Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya lakásban való tartása...

A kutya lakásban való tartása rossz az embernek és rossz a kutyának is, miért tartanak mégis rengetegen kutyát a lakásban?

Figyelt kérdés
2016. márc. 20. 20:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/82 anonim ***** válasza:
Utolsó, és miért, mert te azt mondod?
2016. ápr. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/82 anonim ***** válasza:

Ez tanúlságos volt. Úgy látom ide inkább valami pszichológust kéne hívni, és megvizsgáltatni az ide írók jelentős részét. Román "barátunk" neked semmilyen kutya nem való! Te vagy a tipikusan az a kutyás, aki csak azért tart nagytestű kutyát, hogy megmutassa a többieknek, hogy neki ez van (ld. valamelyik korábbi agymenésed a luxus autókról). A szegénység nem arról szól, hogy egy városba mennyi lopott (vagy lopott pénzből szerzett) luxus autó van, hanem arról, hogy az emberek kis falvakban és a városok szélén hogyan élnek. Meg arról, hogy a tehetősebbek segítik-e azokat akik rosszabb körülmények között élnek. Erről a részről ennyit.


Vagy azért tartasz nagy testű kutyát a kertben mert félsz?


És ha kicsit tudnál olvasni, bár eznem erősséged, mert úgy tűnik write only vagy, utána nézhetnél, hogy miért van ennyi kutyafajta! Ezek között nem kevés van amelyik arra lett tenyésztve, hogy kis helyen "elférjen" pl. egy lakásban is akár, ezek nagy része kint van megzavarodva.


A kérdésre válaszolva: Ez a kérdés nem "fekete-fehér" vagy "igen-nem". Létezik egy olyan fogalom, hogy "komfort zóna", illetve léteznek hasonló elméletek kutyákra is. Vannak egy állatnak szükségletei (mint az embernek is) ha a szükségletei kielégíthetőek egy lakásban tartással (és tényleg a nap nagy részét végig alusszák) akkor tartható lakásban. De ez megint attól függ, hogy a gazda-kutya-lakás "élettér" és a kutya illetve a gazda komfortzónájának mekkora a metszete (közös része). Ha a gazda-kutya-lakás által biztosított "kényelem" nagyrészt fedi a kutya illetve a gazda számára szükséges (vagy elvárt) komfort zónát akkor simán tartható lakásban. Ezt úgy képzeld el, hogy van egy N dimenziós tered (amiben minden dimenzió egy-egy élettér kritérium) és ebben egy "krumpli" az ahol jól érzi magát a kutya. és úgyanebbe a térben fel lehet rajzolni egy másik n dimenziós krumplit ami meg azt mutatja, hogy mit tudunk biztosítani. Ha az első krumpli nem lóg ki sehol a másodikból akkor jó lesz a kutyának is. És ez már egyed és nem fajta jellegzetességből adódik.


