Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Pici szünet, mit gondolnál...

Pici szünet, mit gondolnál erről a fiad/lányod jegyeséről? Negatív lenne a megítélésed?

Figyelt kérdés
Kb fél évig ha nem látogatna? (Nincsenek túl messze.) Tízéves első kapcsolat. Jegyesek. Felvetne pár kérdést? Miket? A kérdés arra az esetre vonatkozik ha ismered annyira a gyereked párját, hogy neki nincs kedve átmenni hozzátok.

2022. máj. 12. 12:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/74 anonim ***** válasza:
89%

Miért sírsz? Ki bántott meg és mivel?

Ülj le és próbáld megfogalmazni, mit érzel, mert amíg semmi konkrétumot nem tudsz mondani (nemcsak nekünk, de a párod szüleinek se), addig rendkívül bántó, amit csinálsz.

Próbálj már a másik fejével is gondolkodni: 10 éve a gyerekükkel jársz, jegyesek vagytok, lassan készültök az esküvőre. Eddig nem volt gondod párod szüleivel, most meg kerülöd őket, mint a leprásokat. Ők meg semmit nem értenek az egészből, és nem értik, mivel váltották ezt ki belőled.


Még az is indok, ha azt mondod, hogy a kapcsolatotokban nem látod a jövőt, ezért nem akarsz a párod semmilyen rokonával találkozni. De akkor ezt meg a pároddal kéne tisztáznod.

2022. máj. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/74 anonim ***** válasza:
81%
Ezért a típusért kár kikészíteni magad.Itt nem 1 év szünet kell, hanem tartós.Nem kell neked menned, ha apárod akar, akkor menjen ő egyedül.Nem érdemes megbeszélni sem velük, mert max. gyűlölni fognak, de nem változtatnak semmin.
2022. máj. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/74 A kérdező kommentje:
Most is sírok... De legalább kijön. Ha elmondanám nekik, hogy: zavar, hogy beakadt a magnó ugyanaz a 3 témájuk van- figyelnének de..tartósan nem változna. (A témákkal nem engem támadnak, viszont nekem ez sok.) Ha közölném apukával, hogy nem beszélgetés mert ott ül a családja és hallgat míg ő beszél, de a saját fia,felesége se beszélhet.. neki állna feljebb. Ha anyukája 55+ évig nem fejezte be a panaszt, miért a fia jegyese kedvéért tenné. Ha a gyerekei miatt se tette.
2022. máj. 12. 13:31
 24/74 A kérdező kommentje:
Lényeg a lényeg nagyon rosszul vagyok ettől mert bántja a párom, ha egyedül ugrik be hozzájuk de ha én is vele tartok akkor 2 napig sírok a rosszulléttől.
2022. máj. 12. 13:33
 25/74 anonim ***** válasza:
97%
A párod tudja,hogy mi a bajod a szüleivel kapcsolatban?
2022. máj. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/74 anonim ***** válasza:
88%

A 23-as kommented semmivel se tette világosabbá, mi a gondod.


Ha így kommunikálsz, akkor nem csoda, hogy nem értesz szót párod szüleivel sem.

2022. máj. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/74 anonim ***** válasza:
82%
Munkahelyen is sírsz, ha valakinek nincs több témája?
2022. máj. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/74 A kérdező kommentje:
Igen tudja párom! Részben egyetért. Elmondta miket nem tolerál ő sem. Mostanában ritkábban látogatja őket. Én bízom benne, hogy jót tehet legalább nekem a szünet, azaz hogy nem megyek egy ideig, de utána igen. Aki jön a ha lesz gyerek szöveggel, akkor a gyereket apu is tudja vinni :D nem kell eltiltani. Szeretném ha feloldódna ez a sok fájdalmam velük kapcs.
2022. máj. 12. 13:44
 29/74 anonim ***** válasza:
2%

Tízéve jegyesek? Ne röhögtess már!


A szokás szerint két év után a jegyesség ugrik, újra kell megkérni a kezét.


Normál kapcsolatnál ami házasság céljából alakul, mert a felek nem zárkóznak el a házasodástól már az elején sem, az esetek nagyrészében úgy zajlik, hogy három négy évig járogatnak, aztán leánykérés és az ötödik hatodik év körül házasságkötés.


Tíz éves kapcsolat esetén egy "szünet" egyáltalán nem jó jel!

Jegyességbe semmiféleképpen nem fér bele!


Az a minimum, hogy a gyűrű vissza a feladónak!

2022. máj. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/74 anonim ***** válasza:
9%

Azért mondják hogy hét év a "vízválasztó" egy kapcsolatnál, mert amiből hét év alatt nem lesz házasság abból már később se lesz!


Tíz év után már egy gyereknek kéne lennie minimum, hacsak nem zárkóznak el a gyerekválallástól sem, de ha egyáltalán nem akarnak gyereket nem sok értelme van házasodni.

2022. máj. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!