Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a megoldás, ha ő is...

Mi lenne a megoldás, ha ő is és én is itt akarok maradni?

Figyelt kérdés

Annó szüleim elváltak, és így az egyik nagymamámhoz költöztünk édesanyámmal, azóta is így élünk hárman (nagypapám már meghalt). Jelenlegi helyzetben minden oké, sőt, mamám végett jó is hogy itt lakunk, mert már egyedül nem boldogulna. Szóval jelenleg rendben vagyunk, de jövőre nézve máshogy képzelem el a dolgot.


Szóval közöltem édesanyámmal, hogy ha abba a korba érek, és lenne rá lehetőségem hogy elköltözzek itthonról, akkor én úgy szeretném hogy én maradok itt a családi házban, és ő menne el albérletbe vagy valahova.


Azért gondoltam így, mert én 100%-osan családi házban szeretnék lakni, főleg az udvar végett, és mert nagyon szeretek barkácsolni, asztaloskodni meg hasonlók. A lényeg hogy nekem mindenképp családi ház kell. Na már most, ezt a házat még nagyapámék építették, és nem akarom itthagyni. De még ha másik családi házat vennék (amit ugye nagyon nem akarok), akkor is sokkal-sokkal többe kerülne, mintha édesanyám költözne albérletbe.


A gond ott kezdődik, hogy ő sem akar innen elmenni. Nyilván kidobni nem akarom, hogy akarnám... Olyat vetett fel, hogy ő neki az is jó lenne ha az udvaron lenne egy külön kis ház, ahol ő lakna. De ez annyira abszurd szerintem. Mellesleg eleve az hogy nem akarok vele élni egész életemben is mintha rosszul esett volna neki. Ugyebár nem a veleéléssel van a baj. Ha lesz élettársam, akár feleségem, gyereket is el tudok képzelni, akkor eleve elférni se tudnánk, meg hát könyörgöm, az úgy milyen hogy feleség, gyerek, és akkor még lakjon velünk az anyám?


Most én gondolom rosszul, vagy mi? Meg is lepett a reakciója egyébként. Nem gondoltam hogy ennyire meg fogja lepni hogy én majd külön akarok élni. Tényleg szerintem ez a legésszerűbb megoldás. Mindketten itt akarunk maradni, de egyszerűbb neki egy albérletbe elköltözni mint nekem egy családi házba (amit megint hangsúlyozok, hogy nagyon nem akarok más családi házba menni).


Remélem valamennyire érthető volt... Köszi!



2020. jún. 14. 14:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/84 anonim ***** válasza:
94%

Rendszergazdaként szakmunkás minimálbért fogsz keresni, a takarító amyukád nagy eséllyel már most is többet keres


De tök egyszerű: vedd meg a házat a nagyitól!

2020. jún. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/84 A kérdező kommentje:
Tényleg akkora idióta vagyok? Az jó lenne, ha itt hagynám az anyám ebben a házban amit nem tudna fizetni, és fenntartani, én meg megyek máshova? Az miért jobb?
2020. jún. 14. 14:53
 13/84 anonim ***** válasza:
95%
Elviseled, hogy vele élsz vagy elköltözöl. Szép elképzelés arról, hogy rakd ki anyukádat a házból, de ha nem is tudja fizetni, te akkor se találd ki az ő jövőjét, hogy költözzön panelban és nyáron dögöljön meg a melegben, télen pedig fagyjon a hidegben.
2020. jún. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/84 anonim ***** válasza:
91%
*panelba
2020. jún. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/84 anonim ***** válasza:
97%
Mert mondjuk ő is ott nőtt fel és szereti a házat? Szeret ott élni ugyanúgy, ahogy te? Majd segít neki a kedves kisfia az udvar rendben tartásában, ha ő már nem tudja megcsinálni, vagy hív egy kertészt. Neked sokkal egyszerűbb lenne, ha ő albérletbe menne, azt elhiszem. Nagyon önző vagy. Sokan akarnak családi házban lakni, ettől még nem élnek ott. Remélem anyád nem fog aláfeküdni ennek az agymenésednek. Lenne is rá megoldás amúgy: ő átköltözne a kisházba, de az neked nem jó, mert egyedül akarsz lakni... hát kérlek, azért tenni kell, valamit valamiért. Ha nagyon önállósodni szeretnél, akkor mehetsz szépen külön. De arról ne is álmodj, hogy anyádat kipaterolod, mert te nem tudsz csak családi házban élni... jól elbaxták a te nevelésed ne haragudj, látszik, hogy anyád meg a nagyi kinyalták a kis popsidat, itt van az eredmény, te vagy a világ közepe.
2020. jún. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/84 anonim ***** válasza:
97%
És ezt honnan szoptad ki amúgy, hogy a családi házat, ami a sajátod drágább fenntartani, mint egy normális albérletet? Láttad mennyibe kerül egy albérlet? Vagy bedugnád anyádat egy szobába?
2020. jún. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/84 anonim ***** válasza:
96%

1. Anyádat NEM az lepte meg, hogy "külön akarsz élni", hanem az, hogy öt ki akarod tenni a szüli házból.

2. Semmi jogos sincs ehhez, ugyanis egyelöre a ház a nagymamáé, az ö halála után meg anyádé, neked ott semmi jogos sincs semmihez.

3. Az "szép", hogy te családi házban akarsz élni, ami nem szép, hogy minden anyagi vagy egyéb befektetés nélkül akarsz beülni a készbe, méghozzá máséba!

4. Anyád nagyon érthetö, hogy nem akar albérletbe menni, mert egyrészt elég sokba kerülne neki, másrészt meg sosem lehet biztos benne, mikor rakják ki, nem lenne otthona.

5. AZ egyszerübb tényleg az lenne, ha TE mennél el - mivel nincs jogod ott élni -, meg te vagy a fiatal, aki elött még sok idö van arra, hoyg szerezzen magának valamit.

6. Anyádnak egy értelmüen olcsóbb lenne, az, hogy neked nem, nem játszik a kérdésben.

7. Anyád ott él, ahol akar, ha túl anyg lenne idövel neki a ház vagy túl sokba kerülne a fenntartása, még mindig el tudja adni, az árából lakást venni magának (ami a sajátja, NEM albérlet!), a különbözetböl meg kényelmesebben tudna élni.

2020. jún. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/84 anonim ***** válasza:
97%

Majd kivárod, míg anyád meghal, és akkor esetleg örökölheted a házat.

Addig neked még tulajdonjogod sincs abban a házban!

Teljesen irreleváns jogi szempontból, hogy 5 éves korod óta ott laksz.

2020. jún. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/84 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező, jó hogy nem a Taigetoszra akarod kivinni anyádat, és lelökni a szikláról....


Pffff!

2020. jún. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/84 anonim ***** válasza:
93%

Te nem vagy kicsit autista? Mert végülis logikusnak logikus, amit gondolsz, csak érzelmekkel és törvényi joggal nem számolsz.

1. Normális ember, aki jóban van az anyjával, nem tenné őt albérletbe, hogy takarító fizuból, vagy kisnyugdíjból nyomorogjon.

2. Amennyiben nem a te neved van a ház, úgy azt a mamád halála után anyukád örökli, és nem te.

Én csak jó hosszú és egészséges életet kívánok a mamádnak!

2020. jún. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!