Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire jó ötlet 40 éves...

Mennyire jó ötlet 40 éves koromig eltolni függetlenedésemet a szüleimtől?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok és így eltudom tenni a fizetésem jelentős részét, arra gondoltam hogy nem költözöm el majd csak 40 éves koromra, addigra lesz elég pénzem hogy egy számomra szimpatikus megyeszékhelyen vegyek tehermentesen egy lakást és még marad is pénzem.

Az egyetlen baj a szüleimmel hogy nem igazán lehet magánéletem, nem türnek meg senkit a házban rajtam kivül.


Alternativaként gondolkoztam azon hogy válthatnék egy jobban fizető munkahelyre amint vége a válságnak, de akkor az a baj, hogy az albérlet elvinné az extra pénzt amit keresek tehát ugyanott lennék mint a szüleimmel csak független de nem szivesen tömném a zsebét a kiadónak.


Nem tudom mi lenne a legjobb döntés, inkább anyagi megfontolásból türjek és toljam ki közel egy évtizeddel későbbre párkeresést független életet.


Bár alapjaiban független vagyok, kajámat intézem, takaritok stb. Az egyetlen 'mamahoteles' dolog amit igénybe veszek hogy ruháimat kimosatom anyámmal.



2020. ápr. 21. 14:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/83 anonim ***** válasza:
84%
Többek között a #40 és #41-es választ èn adtam, szóval nem csak beböfögtem, hogy életképtelen vagy. De ha észérvek nem hatnak rád, akkor minek papoljunk mèg?
2020. ápr. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/83 anonim ***** válasza:
11%

"30 évesen is gáz, hogy itt tartasz! Mit tettél az elmúlt 6-7 évben? Egy nő sem jönne össze ilyen nyámnyila emberrel. Mit tudsz felmutatni az elmúlt 10 évből? Anyukádat? Szerintem ne is próbálkozz, inkább engedd el ezt az egész dolgot!"


Lefogadom,te is még a CSOK,meg mindenféle sz-r előtt jutottál lakáshoz.

Ugyan mit kellett volna elérni,egy ma 30 éves embernek?

2020. ápr. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/83 anonim ***** válasza:
63%

"Amit fel kellene mutatnod az egy barátnő. Akkor tudnál együtt gondolkodni, és nem talán 40 után, ha összejön lakás, esetleg elkezdeni keresgélni."


Magyarán azért tartson kapcsolatot,hogy legyen kivel hitel felvenni házra.

Sajnos ez Magyarországon a közgondolkodás.

Függj mástól,ne a saját teljesítményedtől.

Függj az államtól,a párkapcsolattól,ne légy a magad ura.

2020. ápr. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/83 anonim ***** válasza:
36%

"Ugyan mit kellett volna elérni,egy ma 30 éves embernek?"

Mindegy mit. Mindenkinek azt amit a lehetőségekhez mérten elvár saját magától.

Ez ne legyen kesergés azon, hogy mit nem ér el, mert..... és jönnek a kifogások.

2020. ápr. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/83 anonim ***** válasza:
21%

Kérdező,ne foglalkozz a kommentelőkkel.


A többség itt 40 felett,szocpolos,CSOK-os generáció.

Akik a te és más egyedülállók adóforintjaira kaptak kamatmentes kőcsönt,és arra verik magukat milyen függetlenek.


Utána pedig akikből élnek,azokat jönnek ide kiosztani,hogy te miért nem értél el 30 évesen azt,hogy van egy saját lakásod.

Ők még fizethetik a hitelt,20 évig,és irigykednek arra,akinek ezt nem kell majd.


"Most éled a fiatalságodat" gondolkodás is nagyon képmutató,magyarán ezen emberek többsége jó eséllyel amúgy is elválik,ilyen gondolkodással.

Mert aki csak a külsőségekre,fiatalságra akar kapcsolatot építeni,az nem lesz hosszútávú.

Ezekből van a sok elvált,többszörösen elvált 40+-os,akik osztják mindenkinek az észt.


Sokan teljesen fordítva ülnek a lovon.

A szüleidhez hasonló korú emberek sokkal könnyebben jutottak lakhatáshoz,mint a mai fiatalok.


Ez a "nem ápolom őket" téma is elég kényes dolog.

Sajnos sokan azért csinálnak gyereket,hogy majd egész életükben magukhoz láncolják,és irányítsák az életüket.

Egy normális szülő ezt nem is várja el a gyerekétől.

Azzal nincs gond,ha te segíted őket később,de megnézném,hogy hányan vállalnák be az idős szülők ápolását.

Az nem azzal egyenlő,hogy elmész nekik bevásárolni,vagy a füvet lenyírni egy héten egyszer.

Egyébként ha a szüleidet annyira zavarná,hogy ott laksz,már mondták volna,hogy költözz el,de vélhetően ők is azt látják jobbnak,hogy most takarékoskodj,és ne 40 évesen,válás után kelljen majd hazaköltöznöd,miután kisemmizett egy nő,meg kidolgoztad a beledet,és majd "mindig csak dolgozol,unalmas vagy" kategóriába kerülsz.


Ha értelmes vagy,nem hanyagolod el magad,40 évesen is lehet találni,ugyanilyen független gondolkodású nőt,a 30-as generációból,aki nem arra ment,hogy a CSOK-ra szaporodjon,hanem először anyagilag megalapozta az életét,hogy ne egymástól függjetek.

