Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a megoldás, ha ő is...

Mi lenne a megoldás, ha ő is és én is itt akarok maradni?

Figyelt kérdés

Annó szüleim elváltak, és így az egyik nagymamámhoz költöztünk édesanyámmal, azóta is így élünk hárman (nagypapám már meghalt). Jelenlegi helyzetben minden oké, sőt, mamám végett jó is hogy itt lakunk, mert már egyedül nem boldogulna. Szóval jelenleg rendben vagyunk, de jövőre nézve máshogy képzelem el a dolgot.


Szóval közöltem édesanyámmal, hogy ha abba a korba érek, és lenne rá lehetőségem hogy elköltözzek itthonról, akkor én úgy szeretném hogy én maradok itt a családi házban, és ő menne el albérletbe vagy valahova.


Azért gondoltam így, mert én 100%-osan családi házban szeretnék lakni, főleg az udvar végett, és mert nagyon szeretek barkácsolni, asztaloskodni meg hasonlók. A lényeg hogy nekem mindenképp családi ház kell. Na már most, ezt a házat még nagyapámék építették, és nem akarom itthagyni. De még ha másik családi házat vennék (amit ugye nagyon nem akarok), akkor is sokkal-sokkal többe kerülne, mintha édesanyám költözne albérletbe.


A gond ott kezdődik, hogy ő sem akar innen elmenni. Nyilván kidobni nem akarom, hogy akarnám... Olyat vetett fel, hogy ő neki az is jó lenne ha az udvaron lenne egy külön kis ház, ahol ő lakna. De ez annyira abszurd szerintem. Mellesleg eleve az hogy nem akarok vele élni egész életemben is mintha rosszul esett volna neki. Ugyebár nem a veleéléssel van a baj. Ha lesz élettársam, akár feleségem, gyereket is el tudok képzelni, akkor eleve elférni se tudnánk, meg hát könyörgöm, az úgy milyen hogy feleség, gyerek, és akkor még lakjon velünk az anyám?


Most én gondolom rosszul, vagy mi? Meg is lepett a reakciója egyébként. Nem gondoltam hogy ennyire meg fogja lepni hogy én majd külön akarok élni. Tényleg szerintem ez a legésszerűbb megoldás. Mindketten itt akarunk maradni, de egyszerűbb neki egy albérletbe elköltözni mint nekem egy családi házba (amit megint hangsúlyozok, hogy nagyon nem akarok más családi házba menni).


Remélem valamennyire érthető volt... Köszi!



2020. jún. 14. 14:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/84 A kérdező kommentje:
Már azt is leírtam hogy normálisan, kultúráltan megbeszéltem édesanyámmal, és hagyjuk a témát. Nem is érdemes rajta gondolkodni, olyan messze van. Én már le is zártam volna, de folyamatosan jön újabb és újabb ember aki megmondja milyen szar vagyok.
2020. jún. 14. 17:48
 62/84 anonim ***** válasza:
93%

Ha rossz lenne az emlékezőképességed, akkor nagyon szívesen bemásolom ide, amit írtál:

"hát könyörgöm, az úgy milyen hogy feleség, gyerek, és akkor még lakjon velünk az anyám?" Ez azt jelenti, hogy amint már nincs szükséged az anyádra, húzzon a búsba.


"A kis házról meg az a véleményem hogy akkor már mindegy hogy a házban lakik vagy 3 méterrel arrébb, nem látom értelmé"


Nem, baromira nem mindegy, hogy egy légtérben vagy valakivel, (közös fürdő, konyha nappali), és 24 órában együtt vagytok, vagy pedig a kert másik végében lakik, egy teljesen különálló házban.

2020. jún. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/84 anonim ***** válasza:
93%
Komolyan, amúgy írd már le kérlek, hogy akkor milyen forgatókönyvet találtál ki arre, hogy a ház is a tiéd legyen, de az anyádat se károsítsd meg anyagila, illetve törődsz is vele. Komolyan érdekel:D
2020. jún. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/84 anonim ***** válasza:
29%

Én értem amit mondasz 52, de szerintem igen, erős kikiáltani mindenféle sz.rdarabnak a kérdezőt.

