Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek a lovaglás sport?

Szerintetek a lovaglás sport?

Figyelt kérdés

En lovaglok mar vagy tiz eve es versenyeken is szoktam indulni de nem vallom hogy a lovaglas sport...van amikor annak szamit ha egy-egy nehezebb lovaglasu lovon ul az ember de igy osszessegeben nem neveznem sportnak

Belso combon kivul semmilyen izom munkat nem igenyel...en inkabb egy jo hobbinak neveznem vagy idotoltesnek de nem sportnak

Azert lattam mar sok videot es igen az mas szint amikor nagydijt lovagolsz vagy 160-as palyan mesz de a futas akkor is sport amikor csak kocogsz (abban is el tudsz fardni) de a lovaglas ha csak lepsz vagy ugetsz korbe korbe akkor en azt nem neveznem sportnak


Es sok lany azt hiszi hogy na majd ettol lesz olyan bomba alakja es hat ra kell hogy csodalkozzanak hogy azert a lovaglastol alak az nem lesz...

Ti mit gondoltok?

Tudom hogy jonni fognak a kommentek hogy szemet vagy meg stb... De azert kivancsi lennek masok velemenyere is



2016. márc. 4. 17:42
 161/176 anonim ***** válasza:
76%

Hozzám miért nem áll szeretetteljesen a munkaadóm? Miért nem ad fizetést alanyi jogon, miért kell érte dolgoznom? Miért nem jó ha akkor dolgozom amikor nekem kedvem van?

Nagyon szépek az eszméid, hogy ne használjuk ki az állatokat, de amíg az emberek egymást is kihasználják, addig mégis mit vársz?


Nem látom olyan sötéten a lovak helyzetét mint te. Sok boldog jól tartott lovat látok, nem csak a rosszat veszem észre.


Persze, jó ha van egy másfajta vélemény is, de nem értem ennek mi köze ahhoz, hogy ez most sport, vagy sem. Aki nem hiszi próbálja ki, akit nem érdekel, az meg ne provokálja itt a népeket!

2018. júl. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 162/176 anonim válasza:
31%
Szerintem abból a szempontból nem sport, hogy a testet nem annyira mozgatja meg,max. a belső combizmod lesz piszok erős, és olyan kemény mint a szikla. Persze csak, ha normálisan csinálod és jó edződ van. Mondom ezt úgy, hogy 5 éves korom óta lovagolok és 8 éves koromtól már versenyeztem póniklubban, azután kb. 20 éves koromig országos szinten rohadtul eredményesen. Igazából az "agy sportja", mert fejben minden pillanatban ott kell lenni, például, ha éppen versenyzel. És nem is a tested fárad el, hanem az agyad. Persze a kezdőknek a teste is. De sztem ez az összes sportra igaz,hogy fejben dől el minden, már ha komolyan ,verseny szinten csinálod...
2018. szept. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/176 A kérdező kommentje:

Ok en ezt elfogadom de azt senki nem tagadhatja hogy fizikalisan nem sport

Kulonben kulon lenne valasztva a ferfi es noi lovasok

2018. szept. 2. 17:44
 164/176 anonim ***** válasza:
76%

Már miért is kéne különválasztani a férfi és női lovasokat?

Ha szerinted úgy sem mozgat meg túl sok izmot (mivel nem próbáltad soha), akkor miből gondolod, hogy a két nemre máshogyan hat?

A férfiak talán ennyivel okosabbak a nőknél, vagy mire alapozod a különbséget?

2018. szept. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 165/176 A kérdező kommentje:

Pont ezert mondom hogy azert nem szedik kette a ferfiakat es a noket mert nem igenyel kulonos fizikai munkat

Kulonben ha igenyelne akkor szet kene szedni oket mert a ferfiak fizikailag erosebbek mint a nok

De mivel ez a "sport" nem igenyel fizikai munkat ezert ez szoba sem jon es ezert versenyeznek egyutt a nok es a ferfiak

2018. szept. 4. 19:48
 166/176 A kérdező kommentje:
Es egy szoval sem mondtam hogy kulon kene a noket es ferfiakat valasztani
2018. szept. 4. 19:50
 167/176 anonim ***** válasza:
76%
Még mindig nem győztél meg senkit! Attól, hogy a nőket kicsinálja a sport de a férfiakat nem, még nem lesz igazad. Én bevallom azért válaszolok a hülyeségeidre, mert nincs jobb dolgom. Fenntartom, hogy várlak egy lovas edzésre, (akár a barátaiddal együtt) hogy meggyőzzelek. De erre már egyszer reagáltál nemleges válasszal, ez pedig szerintem mindent elmond...
2018. szept. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 168/176 anonim ***** válasza:
16%
Tegnap elsétáltam az itteni lovaglóiskola mellett. Jelenet az volt, hogy unott, szomorú arcú lovakon ültek az emberek büszke arccal, és mentek körbe-körbe. Erdő szélén van egyébként, én gyönyörködtem a fákban meg néztem a töménytelen eldobált szemetet, az összes lovas engem nézett, hogy figyelem-e őket, látom-e, hogy milyen kemény gyerekek, hogy ülnek a lovon. Mint amikor valaki menő kocsiban ül, és nézi, hogy mások mit szólnak hozzá. Néhány ló egy kis bekerített részen ténfergett, élettelen, siralmas arcot vágtak. A padokon emberek ültek, és fotózgatták a nagy lovaglást, gondolom ment fel facebookra. Egyébként összességében senki nem látszott boldognak, se a lovak, se az emberek. Csak ez a feszítés ment. Uri hóbort, üres embereknek. Akkor már menjenek golfozni, vagy sakkozni, vagy valami e-sportot játszani, ha annyira a természetben akar lenni, akkor menjen túrázni, vagy szemetet szedni az erdőbe.
2018. szept. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 169/176 A kérdező kommentje:

Vegre egy ertelmes valasz

Koszonom szepen!

2018. szept. 23. 09:28
 170/176 anonim ***** válasza:
81%

"engem nézett, hogy figyelem-e őket, látom-e, hogy milyen kemény gyerekek, hogy ülnek a lovon. "

Tehát minden lovas egytől-egyig beképzelt sznob, jól értem? És persze mind kínozza a lovakat. Ettől még nem értem miért ne lenne sport. Nem tudom az állatvédelem hogyan jön ide?


Igen kérdező, tudjuk, csak az az értelmes válasz, ami tökéletesen egyezik a te világnézeteddel, a többiek meg teljesen hülyék. Ezt már megszoktuk tőled.

2018. szept. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!