Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A póráz felrakásakor és...

A póráz felrakásakor és levételekor ülni vagy állni kell a kutyának? (Olvassátok el kérlek)

Figyelt kérdés

Helyes az, ha a kutya magától leül a próáz feladásakor vagy levételekor anélkül, hogy erre megkértem volna? (Fél éves vizsla keverék kutyám van) Én tudom, hogy nyugodtnak kell lenni, laza pórázról kell elengedni, de jó az, ha magától leül? Nekem egy tréner azt mondta, hogy ez nem jó, mert csak akkor szabad leülnie, ha azt mondom, hogy “ül”. Tehát le kell szoktatnom arról, hogy automatikusan leül, úgyhogy most akkor veszem le, ha nyugodtan van, de nem ül. ajd aztán később kell bevezetnem, hogy le is ültetem hozzá. Szerinte erre azért van szükség, mert a kutya már mindenre leül, nem akarja maga megoldani a feladatokat, és mindent üléssel próbál elérni.


Na most nekem az a bajom, hogy mi lesz akkor, ha két hónap múlva kezdődik a (tükörmódszeres) kutyaiskola, és ott meg azt kell megtanítani, hogyha magamhoz hívom, le kell ülnie, mellettem van, le kell ülnie, vagy ha pórázra rakom, leveszem, le kell ülnie? Mert most éppen arról szoktatom le, hogy magától leüljön minden helyzetben. Tehát a kérdés az, hogy a leültetős pórázlevételnél az ülésnek automatikusnak kell lennie, vagy két részből átt? Nyugodtnak levés, leülés (utasításra)?


nem tudom, hogy érthető e a kérdés. Kérem, hogy olyan válaszoljon, aki érti a valós problémát és ismeri a tükörmódszert. Bár mindig sok segítő választ kapok, jelen esetben nem tudok mit kezdeni azokkal a válaszokkal, hogy “az én kutyám mindig leül, és eddig semmi baj nem volt abból, hogy…” Most engem a kutyaiskolai szabályos metódusok és az összezavarás szempontjából érdekel, és nem más kutyások napi gyakorlata szempontjából. Előre is köszönöm a válaszokat!


2015. febr. 2. 12:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/87 A kérdező kommentje:
Szóval az egész kérdést azért tettem fel, mert van a kutyámnak egy zseniális kiképzője, aki elképesztő módon érti és érzi ezt a kutyát, gyakorlatilag egy csoda, ahogy ez a kutya reagál, viselkedik, interakcióba lép, félelmetesen gyorsan tanul, a dolgok jórészét - a kora ellenére - "szinte" egy jólképzett felnőtt kutya módjára csinálja. Tegnap kint voltunk szabadban, és ez a tréner - akivel sajnos január folyamán nem tudtam találkozni, mert el volt utazva - azt mondta, hogy ez a pórázos leülés nem jól lett kondícionálva, illetve nem jó úgy, ahogy az én kutyám csinálja, mert később baj lehet belőle. Ő ismeri jól a kutyát, és ezt tanácsolja. Aztán tegnap délután több kutyással beszéltem erről a parkban, és ők állították, hogy jó ez így. Azért tettem fel itt a kérdést, mert elbizonytalanodtam egy pillanatra. Emberből vagyok, és maximálisan bízom a trénerben, de kíváncsi voltam, mit mondanak idegenek. Aztán rájöttem menet közben, - és azért írtam, hogy látni kéne, hogy csinálja - mert valóban nem szimpla leülésről van szó, hanem leülés közben a kutya hozzám való viszonyáról. Egy gyakorlott tréner élőben látja, írásos fórumon pedig mindenki egy olyan kutyát és gazdát isntruál, akit a fejében elképzel, és nem azokat, akikről valójában szó van. Úgyhogy maradok annál, amit a tréner mondott.
2015. febr. 2. 22:46
 72/87 anonim ***** válasza:
Ki ez a tréner? Elárulod a nevét?
2015. febr. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/87 anonim ***** válasza:
100%
Hát jó, nekem itt megállt a tudományom :D Sokmindent láttam már, de hogy egy nyugton ülős pórázra csatolással mi lehet a probléma (egyáltalán hogy jön oda bármiféle viszony), és hogy ennek mi köze lehet a szabályszerű behíváshoz, ez nekem magas, mint döglött verébnek az akácfa. Ha valaki vágja, elárulhatná, nem szeretnék hülyén meghalni :D
2015. febr. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/87 anonim ***** válasza:

Látom az oktatód szava számodra szent írás, ezzel nincs is semmi baj - kivéve, ha nem elég pontos.

