Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mégis mi a jó fene ez?! Ez...

Mégis mi a jó fene ez?! Ez lenne a "tükör-módszer"?

Figyelt kérdés

Most akadtam rá erre a videóra: https://www.youtube.com/watch?v=WhE9x4xR0VQ

Csak szerintem felháborító? Mit akarnak ezzel elérni a kutyánál? Mert a videóban támadást magyaráznak, de semmi támadásra utaló jelet nem láttam a kutya részéről, egyszer csak ráront egy csapat idegen üvöltve, még a gazdája mellől is elüldözik... na meg azok a megjegyzések, hogy "nyugodtan oda lehet durrantani neki a kannával", meg "pánikot kell kelteni a kutyában"... ez lenne az a "tükör-módszer", amit annyira istenítenek...?


2015. márc. 24. 16:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/111 anonim ***** válasza:
51%
A kutya idegroncs lett...
2015. márc. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/111 anonim ***** válasza:
100%

Hogy én milyen régóta vártam erre a videóra... Gyönyörű, na. Több ponton is veszélyesen amatőr az egész (agresszív kutya miért van szájkosár nélkül állatok és emberek közé engedve, miért szorítják sarokba egyszerre tizen úgy, hogy ha legbelül balhé van, menekülni se tud senki, satöbbi), a szükségességét meg erősen vitatom, szerintem halálosan felesleges volt, mert a kutya annyira minimális nem kívánatos viselkedést mutatott, amiért ez az egész nem "picit sok" volt, ahogy KG az elején mondja, hanem egyszerűen hülyeség. Mondjuk tény, hogy nem látszik tisztán, hogy a futók felé hogy indul meg a kutya, de a sebességéből ítélve nem lehetett egy gyilkos szándékú levadászlak-szétszedlek típusú nekifutás.

Az az egy szerencséjük az oktatóknak, hogy halálosan jóindulatú volt a kutya, mert egyébként a fél bandát a sürgősségire rághatta volna, ráadásul teljesen jogosan. Elzavarják a gazdától, hogy képzelik? Meg hagyják, hogy gazdi csak álljon és kiszolgáltassa a kutyát egy csapat őrjöngő idiótának? Leégne a képemről a bőr.

Hát én nem lettem meggyőzve, na.

2015. márc. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/111 anonim ***** válasza:
Valaki küldje már el nekem aki lementette, legyen szíves, nagyon kíváncsi vagyok mi váltott ki ekkora közfelháborodást... :)
2015. márc. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/111 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a malinois-mal megprobalnak, egyenkent osszegyujtene a tokeiket es atadna nekem vigyorogva.
2015. márc. 25. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/111 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a kedvencem a 'magas agressziójú'. Lehet, hogy ezt az alapfokos szájtátva néző gazdik benyelik, de aki látott már egy-két nehéz esetet, annak egyértelműen kamu az egész. Ha az a kutya magas agressziójú lenne, a csajnak, akire ráfordult, nem lenne arca, főleg, amilyen sz-rul reagálta le, a sarokba szorításkor meg minimum 2-3 embert rokkanttá tett volna. Akumi jól mondja, olyan szinten szakmaiatlan és hiteltelen az egész, hogy röhej. Elég lett volna, ha kicsit ösztönerősebb, dominánsabb a kutya, nekem a pitem eleinte játékból olyanokat harapott a karomba, hogy csupa kék-zöld folt lettem. Még ha nem akar komolyan harapni egy kutya, azzal is komoly sérülést okozhat, ha meg valóban nekiáll támadni akár csak feszültségből, akkor megvan a katasztrófa. Persze ki a hülye? Hát a kutya.

Kíváncsi lennék, hogy bánnának egy olyan kutyával, ami tényleg magas agressziójú? Vagy arra rásütnék, hogy ideggyenge, aztán mehet isten hírével?

2015. márc. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/111 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelem ezt, ahogy rárontanak a komondoromra és megpróbálják kizárni a falkából. :D Megtelne a traumatológia.
2015. márc. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/111 anonim ***** válasza:
100%

De hogy ne csak a levegőbe beszéljek, itt egy magas agressziójú kutya: https://www.youtube.com/watch?v=2X8rS_OOWbQ

Javaslom a tükrösöknek, hogy őt kergessék meg:D:D Mellesleg 20-nak együttvéve nincs fele akkora tudása, mint a videón látható srácnak.

2015. márc. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/111 anonim ***** válasza:
100%
Én még az elején vihogtam, amikor a kamera mögött valaki nagyon beijed, amikor felugrik a kutya valakire... Négyszer visszatekertem és megnéztem, puszilkodni pattog a kutya, hogy gyerekek, ne őrjöngjetek már, legyünk inkább haverok, és sakkozzunk, vagy valami. Az elején végig ezt nyomja a kutya (a tömeg közepén, ahol ha mindenkinek a lábára rácsattintott volna egyet, vérfürdő lett volna), és mennyire igaza van :D Ő tökre nem érti, jólvan srácok, elmentem onnan, most mit izéltek? És tényleg, mit csinálnak? És miért ekkora lelkesedéssel és meggyőződéssel? És miért nem érzik, hogy ott is megrághatott volna, ott is, meg azt a kutyát is megehette volna itt is, ott is, nem tette, akkor mit rohanok utána ordítva, mint egy félőrült zombi? A józan paraszti ész teljes hiánya vajon alapfeltétel a kiképzésvezetői tanfolyamon, vagy útközben ölik ki belőlük?
2015. márc. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/111 anonim ***** válasza:

Kisp... Azért érdekelne, hogy mi történik azon a kivágott részen 1,34 percnél amikor ugrik a videó és utána egy totál szubmisszív kutya üldögél ott aki semmi mást nem akar csak kifordulni a szituációból és bármit hagy.

Ilyen akkor van amikor már totál összetörik a kutyát.

Ezért nem szeretem én a vágott videókat. Mindig a legizgalmasabb részt hagyják ki belőle.

2015. márc. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/111 anonim ***** válasza:
100%
Mi történne? Semmi. A kutya egy ideig még várt, aztán lenyugodott. Vagy gondolod sunyiba jól megrugdosta a srác? Szerintem nem hülye, az első másfél percből meg lejön, hogy 95 %-ban jól reagálta le a kutya viselkedését. Amit szerintem máshogy tehetett volna, hogy többet vár, míg a kutya tényleg lenyugszik, hogy elkerülje a támadást, de írta a srác kommentben, hogy a tulajok aznap akarták altatni a kutyát, szóval vagy kihozza vagy nem. Nem babra ment a játék. Nah mindegy, ha valaki megnézi a két videót, hát a különbség ég és föld. Amit linkeltem, az sem 100 %-ig tökéletes, de erősen közelít. A tükörmócceres videón meg a kutya frankón nem érti, hogy mi van, ahogy akumi írta.
2015. márc. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!