"Haszonállat az is ,az a haszna hogy jelez és őrzi az állatokat a portán."


Nagyon tudlak sajnálni, ha neked ennyi egy kutya, bár az is igaz, hogy általában a páros intelligensebbik tagja próbálja felvenni a kapcsolatot a kevésbé intelligenssel, és bevallom, nem hibáztatom a kutyáidat, amiért téged inkább békénhagynak.


"Kóbórkutyát meg ki kell lőni ,ahogy a vadászok teszik ,nem kupacba gyűjteni aztán adó 1% ért kuncsorogni, mert csak nem viszi el senki a felnőtt vad kutyákat."


Az ember igazi jellemét az mutatja meg, hogyan bánik az alá tartozókkal - te bőven levizsgáztál emberségből, és csúfosan buktál el. Csak azt sajnálom, hogy a fajtád gyereket nevelhet, és ezzel reprodukálhatja a maga torz és műveletlen világképét egy új generációban.


Nem a kutyatartáshoz, nem a gyerekvállaláshoz, a huszonéves kor utáni ÉLETBEN MARADÁSHOZ kéne vizsga, rögtön megoldódnának a problémák, ha "törölnénk" a férgesét, mielőtt kárt csinál.

2014. márc. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!