Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya lakásban való tartása...

A kutya lakásban való tartása rossz az embernek és rossz a kutyának is, miért tartanak mégis rengetegen kutyát a lakásban?

Figyelt kérdés
2016. márc. 20. 20:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/82 SzMHZs ***** válasza:
100%
Azért mondjuk ezt, mert ez rá a válasz, mert nettó marhaság, hogy lakásban normálisan (ez fontos!) kutyát tartva rossz lenne akármelyik félnek. Nem "természetes", de ennyi erőből vágjuk el az internet és telefonkábelt, a villanyt, a gázt, műtsünk kövekkel, és éljünk barlangban. Az majd jó lesz a kutyának is meg az embernek is.
2016. márc. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/82 anonim ***** válasza:
15%

Kedves 60-ik,miert probalod kiforgatni a szavaimat???

Nem alitottam,hogy a kutyanak az ember nem falkavezer(vagy sok esetben csak falkatag)

Nem cafoltam Caesar Milan hozzaerteset csak azt mondtam,hogy az o modszerei nem minden kutyanal(gondolok durvabb kutyakra) jonnek be es neha nem art a kutyat "pofanvagni"

Na de mind1,a panneles kutyatartason ugysem lehet(egyelore) valtoztatni szerintem,habar ha jol tudom nalatok azert van valami torveny ami probalja szabalyozni de sajnos nincs a gyakorlatba ultetve.

Ugyhogy kar a gozert:)

Jaaaa es biztos azert forgatod ki a szavaimat is amiert ugy kepzeled,hogy szemtol szembe lennenk pofan tudnal vagni:))))

Jo fajta fuvet szivhatsz,hogy olyan gyorsnak es erosnek kepzeled magad:))) Annyi ilyen nevetseges kis puhanyt lattam mar aki a monitor mogul hoskodik... szanalmas kis kotsog altalaban az ilyen

2016. márc. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/82 anonim ***** válasza:
35%

Es a megcsonkitassal remelem nem a ful es farok levagasara gondolsz.

Mert ha igen akkor nezz ra egy levagatlan fulu es farku dobermanra pl.

es merd azt alitani hogy nem nevetseges:)

2016. márc. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/82 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem sokkal cukibbak füllel pl. :) És még te állatkínzózol minket, te jó ég. :D


Tényleg húzz vissza a sötét román oldalakra, ahol az elmaradt társaiddal cseveghetsz tovább.

2016. márc. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/82 anonim ***** válasza:

Nem cafoltam Caesar Milan hozzaerteset csak azt mondtam,hogy az o modszerei nem minden kutyanal(gondolok durvabb kutyakra) jonnek be es neha nem art a kutyat "pofanvagni"


Lol, pedig CM módszerei pont, hogy a durvább kutyákra jók. És igaz, hogy pofozni nem szokott, de azért azt a módszert, aminek szerves része akár a szöges nyakörv is, ha szükséges, ne nevezzük már puhának. Szerintem te nem láttál még CM videót, vagy pont egy olyat néztél, ahol egy félős kutyát rak rendbe.

2016. márc. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/82 anonim ***** válasza:
31%

Utolso,igazad van. Nem sok CM videot lattam de majd megnezek meg parat.

Es te aki azt mondod ket 70kg-os verekedo kutyat szedett szet kerlek ha megtalalod meg a videot kuldj egy linket nekem is,nagyon szeretnem megnezni.(foleg ha tenyleg verekedtek azok a kutyak amit ketlek,legfeljebb csak civakodtak de ugy is nagy dolog ha szet tudta szedni egyedul) Nem tudom ki latott kozuletek ket nagytestu(es nem rotira hanem joval nagyobbra gondolok pl. KAJ) kutyat igazabol (ahol mar ver is folyik es elet-halal a tet)verekedni,en lattam de elhihetitek nekem,hogy nem szep latvany es nem kis batorsag kell beavatkozni es egy ember nem is eleg...ketto meg talan el tudja valasztani ugy,hogy a hatso labuktol fogva szethuza oket,de oda ket ember kell.

