Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya lakásban való tartása...

A kutya lakásban való tartása rossz az embernek és rossz a kutyának is, miért tartanak mégis rengetegen kutyát a lakásban?

Figyelt kérdés
2016. márc. 20. 20:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/82 anonim ***** válasza:
12%

Nem fogom itt osztani az eszt mert folosleges:))

Ha ti azt kepzelitek,hogy jo a kutyanak akkor hat legyen.

Azt mondod,hogy farkasfalka? Es ok,hol elnek? Epitenek kunyhot az erdoben? Fotelekben alszanak? Errol beszeltem.

Az hogy szegeny kutyak alkalmazkodnak a hazban tartashoz az ok.

De nem jo nekuk ez teny.

Az en kutyam,hogy viselkedik mikor kimegyek? Hat nem ugral ram mert jo nagyot csapnek az orrara ha ilyesmire vetemedne.

Ha te a kutyad effele pofatlansagat,hogy rad ugral,lokdos ugy ertelmezed,hogy "orul neked" akkor nagyot tevedsz es remelem soha nem lessz nagytestu kutyad mint pl a KAJ :))

Na de eleg a mellebeszelesbol,a kerdes nem az volt hogy jo vagy nem(mert egyertelmu,hogy nem) bent a kutyanak hanem az hogy miert.

Es a kerdesre valaszolva:

Azert mert sokan szeretnenek kutyat es mivel a kutya jol tud alkalmazkodni hat igazsagtalan lenne,hogy akinek nincs lehetosege szabadon(kertben,tanyan) tartani kutyat annak ne lehessen kutyaja.

Na de azert kellene tudni hol a hatar,erre a celra vannak kitenyesztve a szobacirkalok es hujeseg hazorzo,pasztor vagy barmi mas nagyobb testu kutyat hazba szoktatni.

2016. márc. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/82 anonim ***** válasza:
39%

A felugrálás az izgatottság és a ledominálás jele, de én nem is írtam, hogy az öröm miatt van.


Igazából látom, veled felesleges vitázni, mert korlátolt vagy és csak azért, mert olyan nagy testű kutyád van, amit lehetetlenség benn tartani, csak a kinti tartást tartod elfogadhatónak. Elárulom, az a kisebbik rossz, és inkább fogom sajnálni a te kirekesztett kutyádat mint bárki másét, aki benn tartja. Mert azokat a kutyákat nincs miért sajnálni, ellentétben a tiéddel, aki heti 5 órányi új ingert kap.

2016. márc. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/82 anonim ***** válasza:
48%
Te nagyon korlátolt vagy, de utoljára megpróbálom: hogyan magyarázod, hogy a kinti-benti kutyák is szívesebben vannak bent?
2016. márc. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/82 anonim ***** válasza:
14%

Kosz de az en kutyamat nem kell sajnalni:)

Nagy udvaron,kedvere szaladgal,orzi a teruletet(mert ez a faj teruletorzesre es pasztorkodasra van kitenyesztve) edzett,kiegyensulyozott kutya nem egy elhizlalt,"kenyeztetett" kutyamivoltabol kivetkoztetett eb:)

Mivel magyarazom,hogy inkabb bent vannak?

Azzal,hogy szegenyek el vannak hizva,puhulva,lustak es csak porazon vagy a gazdi mellett erzik magukat kint biztonsagban.

Ez kb olyan mint amikor egy rabot 20 ev utan kiengednek a civilizacioba...Nem talalja a helyet,menekulne vissza a cellajaba.

Es a korlatoltsagrol:)) hat ti magyarorszagi taposok abban viszitek a primet:))) (igen en Roman vagyok)

2016. márc. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/82 anonim ***** válasza:
0%
Akkor elárulod, hogy miért nem húzol vissza valami .ro végű oldalra? Nem kell a magyar táposok által fenntartott oldalon vergődni.
2016. márc. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/82 anonim ***** válasza:
17%

Mert neha nagyon vicces tud lenni a sok hujeseg amit irtok:)))))

Na de tisztelet a kivetel,vannak kerdesek amire lehet egy ket normalis valaszt is talalni :p

De meg egyszer felhivnam a figyelmet:

A kedves kerdezo,feltett egy kerdest es kivancsi volt a valaszra...

Nem huje mert tisztaban van azzal,hogy a bent tartas az sem kutyanak sem embernek nem jo es nem termeszetes!

Kapott valaszt a kerdesere? Nem.

Vagyis csak tolem. Mert leirtam,hogy szerintem azert mert nincs lehetoseg,sokan szeretnenek kutyat es mivel az konnyen alkalmazkodik ra lehet szoktatni a benti tartasra.

De ti "kutyaszeretok" inkabb bizonygatni probaljatok,hogy a kutyanak igenis jobb a hazban,kutyapanzioban,kutyafuttaton,kutyakozmetikaban vagy mit tudom meg milyen szornyusegeket eroszakoltok szerencsetlen kutyaitokra, mint olyan kornyezetben ami legalabb hasonlo az oseinek az elohelyehez.(nem a benti tartasra kitenyesztett szobacirkalokra gondolok) Barmennyire furcsan hangzik is de nagytestu kutyaban meg egy koborkutya is boldogabb,kiegyensulyozottabb es egeszsegesebb mint a szobafogsagra itelt kutya.

