Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A póráz felrakásakor és...

A póráz felrakásakor és levételekor ülni vagy állni kell a kutyának? (Olvassátok el kérlek)

Figyelt kérdés

Helyes az, ha a kutya magától leül a próáz feladásakor vagy levételekor anélkül, hogy erre megkértem volna? (Fél éves vizsla keverék kutyám van) Én tudom, hogy nyugodtnak kell lenni, laza pórázról kell elengedni, de jó az, ha magától leül? Nekem egy tréner azt mondta, hogy ez nem jó, mert csak akkor szabad leülnie, ha azt mondom, hogy “ül”. Tehát le kell szoktatnom arról, hogy automatikusan leül, úgyhogy most akkor veszem le, ha nyugodtan van, de nem ül. ajd aztán később kell bevezetnem, hogy le is ültetem hozzá. Szerinte erre azért van szükség, mert a kutya már mindenre leül, nem akarja maga megoldani a feladatokat, és mindent üléssel próbál elérni.


Na most nekem az a bajom, hogy mi lesz akkor, ha két hónap múlva kezdődik a (tükörmódszeres) kutyaiskola, és ott meg azt kell megtanítani, hogyha magamhoz hívom, le kell ülnie, mellettem van, le kell ülnie, vagy ha pórázra rakom, leveszem, le kell ülnie? Mert most éppen arról szoktatom le, hogy magától leüljön minden helyzetben. Tehát a kérdés az, hogy a leültetős pórázlevételnél az ülésnek automatikusnak kell lennie, vagy két részből átt? Nyugodtnak levés, leülés (utasításra)?


nem tudom, hogy érthető e a kérdés. Kérem, hogy olyan válaszoljon, aki érti a valós problémát és ismeri a tükörmódszert. Bár mindig sok segítő választ kapok, jelen esetben nem tudok mit kezdeni azokkal a válaszokkal, hogy “az én kutyám mindig leül, és eddig semmi baj nem volt abból, hogy…” Most engem a kutyaiskolai szabályos metódusok és az összezavarás szempontjából érdekel, és nem más kutyások napi gyakorlata szempontjából. Előre is köszönöm a válaszokat!


2015. febr. 2. 12:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/87 A kérdező kommentje:
Igen, csak az állítás parancsnál alapból leül. Merthogy mindig leül.
2015. febr. 2. 14:15
 22/87 anonim ***** válasza:
100%

Ja, ha nem tudsz neki mást megtanítani, az nem az ültetés hibája :) Először egy helyben tanítsd meg állni, és mindig javítsd ki, ha visszaül. Fokozatosan távolodj tőle, szólj rá, ha elkezdi lerakni a fenekét, és rakd vissza állásba. Jutifalatot úgy adj neki, hogy ha le is ült, fel kelljen állnia hozzá.

Amúgy az állítás egyébként is egy marha nehéz feladat minden kutyának, amelyik megtanult már ülni. De csak kitartás, sok-sok gyakorlás kérdése, minden kutya képes megtanulni, ha nem fogadod el az ülést, és az állást megfelelően jutalmazod :)

2015. febr. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/87 A kérdező kommentje:

"Először egy helyben tanítsd meg állni, és mindig javítsd ki, ha visszaül."

A kezdetektől fogva erről beszélek. Pont így javítom ki, ha pórázfelrakásnál is ül. Azt szeretném, ha pórázfelrakáskor is állna, és akkor ülne le, ha megkérem.

2015. febr. 2. 14:26
 24/87 anonim ***** válasza:
Na de az akkor legyen külön feladat, külön vezényszóra. Ha kevesebbet ülteted, több más feladatot kérsz tőle, és nem jutalmazol annyit az ülésre, el fogja felejteni, de ha nem is, parancsra akkor is azt fogja csinálni, amit arra a vezényszóra megtanítottál neki. De ahhoz ugye jól meg kell tanítani.
2015. febr. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/87 anonim ***** válasza:
Ja, és amúgy az állításra érdemes valami más vezényszót kitalálni, nem az "áll"-t, mert az baromira hasonlít az "ül"-re, és könnyen összekeveri a kutya. Legyen stop, vagy talpra, vagy angolul, kínaiul, tökmindegy, csak legyen világosan elkülöníthető az ültől, különben csak összezavarod vele a kutyát.
2015. febr. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/87 A kérdező kommentje:
"Na de az akkor legyen külön feladat, külön vezényszóra. Ha kevesebbet ülteted, több más feladatot kérsz tőle, és nem jutalmazol annyit az ülésre, el fogja felejteni". Dettó ezt csinálom. Csak akkor veszem le a pórázt, akkor mehet játszani a parkba, ha nem ül le. Ha rajta van a póráz, akkor csak úgy üljön le, ha mondom neki, hogy "ül". nem szabad a kettőnek összemosódnia.
2015. febr. 2. 14:44
 27/87 anonim ***** válasza:
Remenytelen vagy. Arrol beszelunk, hogy ez tok felesleges, az allitast kulon trukkent tanitsd meg, a poraz felrakasakor es levetelekor meg hadd legyen mar olyan pozicioban, amiben szeretne, amig nyugton marad.
2015. febr. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/87 A kérdező kommentje:
"Arrol beszelunk" Kik beszélnek arról? Hozzáértők? Nem hozzáértők? A gyakorikérdések nem őgy van, hogy a hozzánemértő kérdez, a hozzáértő pedig válaszol. Az az "Orvos válaszol" rovat a Webbeteg oldalon. Itt semmilyen körülmények között nem feltételezem, hogy a válaszadó jobban ért hozzá, mint én. A sok választ elolvasom, végiggondolom, és ha valamelyikben olyan információt, vagy logikát találok, ami meggyőz arról, hogy valamit tényleg máshogy kell csinálnom, akkor megfogadom. De azért egy ilyen helyen ne alakítsunk már csoporotot a kérdezőkkel szemben, hogy onnantól kezdve többesszám első személyben lehessen beszélni. Egyáltalán nem biztos, hogy jó dolog az, hogy máshol kinevelem belőle az ülést, a pórázrárakásnál pedig hagyom, hogy úgy csinálja, ahogy akarja. Ez egyáltalán nem egyértelmű, még akkor sem, ha 8 válaszoló ezt mondja. Ugyanis a Városligetben meg 20 kutyásból 18 láthatóan rosszul nevelte a kutyáját, mert pld utánamennek, ha nem jön vissza többszöri kérdlsre, és mi lenne, ha ott a többségre hallgatnék? Lehet, hogy éppen azok adnak itt nekem tanácsot. Azok is számítógép előtt ülnek. Itt az ember elolvassa, elgondolkodik, aztán majd eldönti, hogy mit csinál.
2015. febr. 2. 15:02
 29/87 anonim ***** válasza:
Akkor ne kerdezz. Hidd el, hogy pl Akumitol, Sipparatol barmikor kernek tanacsot kutyaugyben. De ha nem tetszenek a valaszok, akkor ne fogadd meg. Csak akkor a kerdes ertelmet nem latom.
2015. febr. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/87 A kérdező kommentje:
"Akumitol, Sipparatol barmikor kernek tanacsot kutyaugyben" Ezt én elhiszem, de Akumi egyelőre nem is beszélt (veled ellentétben) fejedelmi többesben, és nem is nagyon mondott ellent annak, amit én próbálok itt írni, sőt a végén kb ugyanoda lyukadtunk ki. Az, hogy én a problémakört a póráz felrakása köré építettem, még simán ki lehetett lyukadni az ültetéssel kapcsolatos komplex problémánál.
2015. febr. 2. 15:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!