Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire jó ötlet 40 éves...

Mennyire jó ötlet 40 éves koromig eltolni függetlenedésemet a szüleimtől?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok és így eltudom tenni a fizetésem jelentős részét, arra gondoltam hogy nem költözöm el majd csak 40 éves koromra, addigra lesz elég pénzem hogy egy számomra szimpatikus megyeszékhelyen vegyek tehermentesen egy lakást és még marad is pénzem.

Az egyetlen baj a szüleimmel hogy nem igazán lehet magánéletem, nem türnek meg senkit a házban rajtam kivül.


Alternativaként gondolkoztam azon hogy válthatnék egy jobban fizető munkahelyre amint vége a válságnak, de akkor az a baj, hogy az albérlet elvinné az extra pénzt amit keresek tehát ugyanott lennék mint a szüleimmel csak független de nem szivesen tömném a zsebét a kiadónak.


Nem tudom mi lenne a legjobb döntés, inkább anyagi megfontolásból türjek és toljam ki közel egy évtizeddel későbbre párkeresést független életet.


Bár alapjaiban független vagyok, kajámat intézem, takaritok stb. Az egyetlen 'mamahoteles' dolog amit igénybe veszek hogy ruháimat kimosatom anyámmal.



2020. ápr. 21. 14:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/83 anonim ***** válasza:
88%
Nem kellene a szüleidet elviselned? Nem tudod feltűnt-e, de ők viselnek el téged...
2020. ápr. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/83 anonim ***** válasza:
77%
40 eves korodig a szuleid tartanak el, es te kepes vagy olyan kijelentest tenni, hogy megmondtad nekik hogy nem apolod oket, mert te elni fogod az eleted? Oregem ha a 30 eves otthon eloskodo gyerekem ilyet mondana azonnal menne alberletbe, ugyhogy szerintem tedd ossze a ket kezed hogy OK elviselnek teged (mert tevedesben vagy hogy te viseled el oket) es orulj neki hogy nem dobtak meg ki.
2020. ápr. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/83 A kérdező kommentje:

Szerintem itt sok válaszoló kapott a szüleitől egy lakást így könnyen beszéltek,sajnos én nem, ezért a maguk módján segítenek azzal hogy nem tépik ki a kezemből a pénzt feleslegesen azaz hozzájárulás cimen vagy dobnak ki albérletbe és úgy gyüjtsek sokkal tovább vagy adósítsam el magam hogy emberhez méltó helyen legyen lakásom.


És igen én viselem el őket elég nehéz természetük van.

2020. ápr. 21. 20:45
 34/83 anonim ***** válasza:
100%
Gondold végig... Megéri? Majd idegileg kikészülve ülsz a házadban. Aztán hallgatod, bezzeg jók voltunk amíg nálunk éltél.
2020. ápr. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/83 anonim ***** válasza:
94%

Csináld csak úgy, ahogy jónak látod. Nőd, életed, fiatalságod úgysincs, és úgysem lesz már soha. Legyél akkor legalább kényelemben a vegetációd vegéig, amiről te azt hiszed, hogy élet.

A stílusodból ítélve pedig, megérdemlitek egymást a nehéz természetű szüleiddel. Nekik is rossz lehet öreg fejjel egy ilyen "gyerek", aki az élete felét úgy éli le, hogy csak használja őket. Meg hát gyerekstátuszban már 30 évesen is baromi gáz, nemhogy egy 40 éves középkorű valaki, aki a szros pénzen kívül semmit nem tud felmutatni.

2020. ápr. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/83 anonim ***** válasza:
95%

"dobnak ki albérletbe és úgy gyüjtsek sokkal tovább vagy adósítsam el magam"

Gyerek! Az idő pénz. Te nem pénzt áldozol a lakhatásodra, hanem a visszafordíthatatlan időt.

2020. ápr. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/83 anonim ***** válasza:
94%

Ezt már vagy 5x kiírtad és akkor sem hallgattál senkire. Miért is nem írod ki még 5x, hogy még 40 ember megmondja neked, hogy ez így nem élet??

Van egy nagybátyám, akinek ugyanez a hozzáállása, mint neked. 57 és ugyanúgy a mamámnál lakik. Szerinted? A 40-ből lesz majd neked 50, aztán meg utána már minek elköltözni, lassan úgyis meghalnak a szülők és öröklöm a házat? Hidd el, hogy minden nő menekülni fog egy ilyen 40estől, teljesen felesleges elköltöznöd.

2020. ápr. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/83 A kérdező kommentje:

Elképesztö bunkó módon válaszoltok és elég alacsony színvonalon is,30 évesen tehát már öreg vagyok fél lábbal a sírban.


Nem vagyok olyan mint a nagybátyád,nincs szükségem örökségre,türelmem véges maximum 10 évre terjed.


Annyi igazság van hogy nem érdemes addig elhúznom belátom,szóval elöbbre fogom hozni és már 35 körül elfogok költözni.

2020. ápr. 21. 23:07
 39/83 anonim ***** válasza:
95%

Te 40 éves korodra akarod kitolni a párkeresést? Amúgy normális vagy? Tudod a legtöbb normális ember ilyenkor már réges-régen szülő. 40 évesen kezded a párkeresést. Ha marha nagy mázlid van és szinte azonnal összejössz egy megfelelő nővel akkor is több év mire egy kapcsolat odáig jut, hogy összeköltözés és családalapítás legyen belőle. De az azonnal összejövésre szinte 0 az esély, sokkal valószínűbb, hogy találkozol pár emberrel, együtt vagytok valameddig és rájöttök, hogy hosszú távon nem működik. Ez mind idő ami 20 évesen nem probléma, belefér, de negyven évesen már nincs. És akkor még a gyerek szóba se került, pedig általában az önálló élethez hozzátartozik, bár nyilván nem kötelező.

Amit a szüleidről írtál azért képen tudnálak nyomni a szívlapáttal. Szóval ők csak adjanak mindent 40 éves korodig, te meg utána, amikor már valószínűleg rád szorulnának pont lelépsz, mert élni akarsz. Gusztustalan vagy.

2020. ápr. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/83 anonim ***** válasza:
83%

A legnagyobb baj az, hogy az anyagi dolgokat többre tartod, mint az életed.

Szerinted 40 évesen egyedül egy saját lakásban boldogabb leszel, mint ha pl most lenne egy barátnőd 30 évesen és esetleg albérletben élnétek boldogan, függetlenül a szüleitektől?

Szerintem ha megtapasztalnáf ezt az érzést, dalolva fizetnéd a rezsit is. 😅

Arról nem is beszélve, hogy a szüleid teljes életét “elszívod” és pont akkor akarod őket magukra hagyni, amikor nekik a legnagyobb szükségük lenne rád: időskorukra. De addig kihasználod őket rendesen... nekem ezt nem veszi be a gyomrom.

2020. ápr. 22. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!