Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire jó ötlet 40 éves...

Mennyire jó ötlet 40 éves koromig eltolni függetlenedésemet a szüleimtől?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok és így eltudom tenni a fizetésem jelentős részét, arra gondoltam hogy nem költözöm el majd csak 40 éves koromra, addigra lesz elég pénzem hogy egy számomra szimpatikus megyeszékhelyen vegyek tehermentesen egy lakást és még marad is pénzem.

Az egyetlen baj a szüleimmel hogy nem igazán lehet magánéletem, nem türnek meg senkit a házban rajtam kivül.


Alternativaként gondolkoztam azon hogy válthatnék egy jobban fizető munkahelyre amint vége a válságnak, de akkor az a baj, hogy az albérlet elvinné az extra pénzt amit keresek tehát ugyanott lennék mint a szüleimmel csak független de nem szivesen tömném a zsebét a kiadónak.


Nem tudom mi lenne a legjobb döntés, inkább anyagi megfontolásból türjek és toljam ki közel egy évtizeddel későbbre párkeresést független életet.


Bár alapjaiban független vagyok, kajámat intézem, takaritok stb. Az egyetlen 'mamahoteles' dolog amit igénybe veszek hogy ruháimat kimosatom anyámmal.



2020. ápr. 21. 14:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/83 anonim ***** válasza:
95%

Az milyen abszurd lenne már, ha 40 évesen nekiállnál randizgatni a kb veled egykorúakkal, és az első kèrdések között lenne, hogy mit csináltál eddigi életedben, hol jártál, hány barátnőd volt... te meg közölnéd, hogy hitelmentes lakásra vágytál, ezért a szüleiddel éltél eddig, beáldoztad ezért a magánéletedet, most barátkozol a mosógéppel mert a koszos gatyáidat anyád mosta az elmúlt 4 évtizedben... pizzát tudsz rendelni, meg bevásárolni de nem főztél magadnak külön(ebben biztos vagyok), anyuci főztjét szereted.Vaagy, simán megmondod neki, hogy nézze meg a 40 éves szűz című filmet, és megismer, csak neked ahhoz a szinthez is fejlődnöd kell kicsit.

Nem bántás akart lenni, csak ki akartalak húzni abból a ködből, amiben most vagy.

Egy életed van, használd ki a lehetőségeket! Az anyagi javak semmit nem érnek, ha nincs akivel megoszd. Vagy költözz most, vegyél fel hitelt, és legyen 50 éves korodra tied az a lakás. Nagyobb eséllyel találsz most potenciális feleseget, és még a családalapítást is időben el tudjátok kezdeni, így 50 éves korodra nem csak lakásod, csalàdod is lehetne! Nem jobb?

2020. ápr. 22. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/83 A kérdező kommentje:

Pontosan ahogy írod az anyagiasan nézem a világot.

Ebből kifolyólag nem szoktam pizzát rendelni vagy egyáltalán bármilyen kaját mert hosszútávon nagyon sokban van,hanem nagyon is jól tudok főzni, de meleg étkezés munkahelyen megoldott, viszont otthon mindig saját főztömet eszem. Anyám főztje nem rossz, de eltér az izlésünk, a saját izlésem szerint főzöttnél nincs jobb,később ha lenne párom, inkább én főznék minthogy rá bízzam.


Mosni valóban nem tudok.

Plussz igen tényleg csak azt fogom tudni mondani amit írtál,beáldoztam sok mindent tehermentes ingatlanért.


Fogalmam sincs hogy mennyit változtatna világnézetemen ha lenne valakim.

Mindenesetre, az időt tényleg nem vettem eddig figyelembe, átgondolom.

2020. ápr. 22. 06:48
 43/83 anonim ***** válasza:
81%

Nem akarlak elkeseríteni, de én nem ismerkednék olyan 40 évessel, aki nem élvezte az életet, nem volt senkilye, semmilyen tapasztalata, csak otthon a szülőkkel élt.

Falusi kis butuska lányt találnál maximum.

2020. ápr. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/83 A kérdező kommentje:
Mi az hogy "nem élvezte az életet" ?
2020. ápr. 22. 08:17
 45/83 anonim ***** válasza:
93%

Minden olyan dolog az élet élvezete, ami nem munkával és háztartással/létfenntartással kapcsolatos időtöltés.


Neked van olyan?

2020. ápr. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/83 anonim ***** válasza:
75%
Na itt az egyik legnagyobb gond. Azt se tudod hogy kell élvezni az életet? Ez az élet egyik értelme. Vagy neked a négy fal és a pénz?
2020. ápr. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/83 A kérdező kommentje:
Persze hogy van, számítógépes játékok, anime stb, legkevésébé költségigényes hobbi otthonülőnek mint nekem tökéletes, egy évtizedig is ellehet lenni egy igényesen összeállított PC-vel, anélkül hogy költeni kellene rá,nagyon jól elszórakoztatt.
2020. ápr. 22. 09:05
 48/83 anonim ***** válasza:
61%
A Kérdező rosszabb, mint Andy!
2020. ápr. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/83 anonim ***** válasza:
89%

Végülis....


Tudod, az a lényeg, hogy lásd a léted értelmét.

Van, akinek a gyerek okozza a legnagyobb boldogságot.

Van, akinek a párkapcsolat/házasság, amolyan hagyományos értékrendben lesz igazán boldog.

Van, aki inkább utazni szeret, az élmények jelentik a boldogságot.

Van, aki vagyont halmozni szeretne, és annál boldogabb, minél több pénze van.

Van, aki diplomát diplomára halmoz, a tudásvágya kielégítése jelenti számára a boldogságot.

Van, akinek semmit nem jelent a saját ingatlan, hiszen röghöz köt, rengetegbe kerül, és sokaknak meg sem adatik.

(tudtad, hogy Németországban, vagy Angliában, de számos nyugat-európai országban egyáltalán nem "divat" a saját ház? Mindenki bérel, elég nyomós okokból.)


Te mivel folytatnád a sort, neked mi jelenti a boldogságot? Jelenleg boldog vagy?

2020. ápr. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/83 anonim ***** válasza:
100%
49! Számítógépes játékok teszik boldoggá...
2020. ápr. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!