Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mégis mi a jó fene ez?! Ez...

Mégis mi a jó fene ez?! Ez lenne a "tükör-módszer"?

Figyelt kérdés

Most akadtam rá erre a videóra: https://www.youtube.com/watch?v=WhE9x4xR0VQ

Csak szerintem felháborító? Mit akarnak ezzel elérni a kutyánál? Mert a videóban támadást magyaráznak, de semmi támadásra utaló jelet nem láttam a kutya részéről, egyszer csak ráront egy csapat idegen üvöltve, még a gazdája mellől is elüldözik... na meg azok a megjegyzések, hogy "nyugodtan oda lehet durrantani neki a kannával", meg "pánikot kell kelteni a kutyában"... ez lenne az a "tükör-módszer", amit annyira istenítenek...?


2015. márc. 24. 16:13
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/111 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj nincs a durva módszerekkel, ha azok nem károsak és/vagy veszélyesek. Ez meg mindkettő.
2015. márc. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/111 anonim ***** válasza:
100%
Na nekem aztán főleg nincs bajom a durva módszerekkel, volt hogy egy-egy kutyát igen seggbe billentettem, mikor ki akart másik kutyára támadni, a városban egyébként is ki vagyok kiáltva állatkínzónak, mert simán oldalba vágom a kutyát, ha olyat csinál. Fojtót is használok (ami a tükrösök szerint viszont kínzás!). Csak éppen az a különbség, hogy azért használom, mert tudom, hogy hasznos, a kutyának hamar leesik a lényeg, és nem okozok neki felesleges lelki vagy testi fájdalmat.
2015. márc. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/111 anonim ***** válasza:
51%

Az egész kérdéshez nem szeretnék hozzászólni, nem hiszem, hogy egy 93. válasz sokat változtatna a helyzeten. De egy dolog azért érdekel.


Akumi, te azt írtad, a kutyát visszavitték és addig tolták, míg a gazdi sírógörcsöt nem kapott. A később belinkelt videón azonban a gazdi igazán távol áll egy sírógörcstől, amikor a büntetésnek vége. Engem tényleg érdekel, hogy alakult a videón lévő kutya sorsa. De nem tudom, azok az információid is annyira hitelesek-e mint a sírógörcs.

2015. márc. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/111 anonim ***** válasza:
100%

Az információk nagy része magától a gazdától származik, a balhézósabb kutyás facebook-csoportokban (ahova nem járok, de több ismerősöm igen) hozzászólt a témához. Én sem láttam konkrétan sírógörcsöt (bár nem is kerestem még), de nem is elég jó minőségű a videó, a gazdi számára durva része pont lemaradhatott róla, nem tudom. Sírni sírt, az biztos, mert törölgette a szemét, az is biztos, hogy félbehagyták a dolgot, mert a kutya viselkedése nem változott a két perccel azelőtti állapothoz képest, amikor befejezték, állítólag hallani is, hogy a gazda miatt hagyják abba, de nem tudom, elég halk a hangfalam.

Mindenesetre nem akarnám megkérdőjelezni azt, amit ő maga mondott, meg nem is ez a lényeg igazából, hanem a videó eleje, meg az, hogy nem hozta meg a várt eredményt a dolog, sőt. Legalábbis ennyi nekem pont elég. Hogy most a gazda sírógörcsöt vagy idegösszeomlást vagy mi a frászt kapott, pont nem érdekel, ahogy az sem, hogy emiatt fejezték-e be vagy más miatt, mert az egész gázos úgy ahogy van.

2015. márc. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/111 ödi2 ***** válasza:
100%

Én a magam részéről,szeretnék egy friss videót a mai fegyelmezési módról a tükörsulikból.

Ha változott az eljárás azóta,akkor lezárható lenne ez a vita,egyre inkább meddőnek érzem a témát...


Én magam is követtem el sokszor hibát rehabozáskor,mert egyszerűen ráérezni lehet csak sokszor a megoldásra, nincs bevett módszer.


Nem védhető a dilettantizmus, tisztelet a kivételnek,de elképesztően sok hozzáértés nélküli,képzetlen "oktató" van. Nem hittem volna,hogy ez egyszer ekkora probléma lesz,de a hétvégén láttam a saját szememmel,ahogy egy önjelölt kiképző okít egy labradort őv-re...


Gondolkodtam egy az éttermek feketelistájához hasonlóan vezetett felsoroláson. Aztán arra jutottam,hogy inkább egy körlevelet kellene küldeni minden hivatalosan regisztrált kutyaiskolának és kiírni egy kis vetélkedőt. Minden iskola küldjön a youtube-ra

egy hasonló problémával küzdő kutyáról egy filmet,melyen részletesen elmagyarázzák az agresszió kezelését. A videót mindegyik iskolának ugyanakkor kellene feltölteni,hogy elkerülhető legyen a plagizálás. A módszereket pedig értékeljék a nézők...

Mondjuk agresszió kezelés ..... iskola módszerével lehetne az összes cím,csak a név változna.

Itt bemutathatja mindenki a tudását és ha nincs a nyilvánosságtól való félnivalója,akkor nem látom okát,hogy miért ne mérethetnék meg magukat?


Vélemények?

