Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyukák, titeket nem bosszanta...

Anyukák, titeket nem bosszantanak a póráz nélkül kutyákat sétáltatók?

Figyelt kérdés
Elsősorban a nagytestű kutyákra gondolok... az utcánkban két ilyen lakó is van, az egyik egy hatalmas rotweiler-t sétáltat nap mint nap szájkosár és póráz nélkül, a másik pedig egy szintén nagytestű (keverék) kutya. Mégis mit lehet tenni ilyenkor? Nyilván odamenni hozzájuk nem merek, a jogi útra terelés hosszadalmas és bonyolult, nem tudom mit tehetnék.
2014. jún. 2. 08:11
 91/142 anonim ***** válasza:
0%
Szépen kiirtották a válaszokat, de a lényegen nem változtat. Remélem soha nem jön el az a kor életemben , amikor egy kutya élete többet ,vagy ugyanannyit fog érni mint egy gyereké és nem a gyereket védik majd a törvények ha rátámad a kutya,hanem az állatot.
2014. jún. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/142 anonim ***** válasza:
81%
Valóban, a lényegen nem változtat. Szociopata vagy és a zártosztályon lenne a helyed.
2014. jún. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/142 anonim ***** válasza:
0%
Még jó ,hogy nem te döntöd el .
2014. jún. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/142 anonim ***** válasza:
81%
Ja, és paranoid is vagy. És igen, jó, hogy nem te döntöd el, hogy mit csinálhatnak a kutyák és mit nem. :)
2014. jún. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/142 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Sippara, le a kalappal, hogy ennyi energiád volt magyarázkodni :D

Azért azt tisztáznám, hogy NINCS olyan kutyatulaj, aki MINDIG felszedte az ürüléket :D A "MINDIG" alatt a 95%-ot érteném én személy szerint :D

Pééééldául a minap a Nagy-Duna partján voltunk, TELE SZEMÉTTEL, telis-tele :( Kutyám eldugta a rakásait, és NEM szedtem össze, ugyanis se kijárt ösvény, se kuka, SEMMI nem volt, ellenben az óvszertől kezdve a régi tv-ig MINDEN volt :P

Tegnap pedig Argival a közel 3 órás Dunázásból jöttünk fel, és rájött a szapora. Már lerakott soook rakást, felszedtem MINDET...ez a vége volt, kicsi, híg, levágott növényzetbe, amit persze otthagytak, így felszedni is gázos...mert ugye a magas növényből se egyszerű kibányászni, de ha elfekszik keresztben a fűben, az még rosszabb :P Szóval egy kutyás bringázó család jött pont, anyuci megjegyzi: "Ha felszedné, akkor más nem lépne bele!". Mondtam, hogy köszönöm, ez már pici, korábban a többit felszedtem sok zacsival :D Helyeselt és tovább ment Dühít, hogy pont engem talált meg...viszont nagyon örülök, hogy VÉÉÉÉÉÉÉÉGRE vki beszól emiatt másoknak!!!

2014. jún. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/142 anonim ***** válasza:
87%
Remélem, ha rászorulsz kedves kutyagyűlölő, h ha ne adj isten szükséged lenne Neked vagy a gyerekednek mentőkutya, vakvezető- vagy egyéb kutya segítségére...ugyanígy fogsz hozzáállni a kutyákhoz ;o)
2014. jún. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/142 anonim ***** válasza:
100%

Miert, ha nem póráz nelkul sétáltatod a kutyat, akkor a negy fal között ül??? Nekem is van kettő. Egy csivava es egy golden retriever.


Igen. Mert hiába van kert, néz befelé. A kert arra jó h nem kell tartogatnia a pisit, hanem bármikor kimehet. De ott ő nem rohangászik egyedül, nem mozgatja le magát (minő meglepő...), így mindennap 1,5-2 órát sétálunk póráz nélkül :o)) Hogy a mozgásigénye ki legyen elégítve. Közben engedelmesezünk, labdázunk stb. Pont azért h elfáradjon, és h erősödjön köztünk a kapcsolat, és h az energiáit ne hülyeségekre használja. És a kutyák - az emberek többségével szemben - szeretnek mozogni, és szeretik, ha a pulzusuk a nyugalmi fölé megy jócskán...és ezt nem lehet mással eléri, mint póráz nélküli sétával.

2014. jún. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/142 anonim ***** válasza:
52%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


Még ezen az oldalon is van példa, miért kell a póráz.Mert hogy van aki szerint soha nem támad póráz nélkül sétáltatott kutya ok nélkül gyerekre, el lehet nyugodtan engedni. Itt sem sokon múlt a súlyos tragédia, a szegény gyerek egy életre rettegni fog ,de ugye kit érdekel ,lényeg hogy a kutya kimozogta magát.Mondjuk ez látszik ,hogy nem is a kutya kategóriában van, nem pontozták le a válaszadókat.


A gazdája szerint egész biztos tökéletesen megbízható a kutyája ,gondolom azért vitte játszótérre mert azt hitte semmi nem lesz, de egy állat bevadulhat bármikor ha ösztöne azt diktálja ,felülbírálja a tanítást és támad.


Ez csak egy a sok eset közül, ami nem kerül bele a sajtóba, mert nem halálos a sérülés.

2014. jún. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/142 anonim ***** válasza:
100%

"egy állat bevadulhat bármikor ha ösztöne azt diktálja ,felülbírálja a tanítást és támad. "


Sajnálatos az eset, mivel ez alapján ítélik meg a normális kutyásokat. Akik tényleg tanítják, és tényleg kontrollálható a kutyájuk.

De akkor én meg téged ítéljelek meg az alapján az ember alapján aki halálra gázolta az egyik csapattársunkat novemberben? A lány kutyakiképző is volt. A temetésén készült kép: [link]

Ezek alapján Te is autóban ülsz, vezetsz, potenciális gyilkos vagy.... A gyerekemet, a kutyámat és engem ki véd meg tőled?


Szerintem jobban féltsd a gyerekedet, a felelőtlen sofőröktől és szexuális zaklatóktól, mint a póráz nélküli kutyásoktól. Illetve ha még a kommunikációt is megpróbálod - ami emberek között a legnormálisabb út lenne, a mocskolódás és fröcsögés helyett -, h látod, és megkéred fogja meg. Nem hinném, h lenne olyan normális kutyás, aki ezt nem tenné meg. Élni és élni hagyni.


PS. Ismerős anyuka és kutyái:

[link]

Ugyanezeknek a kutyáknak a többsége munka közben:

[link]


Gondolkozz el kicsit az érem két oldalán... Semmi nem fekete és fehér.

2014. jún. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/142 anonim ***** válasza:
Jah és azt tegyük hozzá h ez nem azt jelenti h ugyanilyen szituban nem keltem volna ki magamból...dehogynem... Pont azért mert tudom, h egy kutyatartónak kutya kötelessége megnevelni a kutyáját, időt, energiát, pénzt fordítani rá, h ilyen esetek ne történjenek - ennek meg nem a póráz a megoldása, az tüneti kezelés max... -, és aki erre nem képes, az ne tartson kutyát. Nem kötelező. Én akkor is üvöltök az idióta kutya gazdájával ha a kutyámnak megy neki... Sajnos az emberek az élet számos területén nem képesek felmérni a képességeiket: se kutyanevelésben, se gyereknevelésben, se autóvezetésben, se semmiben amihez fikarcnyi felelősség is kell.... De a mindenkit utálni és mindent tiltani elv nem vezet sehova. Az nem megoldás, az szőnyeg alá söprése a problémának...
2014. jún. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!