Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A póráz felrakásakor és...

A póráz felrakásakor és levételekor ülni vagy állni kell a kutyának? (Olvassátok el kérlek)

Figyelt kérdés

Helyes az, ha a kutya magától leül a próáz feladásakor vagy levételekor anélkül, hogy erre megkértem volna? (Fél éves vizsla keverék kutyám van) Én tudom, hogy nyugodtnak kell lenni, laza pórázról kell elengedni, de jó az, ha magától leül? Nekem egy tréner azt mondta, hogy ez nem jó, mert csak akkor szabad leülnie, ha azt mondom, hogy “ül”. Tehát le kell szoktatnom arról, hogy automatikusan leül, úgyhogy most akkor veszem le, ha nyugodtan van, de nem ül. ajd aztán később kell bevezetnem, hogy le is ültetem hozzá. Szerinte erre azért van szükség, mert a kutya már mindenre leül, nem akarja maga megoldani a feladatokat, és mindent üléssel próbál elérni.


Na most nekem az a bajom, hogy mi lesz akkor, ha két hónap múlva kezdődik a (tükörmódszeres) kutyaiskola, és ott meg azt kell megtanítani, hogyha magamhoz hívom, le kell ülnie, mellettem van, le kell ülnie, vagy ha pórázra rakom, leveszem, le kell ülnie? Mert most éppen arról szoktatom le, hogy magától leüljön minden helyzetben. Tehát a kérdés az, hogy a leültetős pórázlevételnél az ülésnek automatikusnak kell lennie, vagy két részből átt? Nyugodtnak levés, leülés (utasításra)?


nem tudom, hogy érthető e a kérdés. Kérem, hogy olyan válaszoljon, aki érti a valós problémát és ismeri a tükörmódszert. Bár mindig sok segítő választ kapok, jelen esetben nem tudok mit kezdeni azokkal a válaszokkal, hogy “az én kutyám mindig leül, és eddig semmi baj nem volt abból, hogy…” Most engem a kutyaiskolai szabályos metódusok és az összezavarás szempontjából érdekel, és nem más kutyások napi gyakorlata szempontjából. Előre is köszönöm a válaszokat!


2015. febr. 2. 12:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/87 anonim ***** válasza:
Azt külön nem értem, miért baj az, hogy ha a kutya leül, amikor ültetni kell... De hát a tükörmódszerrel sose voltunk barátok :D
2015. febr. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/87 anonim ***** válasza:
85%

Jézusom, a gyereked is már 3 éves kortól trenírozni fogod, hogy írjon meg olvasson, mert milyen már az, ha h*lyén megy iskolába?? ISKOLA: arra való, hogy megtanítsanak ott dolgokat! Minek mész egyáltalán iskolába, ha már most tökéletes akarsz lenni azzal a szerencsétlen kis fél éves kutyával? Nem véletlenül vannak a korhatárok! Jézusom mi lesz akkor ha odamész és nem azt fogja csinálni azonnal amit a kiképző mond? TRAGÉDIA... Te jó ég, összedől a világ.

Tudod mi kell a kutyaneveléshez a kitartás mellett? Egy kis ALÁZAT. Ami neked nyilvánvalóan nincs hiszen 6 oldalon keresztül mindenki ugyanazt mondja neked kedvesen, türelmesen és te meg leszólod őket. Ha olyan okos vagy akkor mit szenvedsz? Hisz te jobban tudod!

2015. febr. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/87 A kérdező kommentje:
"Jézusom, a gyereked is már 3 éves kortól trenírozni fogod, hogy írjon meg olvasson, mert milyen már az, ha h*lyén megy iskolába??" Őket nem fogom 3 éves kortól trenírozni, mert már egyetemisták.
2015. febr. 2. 21:51
 64/87 A kérdező kommentje:
"Semmi hátrányom nem volt ebből. Kitűnő vizsgát tettünk. Ne stresszelj ezen. Nem kell előtte megoldanod." Ezek a normális válaszok, amikre én is normálisan reagálok. De mikor elvárják, hogy az ember vadidegenektől fogadjon el dolgokat valamivel kapcsolatban, amiben nem biztos, mindössze azért, mert sokan mondják, akkor az nem igazán jó.
2015. febr. 2. 21:56
 65/87 anonim ***** válasza:

De bazzeg, vadidegenektől kérdeztél dolgokat, nem tűnt fel? Ez a gyakori :D Minek vesződtél vele, ha úgysem fogadod el, mert vadidegenek vagyunk?

És amúgy amelyik válasz neked tetszik, azt elfogadod, vagy ő már nem vadidegen, mert szimpatikusat mondott, vagy hogy van ez?

Többen elmondtuk, hogy a kutyáink pontosan ugyanannyira automatikusan ülnek, mint a tiéd, mégsincs semmi gond a képezhetőségükkel, ketten kiképzőként mondtuk, hogy nincs gáz, ne görcsölj. Az nem volt elég. Most ugyanezt elmondta egy sokadik ember is, ennek meg örülsz. Hát a fene se érti ezt, hallod.

2015. febr. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/87 A kérdező kommentje:

“vagy ő már nem vadidegen, mert szimpatikusat mondott, vagy hogy van ez? “


Na most akkor én is tanítok egy kicsit. Nem, ez úgy van, hogy a dolgoknak van egy stílusa. Az határozza meg a kommunikáció további hangnemét.


Szóval, mikor már a második hozzászólástól érkeznek az ilyen gúnyos szövegek, mint: “Tök mindegy. Istenem, micsoda problémák :D “

(Még ki is röhög, pedig az ember nyilván a kutyájával kapcsolatos szakszerűség miatt kérdez itt, mert nem tesz rá magasról, igyekszik, fontos számára a kutya, nem úgy, mint a kutyatartók 90%-a, aki nem foglalkozik a kutyájával.)

