Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a megoldás, ha ő is...

Mi lenne a megoldás, ha ő is és én is itt akarok maradni?

Figyelt kérdés

Annó szüleim elváltak, és így az egyik nagymamámhoz költöztünk édesanyámmal, azóta is így élünk hárman (nagypapám már meghalt). Jelenlegi helyzetben minden oké, sőt, mamám végett jó is hogy itt lakunk, mert már egyedül nem boldogulna. Szóval jelenleg rendben vagyunk, de jövőre nézve máshogy képzelem el a dolgot.


Szóval közöltem édesanyámmal, hogy ha abba a korba érek, és lenne rá lehetőségem hogy elköltözzek itthonról, akkor én úgy szeretném hogy én maradok itt a családi házban, és ő menne el albérletbe vagy valahova.


Azért gondoltam így, mert én 100%-osan családi házban szeretnék lakni, főleg az udvar végett, és mert nagyon szeretek barkácsolni, asztaloskodni meg hasonlók. A lényeg hogy nekem mindenképp családi ház kell. Na már most, ezt a házat még nagyapámék építették, és nem akarom itthagyni. De még ha másik családi házat vennék (amit ugye nagyon nem akarok), akkor is sokkal-sokkal többe kerülne, mintha édesanyám költözne albérletbe.


A gond ott kezdődik, hogy ő sem akar innen elmenni. Nyilván kidobni nem akarom, hogy akarnám... Olyat vetett fel, hogy ő neki az is jó lenne ha az udvaron lenne egy külön kis ház, ahol ő lakna. De ez annyira abszurd szerintem. Mellesleg eleve az hogy nem akarok vele élni egész életemben is mintha rosszul esett volna neki. Ugyebár nem a veleéléssel van a baj. Ha lesz élettársam, akár feleségem, gyereket is el tudok képzelni, akkor eleve elférni se tudnánk, meg hát könyörgöm, az úgy milyen hogy feleség, gyerek, és akkor még lakjon velünk az anyám?


Most én gondolom rosszul, vagy mi? Meg is lepett a reakciója egyébként. Nem gondoltam hogy ennyire meg fogja lepni hogy én majd külön akarok élni. Tényleg szerintem ez a legésszerűbb megoldás. Mindketten itt akarunk maradni, de egyszerűbb neki egy albérletbe elköltözni mint nekem egy családi házba (amit megint hangsúlyozok, hogy nagyon nem akarok más családi házba menni).


Remélem valamennyire érthető volt... Köszi!



2020. jún. 14. 14:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/84 anonim ***** válasza:
100%

Kedves fiam! Úgy döntöttem,hogy mivel nem érzem magam még idősnek ezért keresek magamnak egy párt akivel a késöbbiekben szeretnék megházasodni. És mivel szerintem vér ciki lenne,ha te is itt laknál velünk a mamahotelban ezért szeretném,ha keresnél magadnak másik lakhatást. Ja és tervezem,hogy szeretnék majd még egy gyereket szülni csak,hogy legyen kivel osztozkodnod valamikor ezen a szép nagy házon.

Üdv anyád.

