Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a megoldás, ha ő is...

Mi lenne a megoldás, ha ő is és én is itt akarok maradni?

Figyelt kérdés

Annó szüleim elváltak, és így az egyik nagymamámhoz költöztünk édesanyámmal, azóta is így élünk hárman (nagypapám már meghalt). Jelenlegi helyzetben minden oké, sőt, mamám végett jó is hogy itt lakunk, mert már egyedül nem boldogulna. Szóval jelenleg rendben vagyunk, de jövőre nézve máshogy képzelem el a dolgot.


Szóval közöltem édesanyámmal, hogy ha abba a korba érek, és lenne rá lehetőségem hogy elköltözzek itthonról, akkor én úgy szeretném hogy én maradok itt a családi házban, és ő menne el albérletbe vagy valahova.


Azért gondoltam így, mert én 100%-osan családi házban szeretnék lakni, főleg az udvar végett, és mert nagyon szeretek barkácsolni, asztaloskodni meg hasonlók. A lényeg hogy nekem mindenképp családi ház kell. Na már most, ezt a házat még nagyapámék építették, és nem akarom itthagyni. De még ha másik családi házat vennék (amit ugye nagyon nem akarok), akkor is sokkal-sokkal többe kerülne, mintha édesanyám költözne albérletbe.


A gond ott kezdődik, hogy ő sem akar innen elmenni. Nyilván kidobni nem akarom, hogy akarnám... Olyat vetett fel, hogy ő neki az is jó lenne ha az udvaron lenne egy külön kis ház, ahol ő lakna. De ez annyira abszurd szerintem. Mellesleg eleve az hogy nem akarok vele élni egész életemben is mintha rosszul esett volna neki. Ugyebár nem a veleéléssel van a baj. Ha lesz élettársam, akár feleségem, gyereket is el tudok képzelni, akkor eleve elférni se tudnánk, meg hát könyörgöm, az úgy milyen hogy feleség, gyerek, és akkor még lakjon velünk az anyám?


Most én gondolom rosszul, vagy mi? Meg is lepett a reakciója egyébként. Nem gondoltam hogy ennyire meg fogja lepni hogy én majd külön akarok élni. Tényleg szerintem ez a legésszerűbb megoldás. Mindketten itt akarunk maradni, de egyszerűbb neki egy albérletbe elköltözni mint nekem egy családi házba (amit megint hangsúlyozok, hogy nagyon nem akarok más családi házba menni).


Remélem valamennyire érthető volt... Köszi!



2020. jún. 14. 14:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/84 anonim ***** válasza:
99%

Szóval kiraknád anyádat abból a házból amit elsődlegesen ő és a vélt vagy valós testvérei örökölnek és neked semmi közöd hozzá?


Egy idióta vagy.

2020. jún. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/84 anonim ***** válasza:
98%
Szépen belenyugszol, hogy anyádnak több joga van ahhoz a házhoz, mint neked, és elköltözöl a francba.
2020. jún. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/84 anonim ***** válasza:
98%
A megoldás az, hogy befogod a lepénylesődwt, mert 1) a házat nem te fogod örökölni a nagyitól, 2) anyádtól sem, mert ezek után remélem úgy intézi, hogy tőle se örökölhesd
2020. jún. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/84 anonim ***** válasza:
98%

😂😂😂😂


Nagyon szépen eltervezted, hogy kirakod anyádat a házából, te meg odaviszed a nődet. Nem is értem, miért nem akar elmenni albérletbe, pedig te milyen jól kigondoltad 🤓 szerencsétlen még azt is felvetette, hogy kiköltözik a nagy házból, de neked ciki anyáddal lakni. Szívem, akkor keress meg egy családi házra valót és már éldegélhetsz is a kis világodban.

2020. jún. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/84 anonim ***** válasza:
98%
Rosszul vagy te összerakva, jóember.
2020. jún. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/84 anonim ***** válasza:
98%
Remélem ez csak vicc.
2020. jún. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/84 anonim ***** válasza:
97%
Te egy komplett idióta vagy.
2020. jún. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/84 anonim ***** válasza:
98%
Hahahaha ez nagyon jó, megyek megdumálom anyámékkal, hogy tervezem a családalapítást, ideje dobbantaniuk a kecóból. De azért milyen kedves vagy, hogy nem dobod ki anyádat xdd mintha bármi jogod lenne ahhoz a házhoz, édes istenem.
2020. jún. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/84 anonim ***** válasza:
97%
Ostoba vagy menthetetlenül
2020. jún. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/84 A kérdező kommentje:

Azért azt nem mondanám hogy semmi közöm hozzá. 5 éves korom óta én is itt élek. Értem amit mondasz, és jogos is. De még mindig nem értem hogy az miért lenne jobb/egyszerűbb/olcsóbb, ha én mennék el. Egyedül édesanyám nem tudná rendben tartani az udvart, házat, meg mindent. Fizetni se a számlákat. Nekem viszont jobb kilátásaim vannak, rendszergazda szakmám lesz, ami természetesen többet fizet mint egy takarító állás. Ezért is látom ésszerűbnek a dolgot. Albérletben nincs udvar amit rendben kell tartani, és valószínű olcsóbban jönne ki a havi fizetnivaló. Az, hogy külön akarok élni az szerintem teljesen természetes, és úgy is lenne jó. Az hogy külön szeretnék majd élni, az fix.


Most ha azt mondanám, hogy oké, akkor én megyek el, akkor vennem kéne egy családi házat, ami valószínű többe kerülne mint egy albérlet/panel vagy hasonló. Anyám nem tudná fizetni ezt a házat, és egyszer ez is az enyém lesz, hiszen egyke vagyok, és nincs is ki másra hagyni. Jó kapcsolatban vagyunk egyébként, tehát ez nem kérdés hogy majd egyszer az enyém lesz. Csak nem tudom megérteni, hogy az hogy működne, hogy ő itt marad, én meg elköltözök egy másik családi házba. Nekem nyilván nem tetszene, de ha ettől eltekintünk, akkor is ott van amit az előbb említettem, nem tudná fizetni se, se rendben tartani. Ő neki egyedül mi értelme egy családi háznak?

2020. jún. 14. 14:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!