Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya lakásban való tartása...

A kutya lakásban való tartása rossz az embernek és rossz a kutyának is, miért tartanak mégis rengetegen kutyát a lakásban?

Figyelt kérdés
2016. márc. 20. 20:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/82 SzMHZs ***** válasza:
95%

3 évig éltem az első kutyámmal panelban, se nekem, se neki nem volt rossz. Most kertesben már ketten vannak, de ugyanúgy élünk, nincsenek kint felügyelet nélkül a kertben. Mindezt úgy, hogy a második kutya 3 évig kint élt az előző gazdájánál - megkötve, nulla foglalkozással: akkor hol volt neki jobb? A mai napig, ha adott neki mindkét lehetőség, megy befele a házba, annak ellenére, hogy örömmel játszik a kertben, meg a kertben kívül. Hosszú távon mindkettő ott akar lenni, ahol én vagyok.

Lehet kertben is és lakásban is jól és rosszul kutyát tartani, ez nem ezen múlik.

2016. márc. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/82 anonim ***** válasza:
86%

Áruld már el, Kérdező, hogy mire alapozod ezt a feltevést?


Nekünk van egy tacsimix szukánk, 30nm-en lakik velünk. A múltkor a szüleimnél egész nap az udvaron volt, és habár az idő nagy részét vele töltöttük kinn, szabályosan depressziós lett néhány nap alatt, mert nem lehetett a közelünkben. A lakásban viszont folyton körülöttünk van, simizve, szeretve van. Egy átlag kutya nem rohangál magától az udvaron sem, hanem fekszik az ajtó előtt.


És igen, sokat kell sétáltatni, átlagban 4 órát töltünk a sétájával naponta, ebből kb. 2 óra erdő, labdázás. És hidd el, kifárad annyira, hogy a többi időt alvással tölti. Úgyhogy legyél kedves, ne írj ki kérdést légből kapott dolgokra alapozva.

2016. márc. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/82 anonim ***** válasza:
95%

Előszöris nem tudom, hogy az egyik kedves válaszoló miből gondolja, hogy a nagytestű kutyának miért az a minimum, hogy kert.


A kutyának akármennyire megdöbbentő a természetes életviteléhez közelebb áll a lakás sok esetben, mint a kertes ház, mivel általában aki kertes házban lakik, úgy van vele, hogy kint van a kutya egész nap annyit rohangászik, amennyit akar. Ez nem teljesen igaz. Egy kutya napi 16-18órát alszik. A falkában a kutyák a nap nagy részét alvással töltik, és napi 3x-4x kelnek fel vadászni/enni/inni stb. Tehát napi párszor igényli csak a kutya a területfelfedezést, szimatolást, az új ingereket. Egy kertes házban folyamatosan ugyanazok az ingerek érik a kutyát, ha a gazdi nem hajlandó elvinni sétálni, ezért felgyülemlik bennük az energia, a feszültség, sokszor ezért harapósak, agresszívak. A lakásban ha nem akar a gazdi állandóan takarítani kénytelen levinni a kutyát sétálni, így azt folyamatosan új dolgok, új szagok érik. Hiába esetleg mindig ugyanott sétál, az idegen kutyák, idegen emberek szaga mindig érdekli.

Én lakásban tartok egy közel 40 kilós kutyát, és az összes állatorvos el van ájulva, hogy milyen jó kiállású, egészséges, csupa izom kutya. És most vettem mellé egy feltehetőleg majd nagytestű kölyköt is. De én lent is vagyok velük napi 4-5 órát.


Egy szó mint száz. A lakásban akkor kínzás a kutyának, ha nincs vele foglalkozva. De ugyanez igaz a kertes házra is. Nem véletlen, hogy a lakásban/udvarban rombol a kutya, abban vezeti le az energiát, frusztrációt.

