Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire jó ötlet 40 éves...

Mennyire jó ötlet 40 éves koromig eltolni függetlenedésemet a szüleimtől?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok és így eltudom tenni a fizetésem jelentős részét, arra gondoltam hogy nem költözöm el majd csak 40 éves koromra, addigra lesz elég pénzem hogy egy számomra szimpatikus megyeszékhelyen vegyek tehermentesen egy lakást és még marad is pénzem.

Az egyetlen baj a szüleimmel hogy nem igazán lehet magánéletem, nem türnek meg senkit a házban rajtam kivül.


Alternativaként gondolkoztam azon hogy válthatnék egy jobban fizető munkahelyre amint vége a válságnak, de akkor az a baj, hogy az albérlet elvinné az extra pénzt amit keresek tehát ugyanott lennék mint a szüleimmel csak független de nem szivesen tömném a zsebét a kiadónak.


Nem tudom mi lenne a legjobb döntés, inkább anyagi megfontolásból türjek és toljam ki közel egy évtizeddel későbbre párkeresést független életet.


Bár alapjaiban független vagyok, kajámat intézem, takaritok stb. Az egyetlen 'mamahoteles' dolog amit igénybe veszek hogy ruháimat kimosatom anyámmal.



2020. ápr. 21. 14:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/83 A kérdező kommentje:
Én mondtam hogy nem fogom ápolni őket, élni akarom majd a saját életemet, de nem szeretnék eladósodni vagy fizetni albérletet ezért addig maradok amig nincs meg a teljes tőke és tartalék is
2020. ápr. 21. 16:39
 22/83 anonim ***** válasza:
96%

"Az egyetlen 'mamahoteles' dolog amit igénybe veszek hogy ruháimat kimosatom anyámmal." És milyen kedvesen írsz róla...mintha valami cseléd lenne. Nekem van ilyen rokonom, mint te.

Nem az a baj, hogy nincsen barátnőd, feleséged, mert az a te egyéni szocproblémád.

A baj az, hogy a szüleid is szeretnének gondolom privát szférát, pihenni, stb. Erre te folyamatosan ott lógsz, ugráltatod.

Az a rokon is mindenkire mutogat. Egyszer a nők a hibásak, máskor a szülei-akik kb eltartották egész életükben.

2020. ápr. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/83 anonim ***** válasza:
67%
Te örülnél ha egy életképtelen felnőtt gyerek otthon élne veled?
2020. ápr. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/83 A kérdező kommentje:

Miért lennék életképtelen, csak az alapot teremtem meg életemhez, anélkül hogy más gazdagodna a munkámból vagy banknak lennék adósrabszolgája.


Nem utasítgatom anyámat,magától csinálja a mosást.Nem lihegek nyakuban,elég nagy a ház,sok szoba teljesen üres,egyikünk se használja.

2020. ápr. 21. 17:37
 25/83 anonim ***** válasza:
86%

"Én mondtam hogy nem fogom ápolni őket, élni akarom majd a saját életemet"

De azért 40 éves korodig ellaknál náluk. Ez azért elég érdekes, már ne is haragudj. :D

Legalább a rezsi harmadát leadod?

Nem vagyok az a fajta ember, aki amint a gyereke dolgozni kezd, veri az asztalt a pénzért, de azért 30 évesen azt hiszem jogos, hogy legalább a részedet fizesd. Más kérdés, hogy el nem tudom képzelni, hogy a gyerekem ne álljon a saját lábára 30,de tervei szerint 40 éves koráig se...

2020. ápr. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/83 anonim ***** válasza:
95%

A huszas eveidet nem 40 évesen kellene élni.


Tudod miről maradtál le, a legjobb 10 évedről.

És lehet még több 10 jó éved, de egyik se lesz összemérhető a huszas éveiddel.

2020. ápr. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/83 A kérdező kommentje:
Attól függ hogy járok anyagilag jobban, ha nekem több pénzbe kerülne szüleimmel lakni mint albérlet akkor azonnal költöznék
2020. ápr. 21. 18:50
 28/83 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem akkor már maradj is ott. Ha úgyse kell semmilyen kapcsolat, jó lesz neked a mamahotel.
2020. ápr. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/83 A kérdező kommentje:

Hosszútávon semmiképpen sem akarok itt maradni, már így is vannak néha súrlódások de túl teszem magam rajtuk a cél érdekében.


Nem vagyok benne biztos hogy nem kell senki viszont eléggé megszoktam az egyedüllétet ezért is lenne jó hogyha már lenne saját lakásom,szüleimet se kellene tovább elviselnem, az albérlet nem tudná megadni a biztonságot amire vágyom

2020. ápr. 21. 19:25
 30/83 anonim ***** válasza:
89%
Élni akarod a saját életedet, majd 10 év múlva??? Ember, az életed és a fiatalságod most szalad el melletted 🤦‍♀️🤣
2020. ápr. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!