Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire jó ötlet 40 éves...

Mennyire jó ötlet 40 éves koromig eltolni függetlenedésemet a szüleimtől?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok és így eltudom tenni a fizetésem jelentős részét, arra gondoltam hogy nem költözöm el majd csak 40 éves koromra, addigra lesz elég pénzem hogy egy számomra szimpatikus megyeszékhelyen vegyek tehermentesen egy lakást és még marad is pénzem.

Az egyetlen baj a szüleimmel hogy nem igazán lehet magánéletem, nem türnek meg senkit a házban rajtam kivül.


Alternativaként gondolkoztam azon hogy válthatnék egy jobban fizető munkahelyre amint vége a válságnak, de akkor az a baj, hogy az albérlet elvinné az extra pénzt amit keresek tehát ugyanott lennék mint a szüleimmel csak független de nem szivesen tömném a zsebét a kiadónak.


Nem tudom mi lenne a legjobb döntés, inkább anyagi megfontolásból türjek és toljam ki közel egy évtizeddel későbbre párkeresést független életet.


Bár alapjaiban független vagyok, kajámat intézem, takaritok stb. Az egyetlen 'mamahoteles' dolog amit igénybe veszek hogy ruháimat kimosatom anyámmal.



2020. ápr. 21. 14:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/83 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon boldog vagyok hogy a párom nem ilyen anyján élősködő ember.

Ennél már csak akkor leszek boldogabb ha a fiam vagy lányom sem fog a nyakunkon élősködni nem negyven..de 30 éves koráig se.

Őszintén sajnálom a szüleidet.

2020. ápr. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/83 A kérdező kommentje:

Azok a "nyomós okok" tulajdonképpen azt jelenti hogy nyugaton a lakosság jelentös része kiárazódott a piacról és esélytelen valaha is hogy saját ingatlanjuk legyen élhetö környéken,ezért életük végéig fizetésük fele elmegy lakhatásra és a kiadót gazdagítják,modernkori rabszolgaságban élve.


De a kérdés maga az jó,nem is tudok egy könnyen választ adni rá,azt hiszem a pénz gyüjtése amit élvezek illetve minimális kockázatú befektetése de nincs meg bennem az hogy hatalmas összegeket keressek vagy igazi vállalkozói szemlélet sincs se bármiféle komolyabb kockázatvállalàsi készség.


Pár kereséssel vagy 1-2 éve probalkoztam de nem sokat,úgy vettem észre unalmas vagyok nök számára ez elvette a kedvem.


Nem vagyok boldog amíg nem leszek teljesen független minden szempontból

2020. ápr. 22. 10:56
 53/83 anonim ***** válasza:
88%

A nyomós okról azért vitatkoznék.... Külön kérdést megér, albérlet/saját lakás v. ház.


Gondolatébresztőként azért olvasgasd a lakás-házfelújításokról szóló híreket, aktualitásokat.

Mert nagyon úgy fest, hogy azt hiszed, azzal, hogy megvetted, vége a költekezésnek. Hát elárulom, mélyen a zsebbe kell nyúlni bármilyen felújításnak kell nekikezdeni. Már ha találsz rá mestert.....


Mi van, ha megszűnik a munkahelyed, és nem találsz a közelben másikat?


De ismétlem, erről új kérdést kéne kiírni, annyira megosztó, és vitaindító téma.

2020. ápr. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/83 anonim ***** válasza:
92%

“Pár kereséssel vagy 1-2 éve probalkoztam de nem sokat,úgy vettem észre unalmas vagyok nök számára ez elvette a kedvem.“


Magyarul feladtad....

Ha húszas éveidben úgy ítélted meg, hogy unalmas vagy a nők számára (amikor ÈLNED kellene, értsd: utazni, barátokkal lenni, bulizni, ismerkedni, élvezni az életet) akkor ha ezt az életet folytatod 40 éves korodig ez a SEMMI, szerinted egy érett nőnek érdekes lehetsz, ha egy fiatalnak sem vagy érdekes????

Örök magányra ítéled magad... aztán simogathatod a falakat, amiket elértél életedben.

