Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom gúnyolódik csak vagy...

Anyósom gúnyolódik csak vagy én vagyok a rossz?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a barátommal már több éve együtt élünk. Sajnos az utóbbi időben ide költözött az anyós mivel össze veszett az apossal és nem néz ki úgy mintha ki is akarna bekulni vele. Viszont mióta itt van azóta semmi sín úgy ahogy eddig volt. A reggeleink felborultak, az esteink se telnek körülbelül máshogy. Ha véletlenül szabadon van és 8 helyett délben kelek fel rögtön panaszkodik az anyós a barátomnak hogy milyen egy lusta teremtés vagyok. Ő ilyenkor már régen főzött meg kimosott. Lehet hogy nem hangzik olyan rosszul de a napi beszólásaival már kiidegel. Múltkor bekapcsoltam a mosógépet időzítettre és mikor haza értem az üzletből kiderult hogy a drága anyós elzarta a vizcsapot szóval a mosógép víz nélkül kezdett el mosni persze.Tudtam hogy direkt csinálta de nem szóltam semmit. Avval hárított hogy ő nem nyúlt hozzá biztos én zártam el csak nem vettem észre. Pedog soha nem volt elzárva.

Ha a barátom ott van egy helyiségben velünk mindig a barátom kedvesének hív és a kedves szót igen megnyomva említi. Például nem főzött a kedvesed kávét meg ilyenek.

Múltkor észrevettem azt is hogy nagyon sok mosópor fogy el. De azt hittem az anyós tuti mosott vele,de nem láttam semmi jelét. Később amikor mentem a konyhába akkor láttam hogy önti ki a folyékony mosóporomat a mosdóba. Ott arra fogta hogy bele szállt a légy és nem akarta hogy véletlenül úgy öntsem a gépbe. Akkor ott abban a pillanatban kikeltem magamból és el kezdtem vele kiabálni amit utólag bánok már. Lekiabaltam hogy mégis mit képzel magáról,hogy mióta itt van velünk semmi nem a régi meg sorolhatnám. Persze elkezdett sírni és később a barátomnak is elmondta hogy miket találgatok róla. Persze a barátom nem hitt nekem. Sőt meg sem hallgatott. Most egyik sem szól hozzám.


2019. nov. 7. 06:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim ***** válasza:
45%

Múltkor bekapcsoltam a mosógépet időzítettre

vs

Ez a mosógép amiről beszélek öreg fajta


Drágám, az öreg fajta mosógépeken nem volt időzítő. Apróság, de akkor innentől hazugság minden szavad.

2019. nov. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 anonim ***** válasza:
83%

32!


Anyósomnak is olyan mosógépe van, amit időzíteni lehet -vagyis inkább késleltetett indítás az, 1,2,3 órával később indil- de bizony akkor is megy a szerencsétlen, ha nincs víz, igaz, akkor folyamatosan csipog.

2019. nov. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/72 anonim ***** válasza:
66%
Még a rendszerváltás előtt volt egy NDK mosógépünk. Egy alkalommal a karácsonyi bevásárlás forgatagában anyám teljes fizetését ellopták a táskájából a tárcájával együtt, amivel munkaidő után fenyőfát és halat akart venni. Hazajött, és amíg a szörnyűségen álmálkodtunk, elfelejtette benyomni a mosógép vízszívó funkciójt, úgy kapcsolta be. Kigyulladt a gép, mert a fűtés-funkció felgyújtotta. Nagy, fekete pernyék úsztak ki a nyitott fürdőajtón, abból vettük észre. De itt csupa paranoiás olvas, senkit sem akarok meggyőzni.
2019. nov. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 anonim ***** válasza:
89%

Tehát az ingatlan fele a tiéd, a másik tulajdonos pedig a beleegyezésed nélkül beköltöztetett egy idegent, aki életvitelszerűen ott tartózkodik.

Én ajánlom figyelmedbe ezt a cikket: [link]

Bár nem pontosan ugyanaz a helyzet, mint ami nálatok van, de ez alapján én úgy vélem, anyós ottlakása ilyen formában sérti a te tulajdonjogodat. Mivel anyósod és a fia sem a törvényes és fair utat járta, a viselkedésük pedig elfogadhatatlan, én lehet a helyedben beszélnék egy ügyvéddel.

Gondolom, a tulajdon osztatlan, tehát nem mondhatják majd, hogy de hát anyós csak a barátod részét használja. Innentől kezdve pedig igényt tarthatsz bérleti díjra, esetleg még el is lehet küldeni onnan valahogy, majd az ügyvéd megmondja, mik a lehetőségek.

Én nem lennék kedves ezek után senkivel, és a pasira is nagyon dühös lennék, szerintem vége is lenne a kapcsolatunknak. De hogy nem hagynám annyiban az önkényes lakásfoglalást, az is biztos.

2019. nov. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 anonim ***** válasza:
63%
2019. nov. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 Metionin ***** válasza:
77%
Az hogy meg se kérdeztek és hogy a párod leszarja hogy te mit akarsz, annak a jele hogy neki még mindig anyuci a minden, te meg vagy a hülye aki kéznél van ha dugni/főzni/stb. kell. Örülj neki hogy ez most bukott ki, nem akkor amikor már gyereketek van. Az ilyen emberek közeléből menekülni kell. Ülj le a férjeddel és tájékoztasd hogy x időt adsz, ha addig nem húz el az anyós, akkor te húzol el.
2019. nov. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 anonim ***** válasza:
68%

Célszerű volna egy külön szobába költöznöd ebben az ellenséges helyzetben, a személyes holmid oda való elzárásával együtt. El ne költözz, mert akkor ők lesznek birtokon belül, és neked az ingatlanból annyi. Ha ennyire szemetek veled, ne takaríts, ne főzz, ne moss rájuk többé, és ne dolgozz tovább a családi vállalkozásban , lépj ki belőle. Ha egy faluban laktok, sajnos szinte reménytelen a jövőd, más munkád nem lesz, máshol nem fogsz tudni lakni anyagi okok miatt, itt meg becsavarodsz. Az érdemtelen férjeddel a vagyonért való pereskedés évekig eltarthat.

A közös ingatlan átka.

2019. nov. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 anonim ***** válasza:
89%
Ha az a része valóban igaz, hogy anyósod odaköltözött a beleegyezésed nélkül és a párod az ö pártját fogja vitás helyzetekben, nagyon sürgösen ügyvédet keresnék és megszabadulnék mindkettötöl. a párod egy anyámasszony katonája, egy mamakedvence, akit anyuci úgy befolyásol, ahogy akar. Halott ügy, mindig is az fog maradni.
2019. nov. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 anonim ***** válasza:
30%
Metionin: én esélyt sem adnék neki, semmi értelme.
2019. nov. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 anonim ***** válasza:
47%
Metionin: Komolyan gondolod, hogy húzzon el a posztoló abból az ingatlanból, aminek a fele az övé?..
2019. nov. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!