2015. márc. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/111 anonim ***** válasza:
Amúgy a két videó közötti részt sem láttuk, lehet, hogy akkor könyörgött, hogy fejezzék már be, és ezért lett rövid a második rész, meg ezért volt ott már nyugodtabb. Fene tudja, ilyen részletekbe menően nem mélyedtem bele a témába, csak azért tippelek, hogy lásd, lehet rá értelmes magyarázat, még ha nem is pont ez. De valaki biztos van itt is, aki jár az említett facebook-csoportba, majd ő elmeséli, hogy s mint volt gazdi szerint a dolog.
2015. márc. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/111 anonim ***** válasza:
100%

Ödi, nem működne :) Nem tudsz minden iskolába egyszerre leszállítani egy ugyanolyan agresszióproblémás kutyát egy együttműködő gazdával. Különböző kutyákra meg ugye különbözőek a módszerek, és ha gazdi meglátja, hogy mit csinálsz az egyik kutyával, megállapítja, hogy ez az övének tutira sok/kevés lenne (ami jó eséllyel igaz is, mert más a két eset), aztán messzire elkerülné az adott iskolát, holott az övéhez jobb helyeken másképp állnának hozzá.

Na meg egymás között is mehetne a fröcsögés, hogy de bezzeg az enyém sokkal agresszívebb volt, az meg nem is, csak a szája volt nagy, és egyáltalán. Hú, micsoda szájtépés lenne egy ilyenből :D


Na meg például részemről (és nem vagyok egyedül ezzel) nem kezdem el rögtön rendre utasítani a kutyát, hanem előbb hazaküldöm a gazdát kizárással meg alapos lemozgatással, aztán majd ha a kutya kicsit észhez tért, akkor kezdünk el dolgozni a konkrét agresszióján, csak az meg ugye nem olyan látványos. Olyan esetünk is volt, hogy a gazda kezében egy hörcsög volt a kutya, ment emberre-állatra, de bárki más vette át a pórázt, vagy vitte haza (kiképző, panzió, tökmindegy), kisangyal volt az állat. Most ilyenkor mi van? :) Hú, megfogtam a pórázt, rehabilitáltam, kérem a Cesar Millan díjat :D

2015. márc. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/111 ödi2 ***** válasza:
100%

Kutya nélkül gondoltam...:-)

Álljon ki az iskola "arca", mondja el a módszerük lényegét,hogyan állnak a feladathoz,mit várnak ilyenkor a gazdától, stb...

Tekintsük egy bemutatkozó videónak,melyben leírják az iskola hozzáértését,ilyen szituációban.

Aztán aki akar,az küldhet filmet is,de itt a módszer és a hozzáállás a lényeg. Ha nem tudja megfogalmazni,akkor hogyan valósítja meg?


Így jobb,Akumi? :-)

2015. márc. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/111 anonim ***** válasza:
100%

ödi, szerintem minden kutyasuli "sötét oldaláról" nagyon keveset árul el egy általuk feltöltött videó, egy általuk választott "problémás" kutyáról. A nézők értékelése meg aztán tényleg nem sokat mond. Ezt a meghajtást is lehetett volna jól csinálni, de lehet, az is közfelháborodást váltott volna ki, mert akinek mondjuk egy cukivizslája van, és abból indul ki, hogy minden kutya majdnem olyan, mint az övé, annak semmilyen csúnya módszer nem fog tetszeni. Márpedig a kutyás társadalom nagyja nem kemény kutyákkal nyomul.


Épp nemrégiben láttam amúgy meghajtást egy tükörsulin. (Ha igazán érdekel, és elmész valamelyikre, szerintem amúgy neked is megengedik.)

A legnagyobb különbség, hogy a gazda tolja meg a kutyát, úgy tudom, hogy oktatók már nem csinálnak ilyet, ennek a megoldásnak eredetileg az lett volna a funkciója, hogy a pályán, és csak ott veszélytelenül szinten tartható legyen a kutya agressziója amíg a gazda kész nem lesz büntetni a kutyáját. Ma már inkább terápián készítik fel a gazdát erre, és addig nem is rakják be csoportba, amíg nem tudja kezelni a kutyáját. (Így viszont gyakori, hogy a terápiáról a kutyák rögtön középfokra mennek.)

A gazda mögött mindig megy egy oktató, aki mondja neki, mit csináljon. Rajtuk kívül általában nincs is más a pályán, kintről szokták más oktatók is nézni, hogy épp hol tart a kutya. Ritkán van üvöltözés, mert abban a legtöbben elfáradnak. Ha a gazdi nem tudja hang nélkül tolni a kutyát, inkább palackot használ. Ezen a videón nem látszik, és nem tudom, hogy volt sok évvel ezelőtt, de a kioldásnak is van egy hosszasabb menete, és az sem fél perces.

Röviden ennyi, szerintem ha a formai változásokon kívül más is érdekel, tényleg menj el egy sulira, és nézd meg.


akumi, ez esetben csak a forrásmegjelölést hiányolom/tam, mert körülbelül olyan magabiztossággal írtad a folytatást, mintha minimum testközelből ismernéd a történetet. :) Köszi a részletezést.

2015. márc. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/111 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a tükrösök például nagyon jól tudnak fogalmazni, meg eladni magukat, aztán látod, mi van mögötte... :)


Akit érdekelnek egy adott suli módszerei, menjen el, mutassa meg a kutyáját, és kérdezze meg, hogy nagy vonalakban mi a tervük vele. Aztán eldöntheti, hogy akarja-e vagy sem.

2015. márc. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!