Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mégis mi a jó fene ez?! Ez...

Mégis mi a jó fene ez?! Ez lenne a "tükör-módszer"?

Figyelt kérdés

Most akadtam rá erre a videóra: https://www.youtube.com/watch?v=WhE9x4xR0VQ

Csak szerintem felháborító? Mit akarnak ezzel elérni a kutyánál? Mert a videóban támadást magyaráznak, de semmi támadásra utaló jelet nem láttam a kutya részéről, egyszer csak ráront egy csapat idegen üvöltve, még a gazdája mellől is elüldözik... na meg azok a megjegyzések, hogy "nyugodtan oda lehet durrantani neki a kannával", meg "pánikot kell kelteni a kutyában"... ez lenne az a "tükör-módszer", amit annyira istenítenek...?


2015. márc. 24. 16:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/111 anonim ***** válasza:
23%

szerintem sunyiba néhányszor még fejbe lett lapogatva avval a bádogpitlivel.

Mindig azt nézd amit kihagynak, mert annak oka van és ne azt amit az arcodba akarnak nyomni.

2015. márc. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/111 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy ezt tette volna, már csak azért sem, mert totál felesleges lett volna. 1:34-nél a kutya már túl volt a nehezén, megértette a dolgot, szerintem pár perc alatt megadta magát. A srác meg nem hülye, hogy egy totál bizonytalan kutyával nekiálljon verekedni. Szerintem ő is 2 karral szeretne hazamenni. A tükörmócceresekről ez már kevésbé mondható el. Le merném fogadni, hogy ha a kutya (mint ahogy egy tökösebb kutya meg is teszi), tényleg megtámadta volna ezeket a majmokat, azonnal ki lettek volna rúgva a suliról. Ezzel a dologgal egy igazán agresszív kutyánál tovább súlyosbítják a helyzetet, hiszen csak bizonytalanságot tesznek a kutyába, nem értetik meg vele, hogy mit várnak.
2015. márc. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/111 anonim ***** válasza:
100%
1:52-n amúgy k-rva jót röhögtem. A 10 kőkemény tükörmóccer oktató tolja a kutyát, de a nj-nak simán nekimehetett volna a kutya, ha annyira akar. Esküszöm, egy gyöngyszem ez a felvétel, ennyi szakmaiatlanság egy videón belül. Olyan, mint a jó bor, minél többször megnézem, annál jobb:D
2015. márc. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/111 anonim ***** válasza:
Sajnos a videót nem tudtam megnézni, már nincs fent.
2015. márc. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/111 anonim ***** válasza:
85%

Mindenesetre úgy gondolom, hogy minél népszerűbb a kutyaiskolázás, annál több a dilettáns "kiképző, segéd".

Nem a fajtát, nem az egyedet nézik, hanem minden egyes kutyára ráhúzzák ugyanazt a sémát. A tükörsuli semmivel nem tud többet, mint egy "hagyományos", viszont jóval drágább, ráadásul túl sok a duma és a PR a semmiről.

Minden a gazdán múlik. Nekem nem egyszerű fajtám van, se méretben, se habitusban. Kőkemény domináns kan, mégis elértem, hogy kutyás közösségbe tudom hordani. Őrzi a területét, a családot, harap ha kell, de mellette simán elvittem kutyás találkozóra, ahol volt 40 ember, 60 kutya.

2015. márc. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/111 anonim ***** válasza:
állítólag a gazdié a felvétel, aki nagyon megbánta a dolgokat, de valaki valahogy ellopta tőle, és akarata ellenére folyamatosan visszatölti youtube-ra és más internetes oldalakra
2015. márc. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/111 anonim ***** válasza:
100%

Tessék itt a videó:

https://www.youtube.com/watch?v=laAFzA82SiE


Én a megnézése után áldom magam, hogy nem vittem annak idején szocializációra hozzájuk a kutyámat, hanem megoldottam saját magam a dolgot/gondot (harapós, verekedős kutya).


A kutyát tulajdonképpen a semmiért ordították és rohanták le (nekem baromira nem agresszív rámozdulásnak tűnt, inkább be akart szállni a rohangászásba), a végén ráadásul ki is szökött...Mondjuk jól tette :D


És ezért valaki még fizetett is... Uhh.

2015. márc. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/111 anonim ***** válasza:
100%

Hát megnéztem. Egyetértek a felháborodókkal. Ezek dilettánsok és ha ez a tükör-módszer egyik alapvető fogása, akkor egy nagy kalap szar az egész.

A kutya egyáltalán nem volt agresszív, aki kicsit is konyít a kutyák metakommunikációjához, az látja ezt. Pont ezért tudták vele megtenni. Egy igazán agresszív kutya kiosztott volna jó pár harapást és szétkergette volna ezt a bagázst.

Szégyellheti magát mind a módszer kitalálója, mind a követői.

2015. márc. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/111 anonim ***** válasza:
100%

És az a durva, hogy ezt mindenki látja, hogy a kutyát nem sikerült behibáztatniuk, és semmi értelme az egésznek, mégis az idegi kimerülésig kergetik, és ezt egyik kiképző se veszi észre. Oktatói sorfal, tehát mindegyik gyökér oktat kutyasuliban, ennyi hozzáértéssel. És tovább is nyomták volna csóri kutyát, ha gazdi nem kap sírógörcsöt. Mindezt úgy, hogy semmit nem csinált a kutya. Magyaráztak ember elleni agressziót is, holott a kutya végig nyugtatni akarta az elmebetegen ordító oktatókat, puszi, kedves csóválás, szóval nulla agresszió.

Hú de pofán tudnám verni őket, csak prezentációképpen, hogy milyen is az az ember elleni agresszió valójában...

2015. márc. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/111 anonim ***** válasza:
100%
Tudja valaki, mi lett a kutya sorsa? Be tudtak fogni, miutan kiszokott, higy viselkedett utana stb?
2015. márc. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!