Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek a lovaglás sport?

Szerintetek a lovaglás sport?

Figyelt kérdés

En lovaglok mar vagy tiz eve es versenyeken is szoktam indulni de nem vallom hogy a lovaglas sport...van amikor annak szamit ha egy-egy nehezebb lovaglasu lovon ul az ember de igy osszessegeben nem neveznem sportnak

Belso combon kivul semmilyen izom munkat nem igenyel...en inkabb egy jo hobbinak neveznem vagy idotoltesnek de nem sportnak

Azert lattam mar sok videot es igen az mas szint amikor nagydijt lovagolsz vagy 160-as palyan mesz de a futas akkor is sport amikor csak kocogsz (abban is el tudsz fardni) de a lovaglas ha csak lepsz vagy ugetsz korbe korbe akkor en azt nem neveznem sportnak


Es sok lany azt hiszi hogy na majd ettol lesz olyan bomba alakja es hat ra kell hogy csodalkozzanak hogy azert a lovaglastol alak az nem lesz...

Ti mit gondoltok?

Tudom hogy jonni fognak a kommentek hogy szemet vagy meg stb... De azert kivancsi lennek masok velemenyere is



2016. márc. 4. 17:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/176 anonim ***** válasza:
83%
Igen. Sport. Egy sport nem csak izommunka működését jelenti vagy a testépítésről.
2016. márc. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/176 anonim ***** válasza:
93%

Az. Ez meg egy jo hülye kérdés. Én sajnos azért (is) hagytam abba, mert nagyon nehéz volt, utána 3 napig nem tudtam leülni.

És a sporton belül extrém sport!^^

2016. márc. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/176 anonim válasza:
84%
Tíz éve lovagolsz? Tudod ki hiszi el?Abszolút bolond vagy.Teljes erőfeszítés kell ahhoz hogy megtartsd magadat a lovon és itt meg nem is beszéltem az előtte lévő tragyatakaritasrol tisztitasrol felnyergerfelesrol...Nagyon okos ember lehetsz ha ezt gondolod
2016. márc. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/176 anonim ***** válasza:
98%

Az tény, hogy ha kövér vagy nem a lovaglástól fogsz lefogyni, és a lovaglás mellé általában nem árt ha van egy kiegészítő sportod is, de ettől függetlenül szerintem sport. Meg ugye van az olimpián is, szóval nyilván sportnak számít, de most ebbe nem megyek bele. :D


A futásos példáddal nem teljesen értek egyet. Neked a körbe körbe lépés és ügetés azért nem tűnik sportnak/fárasztónak, mert mint említetted te 10 éve ezt csinálod. Egy kezdő ebben is elfárad és másnapra jó kis izomláza lesz. Ugyan ez a futásnál: ha te 10 éve minden nap lefutnál egy 10-20 kilométert, akkor bizony nem éreznéd úgy, hogy a kocogás sport. Nem fáradnál el tőle, és az izmaidon se nagyon segítene, mert a tested már hozzá lenne szokva. Neked valószínűleg azért tűnik olyan nagy sportnak a kocogás, mert nem futsz rendszeresen, ezért neked ez egy "szokatlan", fárasztó mozgásforma.


A másik meg az, amit fontosnak érzem, hogy hozzátegyem, de ezt te is említetted. Például nagydíjat lovagolni egy hatalmas mozgású lovon, 6-7 percen keresztül tanügetésben, és közben úgy mosolyogni és úgy tenni mintha ez lenne a világ legegyszerűbb dolga, bizony nem könnyű. És a nagydíjasok persze nem csak 6 percet tanügetnek, hanem órákon át, akár több lovon is.

A karámban körbe körbe döcögünk és azt sem tudjuk melyik lábra kell kiállni ügetésben féle dolgot én nem is hívnám lovaglásnak, max lovon ülésnek, de egy bizonyos szinttől a lovaglás már egyáltalán nem gyerekjáték.


