Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A póráz felrakásakor és...

A póráz felrakásakor és levételekor ülni vagy állni kell a kutyának? (Olvassátok el kérlek)

Figyelt kérdés

Helyes az, ha a kutya magától leül a próáz feladásakor vagy levételekor anélkül, hogy erre megkértem volna? (Fél éves vizsla keverék kutyám van) Én tudom, hogy nyugodtnak kell lenni, laza pórázról kell elengedni, de jó az, ha magától leül? Nekem egy tréner azt mondta, hogy ez nem jó, mert csak akkor szabad leülnie, ha azt mondom, hogy “ül”. Tehát le kell szoktatnom arról, hogy automatikusan leül, úgyhogy most akkor veszem le, ha nyugodtan van, de nem ül. ajd aztán később kell bevezetnem, hogy le is ültetem hozzá. Szerinte erre azért van szükség, mert a kutya már mindenre leül, nem akarja maga megoldani a feladatokat, és mindent üléssel próbál elérni.


Na most nekem az a bajom, hogy mi lesz akkor, ha két hónap múlva kezdődik a (tükörmódszeres) kutyaiskola, és ott meg azt kell megtanítani, hogyha magamhoz hívom, le kell ülnie, mellettem van, le kell ülnie, vagy ha pórázra rakom, leveszem, le kell ülnie? Mert most éppen arról szoktatom le, hogy magától leüljön minden helyzetben. Tehát a kérdés az, hogy a leültetős pórázlevételnél az ülésnek automatikusnak kell lennie, vagy két részből átt? Nyugodtnak levés, leülés (utasításra)?


nem tudom, hogy érthető e a kérdés. Kérem, hogy olyan válaszoljon, aki érti a valós problémát és ismeri a tükörmódszert. Bár mindig sok segítő választ kapok, jelen esetben nem tudok mit kezdeni azokkal a válaszokkal, hogy “az én kutyám mindig leül, és eddig semmi baj nem volt abból, hogy…” Most engem a kutyaiskolai szabályos metódusok és az összezavarás szempontjából érdekel, és nem más kutyások napi gyakorlata szempontjából. Előre is köszönöm a válaszokat!


2015. febr. 2. 12:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/87 anonim ***** válasza:
Nem értem. Ha zizeg, nagyon menne, és mégis ül, az önkontroll, az is hasznos, és ugyanúgy megvárhatod, amíg ülve lenyugszik, senki nem mondta, hogy állva kell nyugton lennie, vagy hogy ülve nem lehet nyugodt. Az ülés nem akadályoz, csak te képzeled bele az akadályt :)
2015. febr. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/87 anonim ***** válasza:

Először is kezdjük ott, hogy fél éves kutyánál az helyben maradás állítással és a kézjelre messziről engedelmeskedés nem elvárás. Tekintve hogy ilyen korban (mint az a tüköriskolai időpontod is megmutatja) még tanfolyamra sem engedik...

Ha így folytatod valóban elrontasz mindent. Túlgörcsölöd az egészet és felesleges elvárásaid vannak.

Szerintem teljesen mindegy miképpen csatolod a pórázra a kutyát. Nekem pl fogalmam sincs mit csinálnak a kutyáim olyankor, mert annyira irreleváns. Normálisan viselkednek, oszt annyi. Ja és tudnak misszeről ülni, állni, feküdni kézjelre, meg van egy-két vizsgájuk, ja igen, és a legfiatalabb is 7 éves nem fél... :) Szóval valószínűnek tartom, hogy legtöbb neked válaszoló, akinek elfogadható a százaléka, nagyobb tapasztalattal rendelkezik mint te.

2015. febr. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/87 anonim ***** válasza:
100%

Ja, az nekem teljesen ki is maradt, hogy fél éves kutya. Akkor még állítgatni is majdnem felesleges, meg nagyon elvárni dolgokat; inkább örülj, hogy ilyen lelkesen csinálja, amit megtanult.

Tanfolyamra meg azért mész, hogy majd ott más dolgokat tanuljatok. Nem fog más parancs helyett ülni, a lelkiállapota meg igen kevéssé függ csak a kutya által felvett póztól. Szóval még mindig nem értem, hogy miben akadályozhatna ez a lelkes leülés.

2015. febr. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/87 A kérdező kommentje:

"Tekintve hogy ilyen korban (mint az a tüköriskolai időpontod is megmutatja) még tanfolyamra sem engedik... "


Ezt helyesen látod. Ezért kell még az iskola megkezdése előtt kinevelni azt, amit tévesen beleneveltem.

2015. febr. 2. 16:51
 45/87 anonim ***** válasza:
100%

De nem neveltél bele semmit tévesen. Tényleg. Komolyan. Csak magadat meg a kutyát szívatod ezzel az egésszel.

Ha ez segít még jobban összezavarodni, én is oktatok kutyasulin, szóval mondhatjuk, hogy egy másik "tréner" mondta, hogy nem csesztél el semmit. Lelkesen ül a kutyád, szuper, semmi más nem történt. Ha nem tudod más dolgokra megtanítani, az nem az ülés hibája.

2015. febr. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/87 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, nincsen tévesen belenevelve a kutyába. Az ülést megtanulta, most ez az újdonság, próbál a kedvedben járni, de majd ha tudd több parancsot akkor abbahagyja. Én is és a kutyám is fiatal volt, mikor a pacsizást tanítottam meg mint első parancsot (hülye választás, tudom) és akkor folyton pacsit osztott volna. Aztán tanult mást és abbahagyta.
2015. febr. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/87 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el az 5 oldalon szereplő válaszokat, de ennyire ne stresszelj már rá ennyire. Nagyon kevés dolog van, amit ha elront a gazdi, nem lehet kivenni a kutyából...

Tükörsuliban voltam/vagyok oktató, teljesen mindegy, h póráz felrakásakor/levételekor magától leül-e a kutya v sem.

Arra, ha behívod a kutyát és azt szeretnéd, h szorosan eléd üljön le, külön vezényszó van (2 részből fogod összerakni majd a kutyának a feladatot, ha elértek odáig - egyrészt behívod, másrészt megtanítod neki, h hova üljön szorosan és összeáll a kis buksijában a kép).

2015. febr. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/87 A kérdező kommentje:
Na látod, ez az. Ugyanis ezt nagyon nehéz lesz akkor megcsinálni, ha megtanulja, hogy ahogy odahívom (pórázt rárakni, ami tulajdonképpen egy behívás), egyből leül. Akkor, hogy csinálom meg behívásnál, hogy állva maradjon - majd parancsra leül? Így bekondicionálom, hogyha odahívom, mellettem van, vagy nyugalmi állapotban vagyunk, le kell ülni azonnal. Le is ül. Azt szeretném, h tudja a különbséget a mellettem levés állva és ülve között.
2015. febr. 2. 17:42
 49/87 anonim ***** válasza:
100%
Tudni fogja, ha feladat lesz, raksz hozzá egy vezényszót - ez a "hozzám" -, ezzel megtanítod neki, h amikor ez elhangzik, akkor bemegy hozzád és szorosan leül eléd. Ha meg simán behívod azért, h rárakd a pórázt, tök mindegy, h leül vagy sem. Tökéletesen meg fogja tudni különböztetni a feladatot - ennyire ne becsüld alá a kutyád :)
2015. febr. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/87 anonim ***** válasza:
80%
Egyébként egy vezényszóra elvárás az, h a kutya bemenjen és leüljön eléd, nem kell ketté bontani majd...
2015. febr. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!