2020. ápr. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/83 anonim ***** válasza:
27%

"Ha húszas éveidben úgy ítélted meg, hogy unalmas vagy a nők számára (amikor ÈLNED kellene, értsd: utazni, barátokkal lenni, bulizni, ismerkedni, élvezni az életet) akkor ha ezt az életet folytatod 40 éves korodig ez a SEMMI, szerinted egy érett nőnek érdekes lehetsz, ha egy fiatalnak sem vagy érdekes????"


Miből gondolod,hogy mindenkinek az az élet,amiket te leírtál?

Ő mástól boldog.

Csak pont az ilyenhez hasonló kommentek,emberek miatt kényszerítenek magukra sokan egy ilyen életet.

A többségi nyomás miatt.

Sőt,nagyon sok olyan ember van,aki gyereket is ebből a nyomásból vállal.

Utána meg ezekből lesz a mártírszülő,aki feláldozta az életét a gyerekért,meg sosem úgy élt,ahogy akart.


Azért van jó oldala is,ha az ember nem extrovertált.

Ő nem fog megbolondulni 40,50 felett,amikor menne minden hová,bulizni,ismerkedni,de már energiája nincs hozzá.

2020. ápr. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/83 anonim ***** válasza:
48%

"Mindegy mit. Mindenkinek azt amit a lehetőségekhez mérten elvár saját magától.


Ez ne legyen kesergés azon, hogy mit nem ér el, mert..... és jönnek a kifogások."


A 18-35 éves generáció fele otthon lakik mamahotelben.

A másik fele,pedig kölcsönt vesz fel,állami támogatással.


Nem olyan kirívó ez a gondolkodás,én több ilyet ismerek.


Az ide kommentelők 20 éve voltak,20-on évesek,amikor fillérekért lehetett albérletben lakni,sokkal jobb volt a reálfizetés.


Az pedig elég hülye felfogás,hogy "miért vágyik az anyagi függetlenségre".


Szerintem mindenki erre vágyik,aki hitelt vesz fel,az is arra vár,hogy mikor fog letelni.

És bizony,ha addig tönkremegy a kapcsolat,akkor kezdhet elölről mindent,semmivel sem lesz előrébb,mint a kérdező.

Elmondhatja,hogy van egy házisárkány volt felesége,meg 2 gyerek.

Szerintem ezzel sem igazán könnyű új kapcsolatot találni.

Elég itt olvasni a kérdéseket,minden nap van ilyen.

"Nem bírom elviselni a párom volt feleségét/gyerekeit".

Szóval nem mindenkinél hátrány.


Én pl biztosan nem ismerkednék olyannal,akinek gyerekei vannak.

Azok keressenek,szintén elváltat,mozaikcsaládokat!

2020. ápr. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/83 anonim ***** válasza:
79%
38 vagyok és albérletben élek. Bérlem a garázsomat is. Ha elegem lesz egy helyből akkor pakolok és megyek. Nekem megfelel. Nem voltam 20 mikor elköltöztem otthonól. Nekem az adja a szabadságot, hogy a bérleményemben azt csinálok amit szeretnék. Nem kell azon agyalnom, hogy anyám mit szól, hogy a bárban megismert lány takony részegen pihen a kanapén.
2020. ápr. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/83 anonim ***** válasza:
68%

"hanem először anyagilag megalapozta az életét,hogy ne egymástól függjetek"

Mert szerinted a mamahoteles kérdező 40 éves korára megalapozza az életét egy /jobb esetben hitelmentes/ lakással?

Ne röhögtess, kinevetteted magad, meg Ő is.

Nem alapoz meg semmit, azért lesz (ha lesz, ez se biztos 10 év alatt sok minden történhet) "vagyona" (még kimondani is vicces) mert máshonnan elvonta. EZ nem spórolás, ez nem vagyonosodás, nem fejlődés. Vegetálás.

Ez semmi több mint a saját tehetetlenségetek önigazolása. Felmentést kértek az elbaltázott lehetőségek alól.

Tudod 62%-os. Az a baj, hogy egyből támadod azt aki esetleg más véleményen van (jobban halad az életben), mit Te (ti). Az csokos, örökölt, a szüleinknek is könnyű volt, csak neked nehéz. Nem tűnik fel, hogy a hiba benned van. Dehogy tűnik, mert buta és irigy vagy.

2020. ápr. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/83 anonim ***** válasza:
84%

27 éves vagyok, a férjem 29. 10 éve vagyunk együtt, együtt jártunk egyetemre, mellette dolgoztunk. Megkerestük a tandíjra, kollégiumra, ételrevalót. Akkor arról szólt az a 3-4 évünk. Aztán munkát kerestünk, elköltöztünk másik városba, albérletbe. Félretettünk annyir, amennyiből egy kis esküvőt ki tudtunk hozni. Most pedig megszületett az első gyermekünk, szintén albérletbe. Folyamatban van a saját lakás, minden hónapban előtakarékoskodunk, rakjuk a fundamentát, de mellette élünk. Megvan mindenünk, amire szükségünk van, évente egyszer legalább elmegyünk wellness szállodába (nekünk ez kikapcsolódás). Egy hétig nincs gondunk az ételre, pihenünk, kirándulunk, medencézünk.

Lehet, hogy nem lesz 40 éves korunkra saját ingatlanunk, sőt, még 50 évesen is a hiteltörlesztőt fogjuk fizetni, de BOLDOGOK LESZÜNK, ahogy az elmúlt 10 évben is azok voltunk. Az anyagi javaktól függetlenül. Amire kellett, megteremtettük közös erővel, és a jövőben is így lesz. Szerintem erről szól az élet.

2020. ápr. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!