Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a megoldás, ha ő is...

Mi lenne a megoldás, ha ő is és én is itt akarok maradni?

Figyelt kérdés

Annó szüleim elváltak, és így az egyik nagymamámhoz költöztünk édesanyámmal, azóta is így élünk hárman (nagypapám már meghalt). Jelenlegi helyzetben minden oké, sőt, mamám végett jó is hogy itt lakunk, mert már egyedül nem boldogulna. Szóval jelenleg rendben vagyunk, de jövőre nézve máshogy képzelem el a dolgot.


Szóval közöltem édesanyámmal, hogy ha abba a korba érek, és lenne rá lehetőségem hogy elköltözzek itthonról, akkor én úgy szeretném hogy én maradok itt a családi házban, és ő menne el albérletbe vagy valahova.


Azért gondoltam így, mert én 100%-osan családi házban szeretnék lakni, főleg az udvar végett, és mert nagyon szeretek barkácsolni, asztaloskodni meg hasonlók. A lényeg hogy nekem mindenképp családi ház kell. Na már most, ezt a házat még nagyapámék építették, és nem akarom itthagyni. De még ha másik családi házat vennék (amit ugye nagyon nem akarok), akkor is sokkal-sokkal többe kerülne, mintha édesanyám költözne albérletbe.


A gond ott kezdődik, hogy ő sem akar innen elmenni. Nyilván kidobni nem akarom, hogy akarnám... Olyat vetett fel, hogy ő neki az is jó lenne ha az udvaron lenne egy külön kis ház, ahol ő lakna. De ez annyira abszurd szerintem. Mellesleg eleve az hogy nem akarok vele élni egész életemben is mintha rosszul esett volna neki. Ugyebár nem a veleéléssel van a baj. Ha lesz élettársam, akár feleségem, gyereket is el tudok képzelni, akkor eleve elférni se tudnánk, meg hát könyörgöm, az úgy milyen hogy feleség, gyerek, és akkor még lakjon velünk az anyám?


Most én gondolom rosszul, vagy mi? Meg is lepett a reakciója egyébként. Nem gondoltam hogy ennyire meg fogja lepni hogy én majd külön akarok élni. Tényleg szerintem ez a legésszerűbb megoldás. Mindketten itt akarunk maradni, de egyszerűbb neki egy albérletbe elköltözni mint nekem egy családi házba (amit megint hangsúlyozok, hogy nagyon nem akarok más családi házba menni).


Remélem valamennyire érthető volt... Köszi!



2020. jún. 14. 14:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/84 anonim ***** válasza:
73%

"Szépen gyűjtessz pénzt, és a családi ház ellenében VESZEL anyádnak egy kicsi kerttel rendelkező, 1 szobás kis házat, amit fenn tud tartani."


Öszintén szólva még így sincs rendben, mert egy egy szobás kalyiba azért nem ugyanaz, mint egy normális méretü ház. Atol, hoyg valaki idösebb, még nem feltétlen egyetlen szobában képzeli el az életét, nekem minimum egy külön hálószoba és nappali (plsz termésetesen konyha, fürdöszoba, kamra).

Az lenne az egyetlen anyagilag egyenértékü megoldás, ha a kérdezö megvenné a házat (ha az anyja el akarja adni) vesznek belöle az anyának olyan házat, amilyet ö akar, és az árkülönbözetet megkapja az anya.

De ettöl eltekintve is, miért kellene egyáltalán elmennie a saját szülöi házából, amikor az az otthona????

2020. jún. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/84 anonim ***** válasza:
95%
Nincs veszve minden, ha magadtol belatod, de eselyes, hogy csupán cinikus vagy. Gondolkozz el picit
2020. jún. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/84 A kérdező kommentje:

El fog jönni az idő, hogy külön akarok élni. Pont. Mindketten szeretnénk itt maradni. Erre kerestem megoldást. Rossz volt az ötletem. Ennyi. És még mindig nem akarom kidobni a házból, olyan megoldást keresek ami mindkettőnknek jó.