2016. márc. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/82 anonim ***** válasza:
50%

Hát ha azt akarod, hogy a kutyád az alapvetően természetes életmódjához térjen vissza, akkor vágd ki az erdőbe te nagyon okos.


Imádom, hogy minden oldalon jelen vannak ezek a nagy megmondó emberek, akinek fogalma sincs semmiről, de azért mindenkinek megmondja a frankót.

Hívd rám az állatvédőket, hogy mennyire szenvednek a nagykutyáim a lakásban, mert ezek szerint neked ez lenne a megfelelő megoldás. Tudod, hogy a lakásban tartott állatok nagy részénél mit állapítanának meg? HOgy egészséges, kiegyensúlyozott boldog kutyák. És ha a kutya boldog, akkor miért is hoznának törvénybe olyan dolgokat, aminek nincs semmi alapja?

Olvass el néhány könyvet (bár kétlem, hogy képes lennél felfogni), oldalt, nézz meg egykét kutyakiképzőt, SZAKÉRTŐT, hogy mit vélekednek a kutyáról, és a gondolkodásmódjáról.

A kutya a falkához, és a falkavezérhez alkalmazkodik, nem a nyomorúságos sorshoz, ami a lakásban szerinted éri. mert egy kutya akkor kiegyensúlyozott, és boldog, ha te vezeted, és utat mutatsz neki. Fogalmam sincs milyen ismerőseid lehetnek panelkutyatartók, de én az utcán a 30kutyából ha 1 elhízottat látok.

De hiába is dumál neked bárki, úgy látom felesleges, mert szerintem a kutyád előbb megértene egykét dolgot, mint te. De én azért lennék magamnál kutya.

Az a baj, hogy annyira nem tudsz észérveket felhozni, hogy ugyanazokat ismételgeted folyamatosan.

2016. márc. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/82 anonim ***** válasza:
69%

Hát Rudy én azért megkérdeznék a helyedben egykét menhelyest, hogy mit gondol melyik a boldogabb.


Senki nem mondta, hogy az a legmegfelelőbb, ha lakásban van a kutya, csak azt, hogy azért jobb sok esetben, mert az állat igényli a foglalkozást, az új feladatot, az új ingereket, a kertbe meg csak ki van vágva. Ha lakásban van, igenis le kell vinni sétálni, és szabályokat kell felállítani a kutya számára, nem lehet szarni a fejére. És eleve a te idióta elméleted miatt robbant ki az egész, mert míg a lakásban tartók nem ragaszkodnak ahhoz, hogy így a jó, addig akik a másik nézetet vallják konkrétan leidiótáznak bennünket, pedig több szeretet, figyelmet kapnak (nem cirógatást, babusgatást, kozmetikushoz járást, FIGYELMET), mint az udvaron élő sorstársaik. Mert mint te is mondtad, hogy mennyit foglalkozol vele egy héten, annyit mi 2 nap alatt minimum. És újra elmondanám, a kutya nem a magányos életre van berendezve.

De minek magyarázok olyannak, aki a hülyét is j-vel írja?

2016. márc. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/82 anonim ***** válasza:
32%

A falkaval es a szabalyokkal tokeletesen egyetertek. Es nem azt mondtam,hogy semmikepp nem tarthato lakasban hanem,hogy az neki(es az embernek) nem jo.

Persze,hogy aki egy nagytestu kutyat a lakasba nyomorgat mint ti az foggal,korommel vedi az allaspontjat es bizonygatni probalja hogy a kutyaja tokeletesen jol erzi magat tehat folosleges ezt vitatni,sajnos tobben vannak akik szeretetbol kinozzak a kutyat mint aki probalja kutyakent kezelni.

Szakertot ajanlassz? Caesar Milan peldaul? Minden tiszteletem az ove,igazan jol banik a kutyakkal de vajon o is lakasba tartja a nagytestueket?! Nekem nem ugy tunt. De azert zarojelben rola is megjegyeznem,hogy egy igazi kutya ket perc alatt szetkapna a modszereivel egyutt:),mert a kutya neha nem csak szobol ert,neha szajba kell vagni,hogy tudja meg hol a helye(nem kis kotsog kutyarol beszelek,hanem igazi kutyarol aki ugy 70kg folott van es nincs kivetkoztetve a kutyamivoltabol,aki tobbszor is beprobalkozik atvenni a vezerseget es ha puhany vagy szetszed pillanat alatt)

2016. márc. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/82 anonim ***** válasza:
91%

Mivel magyarazom,hogy inkabb bent vannak?

Azzal,hogy szegenyek el vannak hizva,puhulva,lustak es csak porazon vagy a gazdi mellett erzik magukat kint biztonsagban.


Értem, tehát a mudim, akinek kicsi korától van választási lehetősége, hogy hol van, aktívan terel (dolgoztunk nyáj mellett is), agilityzik, szerinted el van lustulva és puhulva, szintúgy, mint az előző kutyám, aki munkavonalú német juhász és aktívan dolgozó hullakereső kutya volt. Jó tudni.

2016. márc. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!