2020. jún. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/84 anonim válasza:
100%
Próbálom elmondani a véleményem düh nélkül... Te hol lennél édesanyád nélkül ezen a tetves világon??????????????? Nem sikerült. Átfogalmazom, te sehol sem voltál, amikor édesanyád bajlódott a felneveléseddel. És akkor édesanyád kiraknád, albérletbe?? Mivan???? És te, a kis fittyfiritty, aki lófa** sem tudsz az életről gyanítom, kiskirálykodnál a házban. Gratulálok a végletekig önző egyénietlenségedért! Hát bántott téged édesanyád, hogy kiraknád albérletbe? Mikor nem kellett eddig fizetnie azért, hogy lakjon valahol, most meg 30+ korában (mert nyilván így van...) a fizetése legnagyobb részét adja ki havi szinten csak azért, hogy a te hálátlan fejed felett szép házikó legyen??? Az kérlek úgy szokott működni, hogy te, mint ivadéka a szüleidnek, te költözöl ki a fészekből (és most mindegy nagyszüleid ingatlana -e, avagy sem) abból a házból, amiért a családod megdolgozott és nem pedig fordítva! Neked semmi közöd nincsen ahhoz a házhoz, hacsak nem vásároltad meg bakker. Te egy kapavágást sem tudtál megtenni a ház felépüléséért, mert még gondolat sem voltál! Sajnálom Édesanyád, hogy ilyen gyermekkel verte meg a sors, komolyan, de valamit azért Ő is nagyon elrontott rajtad. És ne jöjj azzal, hogy a "szüleim elváltak" blabla, erre a gondolkodásra nincs felmentés!!! Szóhoz sem jutok, rossz álmaim lesznek miattad ma éjjel!
2020. okt. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/84 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ha tetszik, ha nem, a ház anyádat illeti, sokkal több joga van ott maradni, mint neked. Rendesen meg voltam döbbenve, miközben olvastam hogy hogyan tervezed kirakni anyádat a saját házából. Értem én, hogy nagyon akarsz családi házat, ahogy azt is, hogy nem akarsz együtt élni anyáddal. Ez a két dolog teljesen normális. Viszont vegyél csak magadnak saját kertesházat, ne anyádat túrd ki az albérletbe. Gondolj bele az ő helyzetébe. Tegyük fel, most egy apuka vagy. Van egy fiad, aki azt mondja neked, hogy költözz el a szüleid házából, az otthonodból egy albérletbe, mert ő nem szándékozik saját házat venni magának és maradni akar. Ez neked hogy esne?

Még az is pofátlanság szerintem, ha örökké a nyakán lógnál azzal, hogy te ott maradsz abban a házban és a család többi tagja is odaköltözik hozzátok. Na de ez, hogy hagyján, hogy a házban akarsz maradni rajta élősködve, még ki is akarod túrni a helyéről? Én inkább azon csodálkoznék a helyedben, hogy anyád még nem rakott ki a házból.

2020. okt. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/84 anonim ***** válasza:
51%

Húú, te aztán undorító ember lehetsz. Kidobni a saját anyád albérletbe, hogy szenvedjen a havidíjtól a sz*r panelba. Soha ilyet nem tudnék tenni anyámmal. K*baszott undorító vagy. Plusz tudod milyen drága egy albérlet ember? Vidéken 60-70 ezer Ft, kb több mint havonta a családi ház fenntartása te majom agyú.


Ő nevelt fel. Meg ne told itt a "de jó meg olcsó helyre menne" dumát NINCS OLCSÓ JÓ ALBÉRLET, főleg nem takarító fizetéssel. Undorító vagy. Még szép, hogy szeret családi házban élni. Plusz te itt kiírod, hogy sose költöznél panelba semmilyen körülmények között, de anyád elküldenéd. Mindenki szeret családi házban lakni. Ő is. Főleg már idős lehet, nyugdíjas éveiben kijárna neki nyugodt békés évek egy kutyával egy családi házban. Plusz kertes házban lakni 1000x jobb.


Remélem ez a kérdés kamu. Ilyet hozna fel a gyerekem komoly hangnemben, kitagadnám az örökségből az fix. Őszintén sajnálom anyád, hogy ilyen gyereke van. Ki akarja költöztetni az anyja az anyját, hogy könnyebb legyen az élete de az anyja meg rohadjon egy panelban magas bérleti díjjal takarítóként élete végéig. Még a kerti kis házas ötlet is undorító, hogy kib*asznád anyád a kertbe csak ne keljen vele lenni.


TE anyáddal élsz az Ő HÁZÁBAN. Költözz el önerőből, SAJÁT házba. Vagy ha egy utolsó csicska vagy akkor lakj a pincében mint a hozzád hasonló szerencsétlenek. De az olyan undorító dolgot, hogy kiköltöztetnéd anyád......az ilyeneknek is van a pokolban hely remélem.

2021. jún. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!