Vagy pld "Magas szinten tanítani ne tükörmóccerrel akard ;)" (Ebben is ott a gúnyolódás a végén, mert persze nem írja le, hogy miért ne a tükörmódszer, de azért gúnyosan odaszúr egyet egy kérdezőnek. Ha lenne benne tisztesség, akkor legalább egy bekezdést szánna arra, hogy mi a baja a tükörmóccerrel, de nem mert így egyszerűen, gúnyosan odaszúrni sokkal szórakoztatóbb számára és eltölti az okoskodás eufórikus érzésével.


Na most ezzekel a gúnyos, kissé rosszindulatónak szánt kezdeti reakciókkal lehet elérni azt, hogy nem hiszem el, amit mond. Mert alapvetően nem jószándékú válaszadást látok benne. Örök problémája az ilyen “fórumoknak”. És a végén csodálkoznak, hogy nem fogadom el, amit gúnyolódó, rosszindulatú emberek két mondatban odaokoskodnak, és a végén még falkát is alakítanakma kérdező ellen, ha már kutya a téma. Szóval ezért jut az ilyen kérdés-válasz ide, és nem azért, mert én nem fogadom el a “szakértők véleményét”, és nem azért, mert “nincs bennem alázat.” Ezek ócska frázisok egy ilyen helyen.


Azon meg senki ne csodálkozzon, hogy az embernek fenntartásai vannak. Én is odamehetek az egészségügy kérdésekhez, kiadhatom agam belgyógyásznak és elkezdhetem magyarázni, hogyan kell vakbelet kivenni. Attól, hogy valakinek az a neve, hogy 9/21, ne kelljen már feltétel nélkül elfogadni, még akkor sem, ha 14/21 és 19/21 is ugyanazt mondja. Mondott már a világtörténelemben sok ember egybehangzóan hülyeséget.


“ketten kiképzőként mondtuk”

Ha mondjuk én és még valaki belgyógyászként vagy sebészként mondjuk - mert azt mondjuk magunkról - , akkor kiveszed annak alapján valaki vakbelét? Nehogymár abból induljunk ki, hogy ki mondja magát kiképzőnek. A Városligetben van egy hülye pasi két dobermannal, aki szinte minden kutyással konfliktusba került már, a kutyái mindenkinek nekimennek (egy 6 hónapos weimári kislány fejét harapta végig az egyik a múltkor) és ő mindig a másikat hibáztatja, ordít a kutyásokkal, és ő is kiképzőnek vallja magát, sőt hangoztatja is. Honnan tudjam, hogy nem az vagy és a másik meg a haverod?

2015. febr. 2. 22:10
 67/87 anonim ***** válasza:
100%

Figyu, egyrészt én nem voltam paraszt, pedig isten a megmondhatója, hogy nagyon felqrtad az agyamat ezzel az egésszel. Mások se voltak parasztok, mégse vettél komolyan egyikünket sem. Csak azt, aki azt mondta, hogy ő elvégzett egy tanfolyamot kitűnőre az ugyanilyen kutyájával, pedig az még lellenőrizhetetlenebb infó, mint az, hogy oktatna bármelyikünk is.

A racionális érvek nem hatottak meg, a tapasztalatok nem hatottak meg, hagytál minket hét oldalon keresztül pofázni csak azért, hogy a végén kinyögd, hogy mind bunkók vagyunk és egyébként is akármit mondhatunk, úgysem hiszed el.

Őszintén kérdezem: mi a frászt akarsz?

2015. febr. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/87 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nekem legalább elterelte a gondolataim a radiokémia vizsgámról és azon már nem idegeskedem. De hogy mit akar, arról lövésem sincs, mert még egy gamma-kamera felépítése is érthetőbb, mint a kérdező logikája.
2015. febr. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/87 A kérdező kommentje:

“Mások se voltak parasztok, mégse vettél komolyan egyikünket sem. “

Hát csak nem gondolod, hogy bárki el fogja ismerni itt, hogy az volt. Az oldal történetében még nem volt olyan szerintem. Ahhoz nagy bátorság kell.


“Csak azt, aki azt mondta, hogy ő elvégzett egy tanfolyamot kitűnőre”

Nem érdekel, hányasra végezte. Neki a hangneme volt normális. rólad meg árad, hogy itt megfejtőnek tartanak és olyan hangnemben nyilatkozol is. Sajnos az ilyeneket hamar leveszem.


“A racionális érvek nem hatottak meg”

Mint pld ez?: "Magas szinten tanítani ne tükörmóccerrel akard ;)


Vagy esetleg erre gondolsz?: “Meg most gondolj bele, mekkora náciság már, hogy a kutya csak azt csinálhatja, amit mondasz, egyébként meg meg se mozdulhat? “


Ennek a beszélgetésnek hangnemét te alakítottad ilyennek. Azt meg a világért sem értem, hogy miért kell folytatni, mikor oldalakkal korábban mondtam, hogy itt befejeztem. Most is mondom. (De az emberben nyilvén van annyi tisztesség, hogyha írnak neki, akkor reagál. De ne én legyen a hibás, hogy hosszúra nyúlt)

2015. febr. 2. 22:33
 70/87 anonim ***** válasza:
Oké, feladom. legközelebb közöld, ha úgysem fogsz hinni nekem, ne menj bele érvelésekbe meg beszélgetésekbe, légyszi, mert abból nem veszem le, hogy akárhogy teperek, nem fogod megérteni, mert nem akarod. Köszi.
2015. febr. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!