Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a megoldás, ha ő is...

Mi lenne a megoldás, ha ő is és én is itt akarok maradni?

Figyelt kérdés

Annó szüleim elváltak, és így az egyik nagymamámhoz költöztünk édesanyámmal, azóta is így élünk hárman (nagypapám már meghalt). Jelenlegi helyzetben minden oké, sőt, mamám végett jó is hogy itt lakunk, mert már egyedül nem boldogulna. Szóval jelenleg rendben vagyunk, de jövőre nézve máshogy képzelem el a dolgot.


Szóval közöltem édesanyámmal, hogy ha abba a korba érek, és lenne rá lehetőségem hogy elköltözzek itthonról, akkor én úgy szeretném hogy én maradok itt a családi házban, és ő menne el albérletbe vagy valahova.


Azért gondoltam így, mert én 100%-osan családi házban szeretnék lakni, főleg az udvar végett, és mert nagyon szeretek barkácsolni, asztaloskodni meg hasonlók. A lényeg hogy nekem mindenképp családi ház kell. Na már most, ezt a házat még nagyapámék építették, és nem akarom itthagyni. De még ha másik családi házat vennék (amit ugye nagyon nem akarok), akkor is sokkal-sokkal többe kerülne, mintha édesanyám költözne albérletbe.


A gond ott kezdődik, hogy ő sem akar innen elmenni. Nyilván kidobni nem akarom, hogy akarnám... Olyat vetett fel, hogy ő neki az is jó lenne ha az udvaron lenne egy külön kis ház, ahol ő lakna. De ez annyira abszurd szerintem. Mellesleg eleve az hogy nem akarok vele élni egész életemben is mintha rosszul esett volna neki. Ugyebár nem a veleéléssel van a baj. Ha lesz élettársam, akár feleségem, gyereket is el tudok képzelni, akkor eleve elférni se tudnánk, meg hát könyörgöm, az úgy milyen hogy feleség, gyerek, és akkor még lakjon velünk az anyám?


Most én gondolom rosszul, vagy mi? Meg is lepett a reakciója egyébként. Nem gondoltam hogy ennyire meg fogja lepni hogy én majd külön akarok élni. Tényleg szerintem ez a legésszerűbb megoldás. Mindketten itt akarunk maradni, de egyszerűbb neki egy albérletbe elköltözni mint nekem egy családi házba (amit megint hangsúlyozok, hogy nagyon nem akarok más családi házba menni).


Remélem valamennyire érthető volt... Köszi!



2020. jún. 14. 14:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/84 anonim ***** válasza:
97%
Ha anyukád megörökli a házat és el is adhatja, hogy egy kisebbet vegyen és még pénze is maradjon, amit magára költhet. Szóval értetlenkedhetsz itt, de az élet produkál cifrákat. Ismerősünk anyukája összejött egy pasival, eladta a házát és a pasi házába, utazásokra költötte a pénzt.
2020. jún. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/84 anonim ***** válasza:
97%

Szánalmas nyomorult vagy.

És h.gyagyú is.

Elmész szépen panelba albérletbe és átjársz anyádoz füvet nyírni és takarítani. És kisegíted anyagilag ha kell.


Jól el b.szott téged az a szerencsétlen asszony.

2020. jún. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/84 A kérdező kommentje:

Azért tisztázzuk, hogy nem akarom kidobni az anyámat. El fog jönni az az idő, hogy külön szeretnék élni. Nem hiszem, hogy ez önmagában olyan nagy baj lenne.


Mindketten kötődünk a házhoz, de ha külön akarok élni, akkor egyikünknek úgy is el kell menni. Azért gondoltam ki amit, mert egyszerűen ésszerűbb lenne. Nem akarok neki rosszat, ez természetes. Felvetettem ezt az ötletemet, mert úgy gondoltam lenne értelme. Neki ez nem tetszett, kész. Most feltettem itt a kérdést, hogy ki mit gondol. Megkaptam a sok beszólást, és megtudtam hogy marha önző, és szar ember vagyok. Jót akarok. Azt hittem, hogy ez így nem lenne olyan rossz, de ezek szerint igen. Mindig úgy képzeltem el, hogy itt élem le az életem. Attól, hogy az anyám nevén van a ház fele, attól még a nagyapám építette, és a családé, a miénk. Nem fogok érte harcolni, meg tönkre tenni a kapcsolatunkat, ha nem, akkor nem.


