Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A póráz felrakásakor és...

A póráz felrakásakor és levételekor ülni vagy állni kell a kutyának? (Olvassátok el kérlek)

Figyelt kérdés

Helyes az, ha a kutya magától leül a próáz feladásakor vagy levételekor anélkül, hogy erre megkértem volna? (Fél éves vizsla keverék kutyám van) Én tudom, hogy nyugodtnak kell lenni, laza pórázról kell elengedni, de jó az, ha magától leül? Nekem egy tréner azt mondta, hogy ez nem jó, mert csak akkor szabad leülnie, ha azt mondom, hogy “ül”. Tehát le kell szoktatnom arról, hogy automatikusan leül, úgyhogy most akkor veszem le, ha nyugodtan van, de nem ül. ajd aztán később kell bevezetnem, hogy le is ültetem hozzá. Szerinte erre azért van szükség, mert a kutya már mindenre leül, nem akarja maga megoldani a feladatokat, és mindent üléssel próbál elérni.


Na most nekem az a bajom, hogy mi lesz akkor, ha két hónap múlva kezdődik a (tükörmódszeres) kutyaiskola, és ott meg azt kell megtanítani, hogyha magamhoz hívom, le kell ülnie, mellettem van, le kell ülnie, vagy ha pórázra rakom, leveszem, le kell ülnie? Mert most éppen arról szoktatom le, hogy magától leüljön minden helyzetben. Tehát a kérdés az, hogy a leültetős pórázlevételnél az ülésnek automatikusnak kell lennie, vagy két részből átt? Nyugodtnak levés, leülés (utasításra)?


nem tudom, hogy érthető e a kérdés. Kérem, hogy olyan válaszoljon, aki érti a valós problémát és ismeri a tükörmódszert. Bár mindig sok segítő választ kapok, jelen esetben nem tudok mit kezdeni azokkal a válaszokkal, hogy “az én kutyám mindig leül, és eddig semmi baj nem volt abból, hogy…” Most engem a kutyaiskolai szabályos metódusok és az összezavarás szempontjából érdekel, és nem más kutyások napi gyakorlata szempontjából. Előre is köszönöm a válaszokat!


2015. febr. 2. 12:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/87 A kérdező kommentje:
"Akkor ne kerdezz." Dehogynem kérdezek, arra való ez a netes felölet. Na de ez nem jelenti azt, hogy a válaszolónak van lövése arról, amit beszél. Én is tudok válaszoli az összes kutyás kérdésre. (Csak a jórészére nyilván hülyeséget.) A múltkor az ivartalanítással optimális korával kapcsolatban kérdeztem, és a "fél éves korban", "egy évesen", "ne várd meg, míg a rossz szokások kialakulnak", "várd meg, míg teljesen felnő", "kanokat nem kell ivartalanítani, inkább nevelni kell" válaszokig mindent kaptam. Na ilyenkor mi van? Ugyanis az összes meg van győződve, hogy úgy kell csinálni, ahogy mondja, és meg is indokolja. A másik meg az ellenkezőjét.
2015. febr. 2. 15:13
 32/87 anonim ***** válasza:
Felesleges problémát csinálsz abból, ami nincs is. Igen...meg kell tanítani neki, hogyha te azt mondod--áll--, akkor áll és nem leül. Ja...,hogy ez 6 hónapos kutyánál még nem megy sem egyszeri, sem akár 10,-dik alkalomra? Még tükröséknél is időbe telik, míg egy kutya megfelelően megcsinálja, amit tanítanak neki.
2015. febr. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/87 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ugyanoda lyukadtatok ki, de mindegy, feladom.
2015. febr. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/87 A kérdező kommentje:

" de mindegy, feladom."

Látod, ezért nem hiszem el, hogy van fogalmad a kutyatréningről.

2015. febr. 2. 15:27
 35/87 anonim ***** válasza:
100%

Na ácsi. nem azt mondtam, hogy a nem-ülést várd el tőle úgy, hogy nem csinálsz belőle külön feladatot. Halál összezavarod a kutyát felesleges dolgokkal.