Kedves kérdező? Az embernek miért lenne rossz? Ezt megint két felől kéne nézni az egyik a gazda: neki nyilván nem rossz, mert ha rossz, vagy rosszá válik akkor az esetek jelentős közel 100%-ban megszabadul a kutyájától, mint a menhelyes ismerősők elmondják, sokszor felfoghatatlan indokokkal kerül menhelyre kutya. A másik szereplő az idegen emberek akik pl. ugyanabba az épületbe laknak. Én vidéken sokkal jobban útálom azokat a "kertben ideállis körülmények között tartott, boldog, kiegyensúlyozott" kutyákat akik annyira feszültek, és jól neveltek, hogy átugorják a 2,5-3m magas kerítést amikor mész a szomszédjukhoz mert ott van dolguk és leparkoltál a szomszéd előtt. Erre mondják "házőrzők" őrizzék a saját házukat ne a szomszédét és ne az utcát. Szintén nagyon békés, kiegyensúlyozott az a kutya amelyik kiharapta az emelő kosaras autónk kerekét amíg szereltük a közvilágítást (igaz csak kb. 1,8m magas kerítést ugrott át), végül úgy tudtunk lejönni, hogy a helyi állatorvos kábító lövedékkel meglőtte a kutyát a rendőrők segítségével. Tisztán látszott a kutyán a boldogság és a kiegyensúlyozottság. Pár napja láttam a TV-ben egy sor lakásban tartott, boldogtalan, elhízott, kiegyensúlyozatlan, veszélyes segítőkutyát (most éppen hangjelző kutyákat mutattak sokat, mert megjelent valami könyv róluk). Ezerszer inkább egy lakásban tartott kutyával találkozok. És munkám miatt rengetegszer megyek be lakásokba, kertesházakba. és az a tapasztalatom, hogy a lakásban tartott kutyákkal jobb a gazda-kutya kapcsolat, és sokkal megfékezhetőbbek azok, mint a Te általad "heti 5-6 órát foglalkoztatott, nagyon boldog, kiegyensúlyozott kutya". Megnézném (de oda nem járok ahol te laksz), hogyha be kéne menjek hozzád mert elromlott a villanyóra és ki kell cserélni, akkor mennyi idő alatt tudod úgy megfékezni a boldog, kiegyensúlyozott kutyádat, hogy elvégezhessük a javítást? A legtöbb! lakásban ahol kutya van ez max. 1-2 perc alatt sikerül, kertes házaknál volt olyan hely, hogy háromnegyed órát vártunk arra, hogy a "gazda" megfékezze a kutyáját, hogy ne szedjen minket szét. Közben meg hallgattuk, hogy hát 6 órán belül meg kell javítaniuk... Lakásban tartott kutyánál nem emlékszem 10 percnél hosszabb várakozási időre. Kertesházaknál meg a 10 perc az átlagos idő. Ennek nyilván oka az is, hogy aki lakásba tart kutyát még ha eleinte kevésbé ért hozzá kénytelen megtanúlni egy csomó szabályt a kutyájával, kertesházban meg az esetek nagy részében leszarják (már bocs) mi van a kutyával. Ugyanígy lakásban tartott kutyáknál ritkán látok rühös, koszos, büdős kutyát mint kertben tartott "boldog, kiegyensúlyozott" kutyák esetén.


Bocs de most felment az agyam...

2016. ápr. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/82 anonim ***** válasza:
23%

Szep kis szonoklat:) lam lam mennyire veszelyes arammal dolgozni,karositja az agysejteket:))))

Nem igazan van ertelme neked magyarazni de igen,szerintem egy jo hazorzo szetkap ha bemessz a teruletere,persze az is kovetelmeny,hogy a gazdaja parancsara beengedjen de tenyleg(sajnos) vannak olyan gazdak akik nem tudjak "megfekezni" a kutyajukat.

Az meg mas,hogy te felsz a valodi hazorzoktol mert a munkad soran kenytelen vagy tobb helyre bemenni es jobban kedveled a "szobakutyakat" akik annyira el vannak nyomva es kutyamivoltukbol kiforgatva,hogy meg sem ugatnak senkit soot barki bemehet toluk a hazba legyen az villanyszerelo vagy betoro...

2016. ápr. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/82 anonim ***** válasza:
El vannak nyomva és kutyamivoltukból kiforgatva, ez jó... Rudy, te beteg vagy.
2016. ápr. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/82 anonim ***** válasza:

Rudy: Elolvastad amit írtam?


