Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire jó ötlet 40 éves...

Mennyire jó ötlet 40 éves koromig eltolni függetlenedésemet a szüleimtől?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok és így eltudom tenni a fizetésem jelentős részét, arra gondoltam hogy nem költözöm el majd csak 40 éves koromra, addigra lesz elég pénzem hogy egy számomra szimpatikus megyeszékhelyen vegyek tehermentesen egy lakást és még marad is pénzem.

Az egyetlen baj a szüleimmel hogy nem igazán lehet magánéletem, nem türnek meg senkit a házban rajtam kivül.


Alternativaként gondolkoztam azon hogy válthatnék egy jobban fizető munkahelyre amint vége a válságnak, de akkor az a baj, hogy az albérlet elvinné az extra pénzt amit keresek tehát ugyanott lennék mint a szüleimmel csak független de nem szivesen tömném a zsebét a kiadónak.


Nem tudom mi lenne a legjobb döntés, inkább anyagi megfontolásból türjek és toljam ki közel egy évtizeddel későbbre párkeresést független életet.


Bár alapjaiban független vagyok, kajámat intézem, takaritok stb. Az egyetlen 'mamahoteles' dolog amit igénybe veszek hogy ruháimat kimosatom anyámmal.



2020. ápr. 21. 14:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/83 Midorillee ***** válasza:
96%

Én már írtam hozzászólást, én kérdeztem, hogy mi lesz ha betegek lesznek. Nem tudom ki vagy de valami miatt ilyen a felfogásod lehet, hogy ezt láttad otthon, hogy minél több pénzt össze kell harácsolni..így olyan vagy mint egy robot élőhalott, ne haragudj de undorítóan gondolkodsz és neked már mindegy mit csinálsz sosem lesz jó. Örülök, ha legalább a következő 100 000 Forint izgalomba hoz, legalább valami felizgat. Valami nagyon elromlott ott körülötted és sajnállak.

Én pénteken leszek 30. Egy szatyorral egy bőrönddel és a kis tacsimmal jöttem fel ide Budapestre senki nem adott lakást, ha tudott volna sem fogadtam volna el. De az, hogy kiszívjam anyám vérét és a nyakán legyek, hogy még annyi büszkesége se legyen öreg korára, hogy el tudtam indulni az életben azt nem vette volna be a gyomrom. Amink van azért keményen meg dolgoztunk, és most az első babánkat várjuk és kimondhatatlanul boldogok vagyunk. Persze lehetett volna, hogy sosem lesz mert nincs több 10 millionk lakásra és hitelt se veszünk fel. De az idő múlik, vele együtt az élet és a lehetőségek is. Lehet, hogy most csak egy döntés, de késöbb rájöhetsz, hogy egy rossz döntésen múlott minden. Mert fogalmad sincs mit veszitesz. Persze nem kell mindenkinek család meg gyerek de a szabadság hogy független vagy te döntesz a sorsod felől sokat ér! Beleértve ebbe a hétköznapi dolgokat is mint pl mikor mosd ki a ruháid ...

Végig követtem ezt a topikot szerintem te nem fogsz sokat változni, de akkor készülj fel. Hogy kegyetlen életed lesz. Én sajnálom, hogy ezt kell megélned. És azt is ha esetleg igy nevelkedtél, mert akkor gyerekként sem volt túl sok örömöd. Ja és fektess be valamibe mert romlik a forint ;)


Üdv

a majdnem 30 éves nő....

2020. máj. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/83 anonim ***** válasza:
25%
Bírom ezeket a tanácsokat...mintha kötelező lenne párt találni és elb.aszni az életünket 🤮
2021. febr. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/83 anonim ***** válasza:
27%
Minimálbéres nyomik, elhízott feleséggel aki kisz.art 1-2 gyereket, és most azt akarják te is így ba.szd el az életed
2021. febr. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!