2020. ápr. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/83 anonim ***** válasza:
66%
Már eltoltad! Mi a kérdés!
2020. ápr. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/83 anonim ***** válasza:
89%

De saját családot akarsz? Mert az, hogy hogyan élsz most, és hogyan fogsz még évekig, kizárja a potenciális jelöltek egy elég nagy százalékát, valamint az, hogy annyira fillérbaszó vagy, amennyire, az meg tovább rontja az esélyeidet. Nem az, hogy a nő alá kell tolni bármit, de néha napján egy szál virág, vagy valami. Annak sincs hosszútávú haszna, ugyebár, és mégis mennyi pluszt tud adni épp az aktuális délutánhoz. Vagy gyerek. Bizony az is rengeteg pénz. Ezekkel kalkuláltál? Hogy így jelen hozzáállásod alapján baromi alkalmatlan vagy párkapcsolatra?

Ne tehermentes ingatlanod legyen, hanem életed. Akkor nem egyedül fogsz meghalni, talán. Ha félretenni tudsz, hitelt fizetni is, élből megoldódik az egyik problémád, szabad leszel, boldogabb. A többi talán hozza azt is, hogy nem a rózsaszín hajú lánykás hentai lesz a legjobb unaloműződ, meg valami fps, hanem talán esetleg saját magánélet. Meg a szüleidnek is megmarad egy kis idő a sajátjukra. De ilyen nincs, hogy ennyire nem vagy képes áldozatot hozni a saját boldogságodért. Az nem áldozat, hogy otthon spórolsz, mielőtt azt hinnéd.

2020. ápr. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/83 anonim ***** válasza:
75%
Amúgy szerinted mindenkinek saját háza, lakása van? 10 év múlva olyan brutál drága lesz egy új ház, hogy majd amiatt is halasztasz 10 évet. És egy saját lakásba is kell pénzt ölni. Felújítani, új mosogèpet venni stb... ha meg építeni akarsz, számíts rá az még több pénzbe és még több időbe fog kerülni. Értelmet a gondolkodásod.
2020. ápr. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/83 A kérdező kommentje:

Nyilván olyan helyen vásárolok majd lakást ahol van bőven munkalehetőség, és természetes hogy központi helyen,de nem túl nagy lakást, mert minél nagyobb annál többe kerül hosszútávon fenntartása és egyedül nem lenne értelme 60+m2 feletti lakásnak.



Nem mondanám hogy feladtam de jelenleg nem nagyon foglalkoztatott a párkeresés. Úgy vettem észre nem tudom fenntartani lányok/nők érdeklődését, hamar megunják a velem való beszélgetést és egész egyszerűen eltüntek pár nap vagy hét után.

Amikor élőben próbálkoztam ismerkedni rokonom baráti társaságban, akkor sem ment jól. Megkérdeztem rokonomat később hogy mit mondtak rólam lány ismerősei és azt mondták egész jó képü vagyok de furcsa olyan nagyon magamnak való ember benyomását keltettem. Egész egyszerüen nem értem hogy tudták ezt így pár óra beszélgetés társaságban eldönteni vagy megállapítani.


Egyébként nem szoktam utazni,egyszer voltam Bécsben de számomra semmivel sem jelentett többet mint bármilyen nagyobb magyar város. Nincsenek barátaim,nem szoktam bulizni,egyszer voltam de nagyon unalmasnak találtam,ismerkedni sem szoktam.


Nem vagyok benne biztos hogy akarok családot, nem tudom mennyit dobna az életemen ha lenne egy párom, de logikus alapon az ember társas lény és hiába gondolom hogy nincs rá szükség vagy meglehet egyedül lenni, úgy vagyunk kódolva hogy ha másra nem is de egy társra szükségünk van mindenképp hogy teljes életet éljünk, de ez csak elmélet.


Gyerek az nagyon kérdéses lenne, mert igen kiszámoltam, hatalmas mennyiségű pénz szükséges felnevelésükhöz, és inkább magamra költeném, nem szivesen venném magamtól el a pénzt, csakis akkor lehetne szó ha teljesen biztos anyagi lábakon állunk,nyomorba vagy szerény életbe ne szülessen gyerek.


Nem sajnálnék a társamra költeni ha lenne, azért annyira nem lennék 'fillérbaszó' .


Mi a baj a jelenlegi hozzáállásommal?

Miért vagyok alkalmatlan párkapcsolatra?

Miért nem áldozat az hogy spórolok a jövömre?

Még mindig nehezen értem mi az hogy élet fogalma.

2020. ápr. 22. 13:58
 59/83 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem ez a kérdés vagy kamu, vagy életképtelen a kérdező és eddig is hiába téptük a szánkat.
2020. ápr. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/83 A kérdező kommentje:
Nem kamu de nem kell válaszolni ha csak trollkodni akarsz beböfögni "életképtelen"
2020. ápr. 22. 15:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!