Akkor biztos ésszerűbb, hogy itthagyom anyám ebben a házban, veszek magamnak másikat, és foglalkozok a sajátommal, de itt is besegítek, aztán ha eljön az idő (ami minél később jöjjön), hogy ez a ház is az enyém lesz, akkor lesz 2 ház, amiból biztos hogy a "megvettet" adnám el és jönnék ide. Nem tudom elképzelni hogy akár anyám, akár én eladnám ezt a házat.


De akkor megértettem, én vagyok a szar.


20-as: Nem, nem vagyok autista, de nagyon köszönöm hogy így gondolod...

Azt is tudom, hogy mamám halála után nem én fogom örökölni. De édesanyámé után csak én örökölhetem (és ahogy mondtam, ez minél később legyen, hiszen az élete nyilván fontosabb mint a ház). Nem várom egyikőjük halálát se. Egyszerűen azért említettem, mert csak hozzám kerülhet emiatt.


És igen is jót akarok. Volt egy elképzelésem, ennyi. De akkor egyből lehet sértegetni, meg minősíteni az anyám nevelését. Köszönöm szépen.

2020. jún. 14. 15:22
 24/84 anonim ***** válasza:
92%

Naná hogy nem tetszik neki, hogy a nehezen megkeresett pénzét egy Fekete lyukba dobálja.


Mert az albérlet ez.


Szépen gyűjtessz pénzt, és a családi ház ellenében VESZEL anyádnak egy kicsi kerttel rendelkező, 1 szobás kis házat, amit fenn tud tartani.


Így már teljesen oké, az elképzelésed.

2020. jún. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/84 A kérdező kommentje:
Nem feltétlen albérletre gondoltam. Az lenne a lényeg, hogy valami olyan házba/lakásba vagy valahova költözne, ami olcsóbb, és könnyebb fenntartani. Egyébként akármi is lenne, eleve úgy gondoltam hogy ÉN venném meg neki. Tehát mintha én költöznék el, én fizetném, csak ugye ő költözne igazából.
2020. jún. 14. 15:28
 26/84 anonim ***** válasza:
94%
A 16 éves kis pöcs álmai...
2020. jún. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/84 anonim ***** válasza:
93%
Kimondottan röhejes a gondolkodásod.....
2020. jún. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/84 anonim ***** válasza:
96%
Amíg anyádé (lesz) a ház, addig azt csinál vele, amit akar, nem feltétlen öröklöd. Akár köthet valakivel eltartási szerzödést, eladhatja és feléli az árát - azt tesz vele, amit akar, mivel amíg él addig kizárólag az övé!
2020. jún. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/84 anonim ***** válasza:
93%
Remélem anyád abban a pillanatban, hogy megörökli azt a házat eltartási szerződést köt majd valakivel, vagy simán eladja a házat valakinek, magánakhalalaig tartó haszonélvezettel, így neked a budos életben közöd nem lesz hozza.
2020. jún. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/84 A kérdező kommentje:
Volt egy elképzelésem, bocsánat. Igazán sajnálom hogy valami megoldást keresek. Soha nem volt sok pénzünk, ezért akámi amire költeni kellett, vagy akár szerettem volna magamnak, mindig az volt az első, hogy minél olcsóbb legyen, mert tudom milyen sokat dolgozik érte édesanyám. Most is az anyagiakat hoztam előtérbe, hogy minél kevesebbe kerüljön. De mégegyszer köszönöm a hasznos tanácsokat. Most már tényleg tisztában vagyok vele mekkora egy önző szardarab vagyok.
2020. jún. 14. 15:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!