Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a megoldás, ha ő is...

Mi lenne a megoldás, ha ő is és én is itt akarok maradni?

Figyelt kérdés

Annó szüleim elváltak, és így az egyik nagymamámhoz költöztünk édesanyámmal, azóta is így élünk hárman (nagypapám már meghalt). Jelenlegi helyzetben minden oké, sőt, mamám végett jó is hogy itt lakunk, mert már egyedül nem boldogulna. Szóval jelenleg rendben vagyunk, de jövőre nézve máshogy képzelem el a dolgot.


Szóval közöltem édesanyámmal, hogy ha abba a korba érek, és lenne rá lehetőségem hogy elköltözzek itthonról, akkor én úgy szeretném hogy én maradok itt a családi házban, és ő menne el albérletbe vagy valahova.


Azért gondoltam így, mert én 100%-osan családi házban szeretnék lakni, főleg az udvar végett, és mert nagyon szeretek barkácsolni, asztaloskodni meg hasonlók. A lényeg hogy nekem mindenképp családi ház kell. Na már most, ezt a házat még nagyapámék építették, és nem akarom itthagyni. De még ha másik családi házat vennék (amit ugye nagyon nem akarok), akkor is sokkal-sokkal többe kerülne, mintha édesanyám költözne albérletbe.


A gond ott kezdődik, hogy ő sem akar innen elmenni. Nyilván kidobni nem akarom, hogy akarnám... Olyat vetett fel, hogy ő neki az is jó lenne ha az udvaron lenne egy külön kis ház, ahol ő lakna. De ez annyira abszurd szerintem. Mellesleg eleve az hogy nem akarok vele élni egész életemben is mintha rosszul esett volna neki. Ugyebár nem a veleéléssel van a baj. Ha lesz élettársam, akár feleségem, gyereket is el tudok képzelni, akkor eleve elférni se tudnánk, meg hát könyörgöm, az úgy milyen hogy feleség, gyerek, és akkor még lakjon velünk az anyám?


Most én gondolom rosszul, vagy mi? Meg is lepett a reakciója egyébként. Nem gondoltam hogy ennyire meg fogja lepni hogy én majd külön akarok élni. Tényleg szerintem ez a legésszerűbb megoldás. Mindketten itt akarunk maradni, de egyszerűbb neki egy albérletbe elköltözni mint nekem egy családi házba (amit megint hangsúlyozok, hogy nagyon nem akarok más családi házba menni).


Remélem valamennyire érthető volt... Köszi!



2020. jún. 14. 14:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/84 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jóslatot. Biztos mindent tudsz. Az értékrendem te képzeled úgy, ahogy. Az lehet hogy nem hiszed el hogy nem úgy van. De az a lényeg hogy én tudom hogy nem.
2020. jún. 14. 18:05
 72/84 anonim ***** válasza:
38%

64, nagyon tultolod ezt a témát.

Azt sem mondtam, hogy a kérdező milyen aranyos és jóindulatú.

Azt mondtam, hogy még túl fiatal, eljátszott egy gondolattal, ami nem helytálló ( amire már egyébként szerintem ő is rájött. Az anyukajaval is megbeszélte..)

És elég erős meglincselni ezert, és mindenféle nyomorultnak kikiáltani.

Nem, én sem támogatom egyébként az alap ötletet, attól még igen, erős amiket írsz róla.

Mire aktulis lenne egyáltalán ezaz egész, addig evek fognak eltelni, az élet pedig általában nagyon szépen felül tud írni mindent.

2020. jún. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/84 anonim ***** válasza:
30%
Vagyis 69, bocs.
2020. jún. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/84 anonim ***** válasza:
92%
Hiába mond neked bárki bármit, úgyis van egy határozott elképzelésed saját magadról, és az észérveket sem fogadod el. Konkrétan a kommentekben is meghazudtoltad azokat, amiket korábban írtál.
2020. jún. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/84 anonim ***** válasza:
83%

"Azt mondtam, hogy még túl fiatal, eljátszott egy gondolattal, ami nem helytálló ( amire már egyébként szerintem ő is rájött. Az anyukajaval is megbeszélte..)


És elég erős meglincselni ezert, és mindenféle nyomorultnak kikiáltani."


Az a szomorú, hogy nem látod át, hogy alapvetően az értékrendjével van a probléma annak, akinek egy ilyen komolyan eszébe jut. Nekem 18 évesen meg sem fordult volna a fejemben ilyesmi, de gyanítom hogy még elég sok normális gondolkodású ember vélekedik hasonlóképpen. Ebből következik, hogy ne fogjunk már ilyesmit az ember korára, főleg úgy, hogy 18 évesen azért már VALAMENNYIRE normálisan, és éretten kéne gondolkodnia egy fiatalnak, elég ha csak arra gondolunk, hogy ennyi idősen már szavazhatnak is. Kifejtette azt is, hogy ő már 5 éves kora óta ott él, ezért alanyi joga van arra a házra. Ha már 18 évesen ennyire ki van nyílva a csipája, gondolj bele mi lesz, mikor 28 éves lesz.

