Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mégis mi a jó fene ez?! Ez...

Mégis mi a jó fene ez?! Ez lenne a "tükör-módszer"?

Figyelt kérdés

Most akadtam rá erre a videóra: https://www.youtube.com/watch?v=WhE9x4xR0VQ

Csak szerintem felháborító? Mit akarnak ezzel elérni a kutyánál? Mert a videóban támadást magyaráznak, de semmi támadásra utaló jelet nem láttam a kutya részéről, egyszer csak ráront egy csapat idegen üvöltve, még a gazdája mellől is elüldözik... na meg azok a megjegyzések, hogy "nyugodtan oda lehet durrantani neki a kannával", meg "pánikot kell kelteni a kutyában"... ez lenne az a "tükör-módszer", amit annyira istenítenek...?


2015. márc. 24. 16:13
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/111 anonim ***** válasza:
100%
Visszavitték és addig folytatták ugyanezt, amíg gazdi sírógörcsöt nem kapott. Hetekig félt utána az emberektől. De mára okos-ügyes, jól nevelt, boldog kutya, szerencsére utána elkerült olyan kiképzőhöz is, aki nem teljesen retardált.
2015. márc. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/111 anonim ***** válasza:
A kollégám olvasta, még a letörölt kommentek között, elvitték máshova rehabra, de nem 100% os a javulás......
2015. márc. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/111 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal senkit nem evett meg a kutya, komoly sérülést sem okozott, ami meg igazából ha nem is tökéletes, de elfogadható. Persze ahhoz képest, hogy eleve nem volt nagyon gázos, furcsa, de asszem most nem is az a kérdés, hogy a gazda meg a másik ismeretlen kiképző mennyire volt kompetens a témában :)
2015. márc. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/111 anonim ***** válasza:
51%
azt nem értem, hogy a gazda is látta, hogy a kutya bemenekült mögé, tehát tőle várta a segítséget, mint falkavezértől, ő meg csak állt ott és hagyta tovább folytatni az egészet, nem értem, hogy miért nem lépett a kutya első ilyen cselekedete után és állította le az egészet?
2015. márc. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/111 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert ha nem értesz valamihez, akkor elsőre általában elfogadod, amit hozzáértőnek mondott emberek állítanak.
2015. márc. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/111 anonim ***** válasza:
91%
Így van, az ember azért megy oda, mert a szaki jobban tudja. Azért szakember. És amúgy maga a technika bizonyos helyzetben jó is lehetett volna, csak nem így, meg nem ebben a szituációban. Meg az amúgy nem rossz hozzáállás a gazda részéről, ha elhiszi az oktatónak, hogy igaza van. Marha idegesítő, amikor a gazda jobban tudja, akkor basszus csinálja otthon, ha ennyire ért hozzá. Szóval őt max. azért hibáztatom, mert egész eddig dugdosta a felvételt.
2015. márc. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/111 ödi2 ***** válasza:
100%

Hm...

Ha bármelyik kollégám így próbálkozott volna egy agresszív kutyával,hááát....

Nincs szájkosár,nincs menekülési terv és nincs fegyelem. Hiányzik a nyugodtság és határozottság,nem beszélve a hozzáértésről...


A kutya nem volt agresszív,ha az lett volna akkor a legközelebbi kutyát megrohanta volna és nem MELLÉ fordult volna az elején,mivel az ő szemszögéből másodpercekig pont úgy nézett ki a dolog,mintha a MÁSIK kutya lenne a hibás.

Óriásit alkotott a kutya az elején,mikor próbálta magát behízelegni a tömegbe. Mert bizony próbált rendet teremteni a káoszból,de nem hagyták. Ha akkor hagyták volna a gazdával lenni és visszavonulnak,akkor a lehetséges rossz reakcióját a GAZDA torolta volna ilyen módon,nna annak lett volna értelme. Egy ilyen habitussal rendelkező kutyát a gazdához kell kötni,kiépíteni a rangsort,nem pedig a gazda mellől is elűzni,mert akkor hol a hatalmi rangsor,most a gazdi a főnök vagy ez a sok ember???!

Agresszív vagy akármilyen problémás kutyát a gazdájának kell a végső megoldásig elvinni. Az oktató NEM A KUTYÁT,a gazdát tanítja meg,a saját kutyáján át a helyes viselkedésre. Ha az oktatónak engedelmeskedik a kutya,de a gazdinak nem,akkor az oktató kudarcot vallot! Nem a kutyával,hanem a gazdával,pedig ez lenne a lényege.


Nem fűzök többet ehhez a videóhoz,mert először nagyot nevettem,de belegondolva már elkeserít,de nagyon...

2015. márc. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/111 anonim ***** válasza:
100%
Orulok, hogy ezek szerint megoldodott a kutya sorsa. A gazdit szerintem sem kell hibaztatni, ha elviszem a kutyamat egy suliba, mert valamit elrontottam es ott 20, magat kikepzonek mondo ember azt allitja, hogy egy bizonyos dologtol jobban fog mukodni a kutya, akkor hallgatok rajuk, meg ha ott es akkor nem is ertem a dolgot, vegul is azert ok a szakemberek, hogy jobban tudjak.
2015. márc. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/111 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi retardált embert még nem láttam egy helyen, mint ezen a videón! Amellett hogy világi baromságot csináltak, annyi tekintélyt sugárzott magából az a pár hörgő jómadár mint egy fél éves csecsemő.
2015. márc. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/111 anonim ***** válasza:
18%
Látom sokan nem sokat értenek a kutyákhoz. Én ezzel a fajta büntetéssel ugyan nem értek egyet, de csak azért, amiért nem a gazda fegyelmezi a kutyát. Aki nem látja, hogy legalább 3x akar a kutya támadni, kezdve a legelső alkalommal, a németjuhászra, aztán még legalább egy kutyára, majd egy emberre, az még jó sokszor nézze meg a videot. Szövegértés is egyes sokaknak, akik nem értik meg, hogy nem a videoban viselkedett agresszívan a kutya, hanem ELŐTTE!!! Itt csak viselkedett VOLNA, ha nem akadályozzák ezt meg 15-en. Ettől függetlenül inkább a gazdinak kellene megtanítani, hogyan tiltsa le a kutyáját. És nem a középfok alatt, hanem már a kutyaoviban!
2015. márc. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!