Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire jó ötlet 40 éves...

Mennyire jó ötlet 40 éves koromig eltolni függetlenedésemet a szüleimtől?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok és így eltudom tenni a fizetésem jelentős részét, arra gondoltam hogy nem költözöm el majd csak 40 éves koromra, addigra lesz elég pénzem hogy egy számomra szimpatikus megyeszékhelyen vegyek tehermentesen egy lakást és még marad is pénzem.

Az egyetlen baj a szüleimmel hogy nem igazán lehet magánéletem, nem türnek meg senkit a házban rajtam kivül.


Alternativaként gondolkoztam azon hogy válthatnék egy jobban fizető munkahelyre amint vége a válságnak, de akkor az a baj, hogy az albérlet elvinné az extra pénzt amit keresek tehát ugyanott lennék mint a szüleimmel csak független de nem szivesen tömném a zsebét a kiadónak.


Nem tudom mi lenne a legjobb döntés, inkább anyagi megfontolásból türjek és toljam ki közel egy évtizeddel későbbre párkeresést független életet.


Bár alapjaiban független vagyok, kajámat intézem, takaritok stb. Az egyetlen 'mamahoteles' dolog amit igénybe veszek hogy ruháimat kimosatom anyámmal.



2020. ápr. 21. 14:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/83 anonim ***** válasza:
27%

Az nem siker,hogy másokat kihasználva,felverik az ingatlanpiacot.


Akinek nincs gyereke,annak kétszer annyit kell dolgoznia egy lakásért,mint CSOK-oséknak.


És közben ezek beszélnek arról,hogy a kérdező használja ki a szüleit.


A kérdező sehol nem írta,hogy vegetál.

Valószínűleg önerőből,a saját pénzét gyűjti.

Még mások az adófizetők pénzén teszik ugyanazt,kamatmentes kölcsönnel.


Persze vannak olyanok is,akiknek nem 1,hanem több lakásuk van,nekik érdekük ezt propagálni,hogy "költözz albérletbe,mert független leszel".

Amíg nem a tiéd a lakás,sosem leszel független.

Nem a szüleidtől fogsz függeni,hanem a bérlőtől.

Aki majd megmondja,hogy tarthatsz-e háziállatot,feljár váratlan időpontokban ellenőrizni,hogy hogyan tartod a lakást,ha a szomszédok megjegyzik,hogy te hajnali 3-kor zuhanyzol,akkor szóvá teszi neked.(Mikor egyetemista voltam ilyen is előfordult),és amikor neki már kell a lakás,vagy talál mást,aki többet hajlandó fizetni,akkor szépen kereshetsz új "függetlenséget".


Pontosan az ilyen albérletezők,akik nem vesznek fel hitelt,fognak úgy járni,hogy 40 évesen is még albérletben laknak,aztán még nyugdíjra sem lesz saját ingatlanuk,és amilyen nyugdíjra lehet itt számolni,albérletben éhen fognak halni.


Szóval lehet fiatalon szabadon élni,meg örülni a nagy szabadságnak,de mindennek ára van.

Mindenki maga döntse el,neki mi a fontosabb.

2020. ápr. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/83 anonim ***** válasza:
94%

De nem mindneki veszi fel a babavárót, meg a csokot. Nekem 30 évesen 1 gyerekem van, szerinted ki vagyok segítve a 12ezer családival, meg az adókedvezménnyel? Kapta a te anyád is utánad, utolsó, ha van, vagy lesz gyereked, akkor ti is. Nem élünk rosszul, mert mi is előre gondolkodtunk, de elintéztük az alapot pár év alatt külföldön. Amúgy nem értem, hogy miért sajnálod a hitelt bárkitől, amikor saját magát szivatja meg vele, neked meg nem lesz attól semmiből sem több, ha nem veszi fel senki, de kevesebb sem, ha igen. Szóval amúgy mi bajod van, hogy itt köpködsz?

A kérdező meg olyan életet él, amilyet akar, ő döntése, ő dolga. Véleménye meg onnantól kezdve, hogy kiírta ezt ide, bárkinek lehet. Szerintem például alapjában vannak a problémák, az csak a jéghegy csúcsa, hogy ő otthon akar maradni még vagy 5-10 évet. De tegye, ha ő így látja jónak, aztán majd az ő dolga lesz az is, hogy számot vessen magában, hogy megérte-e. Ha igen, szupi, ha nem, akkor így járt. A döntései következményeit is ő viseli majd.

2020. ápr. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/83 anonim ***** válasza:
13%

Önerőből megnézném melyik 30 évesnek van saját lakása.

Azok,akik örököltek.

Nekem a legtöbb 30-as ismerősömnek nincs,vagy albérletben laknak,vagy otthon mamahotelben,és gyűjtenek.

Vagy arra várnak,hogy essenek az árak,ami most reális is lesz.

2020. ápr. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/83 anonim ***** válasza:
50%

Bakker Svájcban a kőgazdagok is albiba laknak. Van ilyen rokonunk. Nekik pont jó, mert így bármikor tudnak költözni, pl munkahelyváltás miatt, vagy csak mert megunják, esetleg hülye a szomszéd, nyugisabb helyre mennek. És igen, ott a legtöbb embernek nincsen saját lakasa! Inkább vesznek drága autót, többet nyaralnak stb... mint eletük vegéig spóroljanak sajátra. És jól teszik. Idősek már, sokat dolgoztak, és fiatalon költöztek ki, a semmiből indultak.

A kérdező meg itt rinyál. Szánalmas.

2020. ápr. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/83 anonim ***** válasza:
12%
És Svájcban mennyi a minimálbér?
2020. ápr. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/83 anonim ***** válasza:
17%
És Svájcban mennyit fog kapni egy nyugdíjas,akinek nincs ingatlana?
2020. ápr. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/83 anonim ***** válasza:
78%
A magyar fiatal is kimehet mosogatni pár évet, hogy aztán a saját lakásából oszthassa az észt...
2020. ápr. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/83 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező! A legnagyobb jószándékkal írom ezeket.

Próbálj meg apró lépésekkel változtatni az életeden. 30 évesen még simán van esélyed egy jól működő párkapcsolatra.

Hidd el én is azt hittem hogy nem dobna sokat az életemen amikor már mindenkinek volt kapcsolata az ismerőseim közül csak nekem nem. Otthon elvoltam, olvasgattam, anyám házában éltem és még fel is háborodtam amikor kért pénzt tőlem havi rendszerességgel rezsire mert "de hát én egyetemre járok".

Aztán valami megváltozott és elköltöztem, először még csak közös lakásba 2 másik szaktárssal, aztán közös albiba a párommal.

Ég és föld, nagyon jó életem van azóta.

Nem kell 180 fokos fordulatot tenned 2 nap alatt de amit most csinálsz az nem vezet jóra. Most még van esélyed lépni és kiszakadni ebből az állapotból.

Nő vagyok, egy otthon tespedő 30 éves mamahoteles gamer nem vonzana.

De egy nyitott, sportos, pozitív kisugárzású férfi igen, még úgy is hogy ideiglenesen otthon lakik.

Kezdj el a viselkedéseden és a hozzáállásodon változtatni, találj párt és aztán egyből nem kell egyedül fizetni az albit.

Hidd el megéri

2020. ápr. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/83 anonim ***** válasza:

76

Túl jó pénzt...

2020. ápr. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/83 anonim válasza:
70%
Találj párt... napi közhelyünket olvashattuk 😄😄👌
2020. máj. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!