Még egyszer: az utcán ami közterület parkoltunk le és mentünk be a szomszédhoz! Amikor jött a szuper intelligens, házőrző, kiegyensúlyozott kutya és támadott be! Nem az ő területére. Az emelő kosaras autóval sem a kutya területére parkoltunk hanem a közterületre. Egy közterületet nem lenne szabad bevédenie. Tehát olvasd el még egyszer amit írtam. És azzal nem lenne bajom ha bemegyünk a kutya területére és azt bevédi. Itt arról van szó, hogy olyan területet is véd ahol semmi keresni valója nincs. Szintén érdekes azt látni és hidd el elégsokszor láttam, hogy becsöngettünk a gazdához, hogy akkor jónapot kívánok és megjöttünk fogyasztásmérőt cserélni. Majd közli várjunk egy kicsit mert elrakja a kutyát. És ez a kis idő ez legalább 10 perc, és elképesztő ugatás meg minden hallatszik. Nem egy esetben találkoztunk utána vérző kezű "gazdival". Ilyen esetet soha nem láttunk lakásban tartott kutyával. Pedig hidd el nem kevés helyen megfordultunk. Nem állítom, hogy mindegyik panel kutya nyugodt, de lakótelepen még egyetlen kutya se harapta ki az autónk kerekét.

2016. ápr. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/82 anonim ***** válasza:
91%

Hát nem hinném, hogy a kutya az elnyomás, és a nemtudommilyen kiforgatás miatt a lakásban is megugatja az idegent, de rászólok, hogy csend, és csendben marad. Az talán meg van nevelve.

De Rudy azért nézegettem más kérdéseknél is a válaszaidat, nagyon szakértő vagy a témában... csak ennyit fűznék hozzá szép szavakkal. :D

2016. ápr. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/82 anonim ***** válasza:
27%

75-os amit te leirsz az mar a "gazdak" hibaja,arrol a kutya nem tehet.

De ez meg nem bizonyitja,hogy a kutyanak jobb a lakasban.

Az udvaron tartott kutyat is el lehet rontani de ez mas tema.

A lenyeg es ismerjuk be vegre: a kutyanak kint a helye,az termeszetes neki es ott erzi jol magat. Es errol szolt szerintem a kerdes.

Az,hogy az ember onceluan kitenyesztett kutyafajtakat amiket bent is lehet(sot nemelyiket mar csak bent) tartani hat ez van...De azok mar szinte nem kutyak hanem robotok.

76 neked pedig magasrol sz*rok a velemenyedre ;)

2016. ápr. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/82 anonim ***** válasza:
70%

Hát azt mindjárt gondoltam, hogy magadon kívül senkinek a véleménye nem érdekel. De egy borzasztóan bosszantó egyed vagy.

De azt gondolom sugallhat valamit a 22%-od nem? Talán el kéne rajta gondolkodni, ahelyett, hogy mindenkit leidiótázol.

2016. ápr. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/82 SzMHZs ***** válasza:
93%
Tegnap próbáltam elmagyarázni az egyik kutyámnak, aki előtte 3 évig kinti volt előző gazdánál, hogy ne üljön az ajtó előtt, hogy menne már be, mert neki kint jobb, és az a természetes. Kint voltunk mindannyian a másik kutyámmal meg a párommal, de mikor ő elfáradt, akkor ment volna be a fekhelyére, és pont tojt rá, hogy neki kint lenne a jó. Vagy lehet, hogy bent is jó? Tudom, akkor ő már nem is kutya. Majd mondom az állatorvosunknak, hogy írja át a chipjében is, hogy kutyamivoltából kiforgatott lény.
2016. ápr. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/82 anonim ***** válasza:
17%

Hogy mit sugall a %-om? Hat megmondom en neked:)

Azt,hogy itt mennyi primitiv ember van...mert ha valami nem tetszik akkor hopp mehet a piros kez:))) hogy meri valaki megmondani,hogy mi jo es mi nem amikor en nem ertek egyet vele,majd jol lepontozzuk.

Ez olyan mint ha valaki azt irna mennyire karos a dohanyzas es mivel en kemenyen dohanyzom hat akkor gyorsan megy a piros kez mert nekem nem tetszik ez a valasz

"Probaltam megmagyarazni a kutyamnak..." :))))))) hat erre inkabb nem is irok semmit :D

2016. ápr. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!