Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyukák, titeket nem bosszanta...

Anyukák, titeket nem bosszantanak a póráz nélkül kutyákat sétáltatók?

Figyelt kérdés
Elsősorban a nagytestű kutyákra gondolok... az utcánkban két ilyen lakó is van, az egyik egy hatalmas rotweiler-t sétáltat nap mint nap szájkosár és póráz nélkül, a másik pedig egy szintén nagytestű (keverék) kutya. Mégis mit lehet tenni ilyenkor? Nyilván odamenni hozzájuk nem merek, a jogi útra terelés hosszadalmas és bonyolult, nem tudom mit tehetnék.
2014. jún. 2. 08:11
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/142 anonim ***** válasza:
24%
Engem nagyon zavar. Lehet hogy jol nevelt kutya, de mivel egy állat, kiszámíthatatlan. A kisgyerek - de meg egy felnott is - csinálhat olyat, amit a kutya támadásnak vel es annyi.
2014. jún. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/142 anonim válasza:
40%

Nekünk két kutyánk van. Imádom őket, a világ legjobb fej kutyái :) DE mindkettőjüket póráron sétáltatom. Már csak a többi kutya miatt is. Én sem szeretem, ha olyan helyen, ahol sok ember, kisgyerek, másik kutya van, póráz nélkül vannak a kutyák. És a kisméretű ebekre is gondolok, ugyanis azok sokszor veszélyesebbek, mint a nagyok. A miénket is egy kis szutyok méretű kutya támadta meg.

Két angol bulldogról van szó. Nagyok sokan simogatják őket, tetszenek az embereknek. Ezt sem szeretem. Próbálom kikerülni a tömeget.


Értem, megértem az aggodalmat.


Másrészről több hely kellene a kutyusoknak, ahol szabadon futkoshatnak. :(


34 hkm

2014. jún. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/142 anonim ***** válasza:
90%
Én vidéken élek, nem messze van egy tisztás + határ, de amíg oda elérek a kutyával mindig rajta van a póráz. Jól nevelt, tanított de így a biztonságos.
2014. jún. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/142 anonim ***** válasza:
86%
Én megfogom, amikor gyerek van a közelben, pedig elég gyerekcentrikus (skót juhász). Már ha épp nincs pórázon. Két okból: imádja a gyerekeket, de hatamas, és fellökheti csupán mert játszani akar vele. Ha a gyerek sír, akkor meg ő is megijed, és megint lehet baj, mert teszem azt mégjobban megijeszti. Másrészt annyi, de annyi gyerek van, akire szintén póráz kéne. Nekimegy azzal a lábbal hajthatós kismotorral az embernek, meg a kutyának is. Odahozz a szülő, hogy jé, Lessie, aztán a gyerek megüti a kutyát, visszafelé simogatja, megcibálja a fülét. Volt rá példa. Szerintem az lenne a jó megoldás, hogy legyenek olyan kutyás parkok mindenhol, ahol nyugodtan el lehet engedni a kutyákat. De oda gyereket ne hozzanak be. Azon kívül meg megkötni a kutyát. De kis településeken erre semmi esély.
2014. jún. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/142 sippara ***** válasza:
95%
Meg szoktam fogni a kutyákat (egy gyakorlatilag még kölyök rotit, és egy kisebb keveréket), ha anyukát látok. A gyerekekkel általában nincs baj, tök normálisak, a kutyák is szeretik őket, senki nem kap sikítófrászt :) bezzeg az anyukák!
2014. jún. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/142 anonim ***** válasza:
35%

Én kiállok a kérdező mellet. Itt nem arról van szó, hogy a kutya majd rárönt ok nélkül a kisgyermekre, de félelmet kelthet benne még a legjobban nevelt kutya is. Én is el merném engedni a kutyámat, mert tudom, még ha oda is szalad egy kisgyerekhez, bántani nem fogja, de egyébként sem szalad oda, viszont elég 100ból egy olyan kutya, akit a gazdi csak "hogy megmutassam én vagyok a legkeményebb kutyás" nem tart pórázon egy olyan kutyát amit nem nevelt meg és bizony ha egy roti, de legyen az egy aranyos magyar vizsla is, minden támadó szándék nélkül nekiront a gyereknek, csupán játszani akar, akkor az a gyerekben még lelki traumát is okozhat. Tesómra egyszer így "támadt" rá egy németjuhász, kb 10 éves volt, szóval nem fiatal. Meglátta nagymamámat, ahogy jött messziről, elkezdett futni hozzá, a némmetjuhász meg elkezdte kergetni és ráugrott, csupán játszani akart, de tesóm kb fél órán keresztül reszketett és megvigasztalhatatlanul zokogott.


Legyen a kutya bármennyire jólnevel, jó ha ott van a póráz, mert kötelező. Itt általában olyan kutyások vannak, akik mindent megadnak ak utyának, de gondoljunk bele ez a kutyások kb 10%ára igaz. Nem vagyok anyuka, sőt még nő sem vagyok, de mélyen egyetértek a kérdezővel!

2014. jún. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/142 anonim ***** válasza:
67%
Ha két miniméretű kutya lenne póráz nélkül gondolom nem született volna ez a kérdés meg. Hidd el, néha a kicsik a leggenyábbak, tehát inkább attól tarts, ne a nagytól. Bízz a gazdában, aki tudja, hogy mehet-e a kutyája szabadon....
2014. jún. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/142 anonim ***** válasza:
41%

Nekem az a bajom, hogy nem a kutyában, hanem a gazda ítélőképességében nem bízom.


Lehet, hogy azt hiszi, milyen frankón nevelt ebe van, közben meg a kutya valami szaporítótól vásárolt, gyenge idegrendszerű, vagy rosszul nevelte, nem megfelelően szocializált és így kiszámíthatatlan.

Volt már olyan, hogy barátnőm spánieljét sétáltattuk pórázon, aztán egyszer csak neki rontott egy berni pásztor. Nem is értettük!! Azt sem láttuk, hogy honnan került oda.


Én azt mondom, hogy kutya póráz nélkül,a kifutóban legyen vagy az emberektől távoli helyen.

2014. jún. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/142 anonim ***** válasza:
41%
Egyébként kutyásként mondom, hogy a póráz nélkül sétáltatók még hagyján, köztük is van pár felelőtlen, viszont az sokkal rosszabb, amikor egyáltalán nem nevelt kutyát kinn "felejtenek" felügyelet nélkül. Azokat még meg sem lehet fékezni. Olyankor még én is kétségbe esek, nem hogy egy anyuka.
2014. jún. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/142 anonim ***** válasza:
71%
Ha behívható,fegyelmezett kutyáról van szó,értelmes gazdival,aki nem engedi oda kérdezés nélkül az ebét,nem gond.Az otthagyott kutyakaka viszont jobban zavar,mert egy parkba sem tud kimenni az ember anélkül,hogy bele ne lépne a gyerek.
2014. jún. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!