Egyébként is, még nagyon messze van az hogy akármi is bekövetkezzen. Csak egy elképzelés volt. Az is lehet hogy addigra teljesen más elképzelésem lesz. Akármi lehet, az is lehet én előbb halok meg balesetben. Ki tudja. Volt egy gondolatom. Ha ez tényleg olyan nagy dolog akkor bocsássatok meg. De az eddig is így, volt és így is lesz, hogy jót akarok. Egyáltalán nem akarok semmit erőltetni, csupán egy jó megoldást keresek.


És azthiszem elégszer írtátok milyen hülye és rossz ember vagyok, elsőre is felfogtam.

2020. jún. 14. 15:46
 34/84 anonim ***** válasza:
91%

31, persze, ezen lehet igény szerint alkudozni.


Az én anyám önként költözött be egy 1 szobás, kertes családi házba, mert munka mellett, 58 évesen, bőven elég neki azt takarítani.


Itt leginkább azon van a hangsúly, hogy senkinek se tetszene, ha egy albérletbe kellene dobálnia a pénzét, mikor igazából haláláig van egy saját lakása, nem véletlenül volt az az ötlete, hogy a telken építsenek egy kicsi házat ahol ő lakna.


Szerintem az anyukájának mindegy, hogy közös telken van az a kicsi ház, vagy külön telken, neki az számít, hogy igenis legyen egy saját lakása, ami az ő nevén van, tök mindegy, hogy az mekkora, vagy melyik telken van, az a lényeg, hogy az az övé legyen, és legyen egy biztos otthona ahol elélhet haláláig.

2020. jún. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/84 A kérdező kommentje:

Egyetértek.


Az albérlet témán meg nem kell tovább lovagolni. Eleve nem konkrétan albérletre gondoltam, hanem egy olyan lakásra amit könnyű fenntartani, kicsi, vagy akkora ami neki elég jó. Úgyhogy lehet nem a legjobb példát hoztam föl, sőt.

2020. jún. 14. 15:56
 36/84 anonim ***** válasza:
94%
A megoldás lehetne, hogy veszel neki egy lakást, te meg maradsz a házban. Már ha ez anyádnak megfelel, de nem fog, mivel azt mondta, hogy ő sem akar elköltözni. Úgyhogy ideje elkezdeni spórolni, rendszergazda fizuból nem igen lesz saját kéró.
2020. jún. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/84 A kérdező kommentje:

Mégegyszer mondom, ez csak egy elképzelés volt. Aki nem csak ócsárolt, és valami hasznosat is írt, annak köszönöm a segítséget.


Még nagyon messze van ez a dolog de majd megbeszéljük, hogy mindenkinek jó legyen.

2020. jún. 14. 15:59
 38/84 anonim ***** válasza:
97%
Nos, épeszű embernek a különélés azt jelenti, hogy elköltözik a szülői házból, ngam pedig azt, hogy a szülőt baxxa ki onnan
2020. jún. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/84 anonim ***** válasza:
16%

Kérdező, nyugi. Ha oda kerül a sor, hogy lesz egy komoly párkapcsolatod, menyasszonyod, akkor biztos meg tudjátok beszélni anyukáddal, hogy mi legyen, főleg, hogy ha jó a kapcsolatotok.


Normális szülőnek nem célja, hogy az unokái egy 2 szobás panelban éljenek, míg ő tesped a 120 nm-es családi házban.


Csak ne azzal indítsd legközelebb a beszélgetést, hogy mi lenne, ha ő elhúzna, ahova akar, pl albérletbe, hanem hogy veszel neki a közelben, a ház ellenében egy olyan lakást, amilyet szeretne. (Normális határok között)


És ezt sem az első egyéjszakás kaland után kell felhozni, hanem akkor mikor már ő is lát reális esélyt esküvőre, unokákra.

2020. jún. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/84 anonim ***** válasza:
89%

"Normális szülőnek nem célja, hogy az unokái egy 2 szobás panelban éljenek, míg ő tesped a 120 nm-es családi házban."


Nem hat, normális szülő gyorsan megy a híd ala, hogy szegény gyerek ne nyomorogjon, ugye

2020. jún. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!