Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire jó ötlet 40 éves...

Mennyire jó ötlet 40 éves koromig eltolni függetlenedésemet a szüleimtől?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok és így eltudom tenni a fizetésem jelentős részét, arra gondoltam hogy nem költözöm el majd csak 40 éves koromra, addigra lesz elég pénzem hogy egy számomra szimpatikus megyeszékhelyen vegyek tehermentesen egy lakást és még marad is pénzem.

Az egyetlen baj a szüleimmel hogy nem igazán lehet magánéletem, nem türnek meg senkit a házban rajtam kivül.


Alternativaként gondolkoztam azon hogy válthatnék egy jobban fizető munkahelyre amint vége a válságnak, de akkor az a baj, hogy az albérlet elvinné az extra pénzt amit keresek tehát ugyanott lennék mint a szüleimmel csak független de nem szivesen tömném a zsebét a kiadónak.


Nem tudom mi lenne a legjobb döntés, inkább anyagi megfontolásból türjek és toljam ki közel egy évtizeddel későbbre párkeresést független életet.


Bár alapjaiban független vagyok, kajámat intézem, takaritok stb. Az egyetlen 'mamahoteles' dolog amit igénybe veszek hogy ruháimat kimosatom anyámmal.



2020. ápr. 21. 14:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/83 anonim ***** válasza:
81%
Hs elmotyózol és önálló életet kezdesz, máris lehet párkapcsolatod. Ha egy hasonlóan gyüjtögető nővel kezdesz, a két felet összetéve máris nem kéne tíz évet várni arra a házra...
2020. ápr. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/83 anonim ***** válasza:
88%

Most még nincs ezzel feltétlen probléma, de szerintem hülyeség lenne ezt így 10 évre előre eltervezni. Nyugodtan menj albérletbe, ha úgy érzed, aztán ha lesz egy kapcsolatod, ketten azt is könnyebb fizetni. És ha összerakjátok kettőtök pénzét, abból tudtok sajátot venni később, illetve ésszel a hitel sem ördögtől való.

De csak a pénz miatt hülyeség szerintem 40 éves korodig nem elköltözni. Akkor már hova akarsz elkezdeni párt keresni?

2020. ápr. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/83 A kérdező kommentje:
Nincsenek szociális kapcsolataim jelenleg,csak felületes munkahelyi meg rokoni.
2020. ápr. 21. 15:55
 14/83 anonim ***** válasza:
95%
40 évesen mast fogsz kitalálni miért nem költözöl el.
2020. ápr. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/83 anonim ***** válasza:
94%
Akkor 40 évesen mi lesz? Hogyan fogsz nőkkel ismerkedni?
2020. ápr. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/83 A kérdező kommentje:
Az is lehet hogy egyedül maradok mint most,mármint sose lesz senkim.
2020. ápr. 21. 16:07
 17/83 anonim ***** válasza:
90%
Ha így folytatod, akkor ez garantált!
2020. ápr. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/83 A kérdező kommentje:
Mit tehetnék ellene? Sosem voltam társasági ember de azért régebben ennyire zárkozott sem.
2020. ápr. 21. 16:21
 19/83 Midorillee ***** válasza:
95%

Mi van akkor, ha egyszer a szüleid feleszmélnek és azt mondják elég ebből? Vagy ha egyszer nekik lesz rád szükségük, mert betegek lesznek stb. ? Mit kezdesz a pénzeddel ha senki nincs körülötted?

29N

2020. ápr. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/83 anonim ***** válasza:
77%
# 18: soha a történelemben nem volt ennyi ismerkedési lehetőség, mint manapság....
2020. ápr. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!