1: nem az utcára akarta dobni az anyját.

2: igen, lehet, hogy nem 13, de a gondolkozása még igencsak inkább tini szerű, nem pedig egy felnőtté. És azért 17 évesen nem is felnőtt még. ( Bocs majdnem 18.)

Nem gondolta ő ezt végig.. Azt irja, hogy majd ő fizet mindent az anyjának, meg majd eltartja a családját. Azért ehhez igencsak sok pénz kell, nem így működik ez.

Az anyarol sem banto sértő dolgokat ír, hanem ellenkezőleg.

Ez elgondolasa nem feltétlenül helytálló, amit a kérdezőnk is szerintem már kapizsgal.

Ezért nem hiszem, mindenféle értéktelen, rosszindulatú sz.arnak kéne lehordani.


A te "jókívánságod" felém..hát szintén nem éppen a joindulatrol árulkodik, egy kis önvizsgálat esetleg neked sem art. :)

( Megjegyzem senkinek sem, nekem is szükségem van rá időnként.)

2020. jún. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/84 A kérdező kommentje:
Oké, rendben. De akkor hagy kérjelek meg hogy te is fogadd el, hogy megbeszéltük hogy hagyjuk a témát amég aktuális nem lesz. Kész. Majd mondjuk 10 év múlva valószinűleg mások lesznek az elképzeléseim. Lezárhatjuk a témát, vagy még el akarod mondani 8x hogy milyen szar ember vagyok egy nyomorult kérdés alapján?
2020. jún. 14. 17:53
 66/84 A kérdező kommentje:
63: Nincs forgatókönyv. Egy elképzelésről beszélünk már túl hosszú ideje. Valamelyik nap eszembe jutott hogy mi lesz ha odaérek. Ez jutott eszembe. Nem terveltem ki, hogy hogy fogom sunyiban átiratni a házat, és kidobni az anyámat... Egy szimpla gondolat. De nagyon szépen kérem, zárjuk le a témát. Komolyan.
2020. jún. 14. 17:57
 67/84 anonim ***** válasza:
94%
Meg a valaszaid alapján.nagyid is elhet meg 15 evet is akar, vagy tobbet, nem irod, hany eves. Akkor varsz addig a csaladdal, hogy csak anyut kelljen kitenni, mert te ehez ragaszkodsz??
2020. jún. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/84 A kérdező kommentje:
Ha annyira karod tudni, akkor 71 éves. Már 4 stroke-ja volt. A legutóbbira is aztmondták csoda hogy él. Fürdetni kell. Bal oldala szinte nem is "működik". Alig érzni a bal karját, emiatt nem nagyon tud fogni a kezével sem. Tessék. Így már tudsz mindent? Lezárhatjuk?
2020. jún. 14. 18:01
 69/84 anonim ***** válasza:
91%

Kedves 64-es. Oké, megyek is megbeszélem a szüleimmel, hogy a 150 négyzetméteres agglomerációs, kertes házunkat, amiért egész életükben küszködtek eladom, ők elmennek albérletbe, én pedig veszek Pesten egy kisebb lakást:)


"A te "jókívánságod" felém..hát szintén nem éppen a joindulatrol árulkodik, egy kis önvizsgálat esetleg neked sem art. :)"


Én csak egy ilyen jószándékú, aranyos fiút kívánok neked, mint amilyennek leírtad:)


Kérdező: nem mondom el többször, mivel semmi közöm hozzád. Nagyon remélem, hogy az itteni komment-áradat egy kicsit felnyitotta a szemedet, és megváltozik még időben az értékrended. Anyukádnak pedig tényleg minden jót kívánok a jövőre nézve, mert van egy olyan érzésem, hogy ha ez tényleg aktuális lesz egy 10 év múlva, amikor már lehet a mama sem lesz már az élők sorában nagyon komoly gondjai lesznek veled...

2020. jún. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/84 anonim ***** válasza:
88%
Es ha anyad bepasizik, es itt akarnak lakni, kettőjüket dobod ki??
2020. jún. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!