Ha nem fontos, hogy álljon, hagyd a francba, had üljön le. Majd ha fontos, hogy álljon, mert azt a feladatot adtad neki, akkor álljon. És ahogy elnézem, nem ezt csinálod, hanem próbálod a nem-ülést erőltetni, ami szükségtelen, ráadásul nem is segítesz a kutyának azzal, hogy világosan közlöd vele és megmutatod, hogy mit vársz el, csak simán elvárod, és belenácizod ezt a "le ne ülj ha nem mondom" dolgot, szintén úgy, hogy nem segítesz neki. Ennek így semmi értelme.

2015. febr. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/87 anonim ***** válasza:
100%
Hogy is jon egyik a masikbol?
2015. febr. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/87 anonim ***** válasza:
Szóval akkor legalább tiltanád az ülést és állítanád fel helyette, abból tanulna, de ahogy elnézem, nem ez történik, csak vársz, amíg majd nem ül. Amúgy meg ha mindenhol állítanád, akkor meg arra szokna rá, és megint ugyanott tartanál, mint az ültetésnél. Hidd már el, hogy semmi értelme :D Tanítsd azt, amit csináltatni akarsz vele, és ne érdekeljen, hogy ő le akar ülni, ennél több energiát felesleges ebbe belefektetni.
2015. febr. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/87 A kérdező kommentje:
"Ha nem fontos, hogy álljon, hagyd a francba, had üljön le. Majd ha fontos, hogy álljon, mert azt a feladatot adtad neki, akkor álljon." Na de én neveltem bele, hogy üljön le ezekben a helyzetekben, nem magától csinálja. Megtanítottam neki, hogy akkor teszem rá a pórázt és akkor veszem le, ha leül. Ebből az lett, (meg más dolgokból), hogy mindenre leül. A kutyaóvodában az volt a feladat, hogy laza próázról kell elengedni, ezt nyilván mindenki ismeri. Azt sohasem mondták, hogy ülni is kell. Na most én a laza pórázt nem azzal értem el, hogy megtanítottam, hogy ebben a helyzetben nem rohanhat el, hanem azzal, hogy egy korábbról ismert dolgot, az ülést vetettem be. Így nem az van most a kutyában, ami a feledat volt, hogy maradjon nyugodtan, és akkor leveszem a pórázt, hanem csináltatta vele valamit, és közben levettem. Kb annyira szakszeríűtlen, mintha pld kaját szórtam volna elé. Akkor is nyugton marad, és le tudom venni lazán a pórázt. Érted a problémát, hogy mi a baj azzal, ahogy nálam az ültetés és pórázlevétel összekapcsolódik? Nem azért ül, amiért kel, hanem másért. És ez nem mindegy azért. Nem mondhatjuk azt, hogy "tök mindegy, az a lényeg, hogy ül." Nagy különbség van benne. Szerintem érted, hogy miről beszélek.
2015. febr. 2. 15:45
 39/87 A kérdező kommentje:
"Szóval akkor legalább tiltanád az ülést és állítanád fel helyette, abból tanulna, de ahogy elnézem, nem ez történik, csak vársz, amíg majd nem ül." Ezt én mikor mondtam? Ilyen hülyeséget én nem írtam le. A gyakorlatban én azt csinálom próáz levevéskor (pld parkba szabadonegedés), hogy elkezdem levenni a pórázt, de ahogy leül, nem veszem le, indulunk tovább (felállítom). Hamar megértette, hogy akkor veszem le a pórázt, ha a megállás pillanatában nem ül le azonnal, hanem állva marad, de nyugodtan. Okos kutya ám ez
2015. febr. 2. 15:47
 40/87 A kérdező kommentje:

"Hogy is jon egyik a masikbol?"


Úgy, hogy a kutyázáshoz kitartás kell. Olyan nincs, hogy "feladom" (Vicc volt)

2015. febr. 2. 15:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!