Fontos megjegyezni bármilyen tanítási feladatról is legyen szó, h sokkal egyszerűbb már az elején a jót megtanítani a kutyákat és nem benne hagyni a hibát, de ha ez meg is történik, akkor sincs semmi baj, mert fel lehet építeni teljesen az elejéről az egészet - új vezényszó stb.

2015. febr. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/87 A kérdező kommentje:
Nyilván nem tehetem. Nem szimpla tréner, hanem kifejezetten nehéz esetekre specializálódott (egy nő egyébként), antiszociális, vagy egyéb problémás kutyákra, és elképesztő dolgokat művel a legrenénytelenebb esetekkel is. Mikor elhatároztam, hogy egy népes menhelyi alomból fogadok örökbe kiskutyát, akkor ketestem szakembert, aki segítene nekem kiválasztani, és így ajánlotta egy kollégám, akinek a problémás, antiszociális kutyáját tanította. Mivel az esetei miatt kimondottan az adott gazda-kutya párosra ad speciális megoldásokat, gyakran mond olyat, vagy csináltat olyat, ami szembemegy a nagy átlagban használt sztenderdekkel. Csak most kihagytunk egy hónapot és valamiért elbizonytalanodtam ebben a megoldásban.
2015. febr. 2. 23:15
 76/87 A kérdező kommentje:

Szent a szava, de azért gondolkodó ember vagyok, és a megoldásain el is gondolkodom. Most ez egy olyan volt, amiben nem voltam biztos. Meg lehet érte kövezni. Majd kiderül, mi lesz.

Nekem volt egy előző kutyám, aki egy éve meghalt hat és fél évesen agytumorban, nagyon megviselt, és szegényt, mivel első kutyám volt, egyáltalán nem képeztem. És elhatároztam, hogyha lesz kutyám, azt maximális szakszerűséggel képzem majd.

2015. febr. 2. 23:20
 77/87 anonim ***** válasza:
Azt nem ertem, hogy pl Akumi volt a legutolso, aki elveszitette a turelmet (keresd csak vissza a valaszait), most megis ot bunkozod le.
2015. febr. 3. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/87 anonim ***** válasza:
Tényleg nem értem a problémád? végigolvastam a kommenteket, és teljesen normális hangnemben mindenki elmondta, hogy nincsen ezzel semmi baj, ahogy ez a babakutya viselkedik. nagyon ugy tűnik, hogy te az a fajta ember vagy, aki mindent elutasit, és csak azt pártolja, aki azt mondja, amit hallani szeretnél. Ha van elképzelésed, akkor minek a kérdés? irod, hogy a kutya hozzád való viszonya a nem megfelelő, mert megszokta, ha leül, akkor onnantól te oldod meg a dolgokat. Ez miért probléma? Már régóta az embertől függ a kutya, te viszed sétálni, te adod az ételét, te adsz fedelet a feje fölé. Szerintem teljesen feleslegesen kombinálsz. Inkább örülj neki, hogy van egy figyelmes, alázatos kiskutyád.
2015. febr. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/87 anonim ***** válasza:
Jó, akkor filmezd le, ha úgy gondolod, az mást fog mutatni. Jobb ötletem most már nincs, de szerintem még mindig túlaggódod. A trénered mennyi kölyökkutyával dolgozott? Mert a leírásod alapján már eleve problémás felnőttekhez van szokva, nem egy fiatal, 'üres' kutyához.
2015. febr. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/87 anonim ***** válasza:

Tükör módszeres oktató ő is amúgy?

Mi a cèlod a kutyussal? Milyen szinten szeretnèl belemerülni vele az engedelmesbe v más ágazatba?

2015. febr. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!