És bocsánat a személyeskedésért, de úgy gondolom, hogy ha te 10 éve lovagolsz, és versenyzel is, de nem szoktál elfáradni/ nem érzed sportnak a lovaglást, akkor lehet, hogy valamit nem csinálsz annyira jól, esetleg nem adsz bele mindent.

2016. márc. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/176 anonim ***** válasza:
90%

A lovaglás akkor jó, ha semmiféle erőfeszítés nem kell hozzá, csupán egyensúly, ritmusérzék, na meg persze tonnányi tudás. Épp ezért jutnak ki pl olimpiára nyugdíjas korú versenyzők. Ha egy lovon kínlódni kell, akkor ott vagy a lovas képzettsége nem érte el azt a szintet, ahol a lovaglás élménnyé válik és el lehet kezdeni a valódi munkát.


Ettől még sport, mivel van igen szép számú lovassportág, amiben lehet versenyezni, nyerni, nem attól lesz valami sport, hogy az ember kiköpi a tüdejét a végén. A sakk is sport.


Azért érdekes, hogy a saját sportodra 10 év után nincs annyi rálátásod, hogy mi is az igazi nehézség benne az izommunkán kívül...

2016. márc. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/176 anonim ***** válasza:
7%

Szerintem nem sport, de ha a többség azt mondja legyen...

Mi a mozgás abba hogy a lóra rárakod a segged? te nem is csinálsz semmit csak ülsz és bámulsz mint rozi a moziban.

Max a ló mozogsz nem te. Ezért van az hogy az öszes lovagló barátom elhízott.

2016. márc. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/176 anonim ***** válasza:
93%

Mindenképpen sport.

Ahogy fentebb írták már az ápolás, szerszámozás se egyszerű. A lovardában, ahova járok ridegben vannak a lovak. Bizony kissé elfáradunk, mire ebben a sáros időben lekapargatjuk róluk a temérdek sarat. Ezután jön a lovaglás. Valóban nem fáradok el úgy, hogy óra végén össze akarjak esni (bár az egyik lány múltkor úgy járt), de azért nem egyszerű. Izomlázat már talán egy éve nem okozott, de ez azért van mert már hozzászoktam. Sajnos nem tudok minden feladatot jól megcsinálni, érzem, hogy miattam csináltunk valamit rosszul. Tehát egyáltalán nem csak ülni kell a lovon, sok odafigyelést és munkát igényel a lovaglás. Minden edzést várok, hogy javíthassam a hibáim, csiszolhassam a tudásom. (Nyáron a nagy melegben, ugyan csak este lovagolunk, de akkor is szörnyen fárasztó egy sima óra is.)

2016. márc. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/176 A kérdező kommentje:

Utolsoval egyet ertek es azert a sakkot hagy ne vegyuk mar peldanak mert szerintem az mindennek a teteje

Azt imadom amikor felteszek egy kerdest a velemenyetekre vagyok kivancsi es elfogadom ha nem az a velemenyetek mint nekem de nem ti elkezdtek szemelyeskedni aztan kozlitek hogy mekkora hulye az ember szoval en most nem fogok belekezdeni szemelyeskedesekbe

Es igen most nem olimpiai szintrol beszelek hanem arrol amikor valaki kijelenti hogy o most hu de nagyon megy edzesre aztan felul a lora a tobbi hat lovassal egyutt es docog a masik utan majd boldogan kiposztolja facebookra hogy mennyire sport ez a lovaglas...

Es a kocogasos peldammal arra akartam ramutatni hogy azert futo edzesen nehezebb nem kifaradni mint egy lovaglooran

2016. márc. 4. 20:21
 9/176 A kérdező kommentje:

Marmint mostmar az utolso elottivel ertek egyet :)

Csak nem tudok ilyen gyorsan gepelni

2016. márc. 4. 20:23
 10/176 anonim ***** válasza:
100%

Az a véleményem, hogy ez egy kamu kérdés, és provokálni akarsz. "semmilyen izommunkát nem igényel" -ettől kész voltam XD.

Milyen versenyen is indultál egész pontosan?

2016. márc. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!