2020. jún. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/84 anonim ***** válasza:
32%

75, 18 évesen azért már VALAMENNYIRE normálisan, és éretten kéne gondolkodnia


Kéne, de nagyon sokan inkább még tini módban gondolkoznak, nem pedig éretten. :)

Az én szememben hiába nagykorú egy 18 éves, azért még nem igazán felnőtt.

Nem baj, majd eljön az is.


Én nagyon égetnivalo gyerek voltam anno, igaz fiatalabban mint a kérdező, és más témában ugyan, de volt velem baj.

Éppen ezért én hiszek a változásban, és azt gondolom, hogy 70 válaszon keresztül tagitottuk kedves kérdezőnk ágyat és gondolkozasat, kapott igencsak sok hideget, és van min elgondolkodnia. Amit ő szerintem már megtett.( Vagy megteszi.)

10 év pedig hosszú ido..

2020. jún. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/84 anonim ***** válasza:
95%

És hogy gondoltad, menjen panelba fizesse ki magának és puszira adja neked a házat? Való igaz, hogy idős korukra sokan költöznek kisebb ingatlanba, de ahhoz elszokták adni a debella házat, hogy legyen miből költözni.

Attól, hogy x éve élsz valahol nem lesz tulajdonrészed

2020. jún. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/84 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarom elhinni hogy ilyen emberek léteznek...
2020. jún. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/84 anonim ***** válasza:
100%

Most olvasom, tulajdonképpen egyidősek vagyunk.

Ház kell neked, meg anyádat ki akarod túrni?

Szr kell neked szívószállal, nem ház.

2020. jún. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/84 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy az teljesen rendben van, hogy felnőttként külön otthont akarsz, de látszik, hogy nem sokat tudsz még az életről. Egy 40-50-es felnőtt, akinek van saját háza, nem fog elmenni albérletbe, hogy más hitelét fizetgesse (igen, sok esetben a bérleti díj erre szokott elmenni, hogy valaki vesz x millióért egy lakást/házat, és a havi törlesztőt a bérlő pénzéből fizetik). Figyu, én még tanulok és dolgozok mellette, volt már pár albérlet tulajom. Néhány személyes példa: 1. természetesnek gondolta, hogy "az ő lakása", ezért ki-be járkálhat, 2. úgy akarja vissza kapni, ahogy kiadta, szóval ne nagyon rendezzem át a bútorokat, ne rakjak képet a falra, stb. 3. néha ott alszik a suli miatt a lánya, szóval ne lepődjek meg, de minden előzetes jel nélkül igenis be fog sétálni a lakásba akár éjfélkor is, 4. hasra ütésszerűen emel a bérleti díjon, még ha alapvető gépek, mondjuk mosógép vagy sütő nincsenek is, 5. a semmiből közli, hogy valami miatt költözz ki (nekem pl azért kellett, mert hogy a gimit a gyerek már Bp-n kezdi és akkor a család felcuccolna a lakásba teljesen, amit régóta terveztek csak nekem nem mondták). Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy egy középkorú embert, akinek van/lesz egy saját háza, egyszerűen gonoszság lenne albérletbe küldeni, mert így konkrétan ki van rakva a saját otthonából. Kifoghat egy nagyon jót, ahol úgy alakítgatja a lakást, ahogy szeretné és a tulaj sem lesz egy rém, de nagy az isten állatkertje. Meg amúgy is: az nem lenne az övé. Egy albérletben mindig is ott lesz, hogy valaki lakását, házát bérled, szóval az más tulajdona marad, még ha módosítgathatsz is a helyen. Ha meg olyan embertől bérli, simán utcára rakják egyik napról a másikra, és az talán a jobbik eset. Nyilván nem azt mondom, hogy akkor te szenvedjél albérletekben évekig, de nagyon más, amikor egy fiatal megy albiba és amikor egy kétszer annyi idős ember, és meg lehetne oldani ezt úgy is, hogy senki nem sérül. Ha elkezdesz dolgozni, vehetsz fel kölcsönt, amiből vehetsz egy saját házat vagy megveszed anyudtól a jelenlegit. Ha meg egy csaj amiatt utasít el, mert egy házban laksz anyáddal, akkor az annyit is ér. Gondolom elég nagy a ház ahhoz, hogy ne lógjon a nyakatokon, ha hazaviszel valakit. Egy normális emberrel meg lehet értetni, hogy igen, még otthon lakok az anyámmal, mert egyelőre gyűjtök a költözésre. Itt sajnos nem igazán számít jogilag, hogy milyen közel áll a szívedhez a ház és ki gondozná jobban a kertet. Amikor a mama meghal, anyukádé lesz a ház. Ő fog dönteni, neki van több joga a házhoz.
2020. jún. 16. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!