2016. márc. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/82 anonim ***** válasza:
95%

a lakásban tartott kutyámnak ezerszer jobb élete van, mint az általam ismert kerti kutyák 90%-nak, ők ugyanis ki vannak b@..va a kertbe, sétálni, foglalkozni nem szoktak velük. ha esetleg megkérdezem, hogy miért, a válasz mindig az, hogy "de hát itt a nagy kert, elvan az egyedül is, szaladgál".

ja, nem. max szétszednek valamit, mert szétunják az agyukat.

laktam ideiglenesen kertesben az enyémmel, azt a szenvedést senkinek sem kívánom. kint nyilván nem lehetett hagyni, mert nem érti, ha a kertben akartam lemozgatni, játszani vele nézett rám, hogy hülye vagyok -e, miért nem sétálunk... ugyanúgy el kellett vinnem napi töbször sétálni, a kertbe ha nem voltam ott nem ment ki, üríteni sem akart kint, mert nem érti, hogy a kert mire való, neki az csak egy kinti szoba... nyilván ha kertesben nő fel, nem így reagálna.

2016. márc. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/82 anonim ***** válasza:
17%

Kedves kerdezo,a kerdesed sajnos folosleges es habar 100% igazad van,soha nem fogja beismerni senki...

Ez az emberi onzoseg,azt hisszuk hogy "ugy jo a kutyanak"

Hat NEM! Nem jo a kutyanak es nem termeszetes es az embernek sem jo de ezt senki nem fogja beismerni.

Sokan azt hiszik,hogy ha egy kutyat panelba tartanak,tortaval etetik,fodraszhoz hordjak,"cuki kis ruhakat" adnak rajuk akkor az "torodes"

"Jol le kell mozgatni" :))) Mese!

A pisilesrol meg nagyon jol irta fennebb valaki:

"Probaljak ki" :))))))

Megertem,sokan szeretnenek kutyat(sajnos) de ezert sok kutya szenved es sajnos sok kutya ilyen "hasznalatra" van kitenyesztve:(

A bortonben is enni adnak az embernek,mozoghat,sportolhat kedvere,dolgozhat is,szabadidos tevekenyseg meg minden...Vajon jo az eletfogytiglan???

2016. márc. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/82 anonim ***** válasza:
74%
Rudy, erről kérdezd meg azokat a kutyákat, akik kint is élhetnének, de mégis inkább bent vannak, mint pl a miénk.
2016. márc. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/82 anonim ***** válasza:
Mellesleg 11 év kutyákkal való foglalkozás után fel is kötném magamat, ha annyit se tudnék megállapítani, hogy a kutya most éppen szenved vagy örül.
2016. márc. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/82 anonim ***** válasza:
22%

Hat persze hogy inkabb bent lennenek szegeny kutyak...

Miert? Mindenki tudja a valaszt csak nem ismeri be.

Lassan azt is megmagyarazzatok,hogy az alatkertben(nem is emlitem a cirkuszt!) jobb az allatoknak mint a szabadban...

Es ezt akar "be is lehet bizonyitani" mert ha egy medvet aki allatkertben nott fel kiengedunk a szabadba bizony nemhogy nem el meg hanem meg vissza is menekul a ketrecbe. Vajon azert mert szereti?!

2016. márc. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/82 anonim ***** válasza:

rudyv, elmondjam neked, hogy az enyém mit csinál otthon? ALSZIK. mert nem a lakásban mozgatom le, nem ott sportolok, dolgozok vele. foglalkoztatott kutyának édesmindegy, hogy hol alszik.

de kikérem magamnak, az enyém inkább fekszik a kanapén, mint kint a kertben. ha azt szeretné jobban, akkor ott lenne, ennyi :P

az állatkerti, cirkuszi állatoknak pedig semmi köze sincs a kutyákhoz. azok vad-, ezek pedig háziállatok. háziasítva lettek. annak a jelentését is el kell magyarázni?

2016. márc. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/82 anonim ***** válasza:
23%

Ezt sokaig lehetne vitatni de ertelmetlen...

"Fekszik a kanapen" :))))))))

Ilyen embernek meg fokent ertelmetlen lenne elmagyarazni,hogy az nem jo a kutyanak. Igen,a kutya el lett haziasitva,majd "tombhaziasitva" :)))

Mar mindjart nem is kutya szegeny:(

De ez van...

En csak remenykedek(foloslegesen) hogy majd egyszer torveny fogja tiltani a kozep es nagytestu kutyak lakasban tartasat:)

2016. márc. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!