2016. márc. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/82 anonim ***** válasza:
Nem a szavaidat forgatom ki, csak azokra próbálok rávilágítani, amit te folyamatosan ismételgetsz, csak reméltem, hogy ha kicsit szélsőséges vagyok, akkor felfogsz belőle valamit. Nyilván nem akarnálak pofán vágni, mert nem alacsonyodnék le ilyen szintre, próbáltam rávilágítani, hogy elgondolkodj, hogy kire mit mondasz. De tipikusan az az ember vagy, aki azt gondolja, hogy ő a kemény gyerek. Ennyi erővel te is nagyon kemény vagy a monitor mögül, lehet, hogy csak egy nagypofájú 50kilós kocka vagy. Nem, nem azokra gondoltam, akik mondjuk levágnak kölyök korukban a kutyáknak a fülét vagy a farkát. Bár nem értek vele egyet, mert ma ez már csak divat, de mikor ezt kitalálták volt gyakorlati haszna, de gondolom ezekről sem tudsz túl sokat, amit meg mindjárt védekezésből írsz, azt is most pötyögöd be válasz előtt gyorsan a googleba. De ezek szerint olyanokról sem hallottál, hogy egyes kutyák miért és milyen állapotban kerülnek a menhelyre, csontsoványan, összeverve és ezek még enyhébb esetek. Na ezekkel veszel minket egy kalap alá, mert lakásban tartunk kutyát.
2016. márc. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/82 anonim ***** válasza:

rudyv, 58-as vagyok: de igen, általánosítottál. ezelőttig minden egyes válaszodban. nem tudom, hogy beszedted -e e gyógyszeredet vagy ilyesmi, mert láthatóan normálisabb válaszokat adsz (nagyjából), de előtte kőkeményen általánosítottál.


közepes-nagytestű kutyám van. csak azért nem tartok nála nagyobb testűt, mert nincs lift a lakásban és egy nagyobbat nem tudnék lecipelni adott esetben a lépcsőn, azt meg nem vállalom be. ha földszinten élnék, vagy lenne lift, akkor lenne nagyobb kutyám is ;P


ha igazán értenél a kutyákhoz te is tudnád, hogy a testméret sokszor abszolút nincs összefüggésben a mozgásigénnyel. egy dognak kifejezetten kicsi az igénye, egy jagd terrieré például meg óriási, pedig nem egy nagy állat. ilyen kutyát mégsem tartanék lakásban, dogot viszont igen, ha ilyen lomhább kutyára vágynék.


nem érzi magát szobafogságban a kutyám, mert minden igénye ki van elégítve. nem tartanék minden fajtát lakásban, egy indokot már írtam. kuvaszt, kaukázusit sem tartanék lakásban, mert azok a kutyák nem erre valók, ez tény. de egy vizsla, ridgeback, argentín dog is nagytestű és elvan a lakásban, kellő mozgatással, foglalkoztatással. nagytestű pásztorkutyákat tényleg nem kéne lakásban tartani, egyéb nagytestűeket viszont simán lehet, annyi fajtát tudnék még sorolni, de nem teszem.


a kerti tartás a legtöbb embernek amúgy azt jelenti, hogy éjjel kiengedni a kutyát a kennelből. az nem szobafogság, ennyi erővel? az enyém szabadon mozog a lakásban, egy pár helyiséget kivéve. de ismerek olyat aki a kauját kennelben tartja, annak a kutyának kéne, hogy szabadon mozogjon, de nem teheti meg. melyikünk az állatkínzó?

kertben, lakásban is lehet kutyát rosszul tartani és jól is. testmérettől, fajtától függetlenül.


a kutya pedig nem farkas, el kéne már felejteni az összehasonlításokat. az "őskutya" és a farkas is két külön világ, nemhogy a maiak... a kutyák háziasítva lettek, sok dolog természetes nekik, amik egy vadállatnak, például a farkasnak, ha már erről van szó, nem.

2016. márc. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/82 anonim ***** válasza:
Miért lenne rossz? Kertes házban lakunk, ebenti kutyáink vannak. A kertben csak akkor vannak kint, ha mi is kint vagyunk. 8 kutyával osztjuk meg az otthonunk, mindegyik ápolt, oltott, ivrtalanított, mentett kutya. Nagyokat sétálunk, kirándulunk, nyaralunk együtt, részt vesznek a család életében, a falka tagjai. Ismerjük minden rezdülésüket, a szokásaikat, így azonnal észerevesszük, ha valami gond van velük. Séta után együtt elnyúlva fekszünk a kanapén, és nincs is ennél jobb érzés. Egy kutyának nem kertre van szüksége, hanem a gazdájára. És nem csak kistetsű kutyánk vannak, 35,23,22,17,10,7,5 és 3 kg-osak. Szóval kedves kérdező, nem rossz, sem kutyának, sem emberbek, sőt a lehető legjobb!
2016. márc. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/82 anonim ***** válasza:
3%
Azért tartanak sokan kutyát a lakásban mert összekeverik Gizikét a gőzekével. Mindenki vegye tudomásul, hogy a jószágnak kinn a helye!
2016. ápr. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!