Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a megoldás, ha ő is...

Mi lenne a megoldás, ha ő is és én is itt akarok maradni?

Figyelt kérdés

Annó szüleim elváltak, és így az egyik nagymamámhoz költöztünk édesanyámmal, azóta is így élünk hárman (nagypapám már meghalt). Jelenlegi helyzetben minden oké, sőt, mamám végett jó is hogy itt lakunk, mert már egyedül nem boldogulna. Szóval jelenleg rendben vagyunk, de jövőre nézve máshogy képzelem el a dolgot.


Szóval közöltem édesanyámmal, hogy ha abba a korba érek, és lenne rá lehetőségem hogy elköltözzek itthonról, akkor én úgy szeretném hogy én maradok itt a családi házban, és ő menne el albérletbe vagy valahova.


Azért gondoltam így, mert én 100%-osan családi házban szeretnék lakni, főleg az udvar végett, és mert nagyon szeretek barkácsolni, asztaloskodni meg hasonlók. A lényeg hogy nekem mindenképp családi ház kell. Na már most, ezt a házat még nagyapámék építették, és nem akarom itthagyni. De még ha másik családi házat vennék (amit ugye nagyon nem akarok), akkor is sokkal-sokkal többe kerülne, mintha édesanyám költözne albérletbe.


A gond ott kezdődik, hogy ő sem akar innen elmenni. Nyilván kidobni nem akarom, hogy akarnám... Olyat vetett fel, hogy ő neki az is jó lenne ha az udvaron lenne egy külön kis ház, ahol ő lakna. De ez annyira abszurd szerintem. Mellesleg eleve az hogy nem akarok vele élni egész életemben is mintha rosszul esett volna neki. Ugyebár nem a veleéléssel van a baj. Ha lesz élettársam, akár feleségem, gyereket is el tudok képzelni, akkor eleve elférni se tudnánk, meg hát könyörgöm, az úgy milyen hogy feleség, gyerek, és akkor még lakjon velünk az anyám?


Most én gondolom rosszul, vagy mi? Meg is lepett a reakciója egyébként. Nem gondoltam hogy ennyire meg fogja lepni hogy én majd külön akarok élni. Tényleg szerintem ez a legésszerűbb megoldás. Mindketten itt akarunk maradni, de egyszerűbb neki egy albérletbe elköltözni mint nekem egy családi házba (amit megint hangsúlyozok, hogy nagyon nem akarok más családi házba menni).


Remélem valamennyire érthető volt... Köszi!



2020. jún. 14. 14:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/84 anonim ***** válasza:
81%

Vegyél egy kicsi házat, amit sikerül a pénzedből.

Költözz oda és közben segíts anyukádnak.

Lesz asszonyka és unoka.

Anyukádnak amikor már idős lesz, fel lehet ajánlani, hogy cseréljetek házat, úgyis kicsi nektek a gyerekkel/gyerekekkel.

Akkor se biztos h belemegy, az öregek nem szeretnek költözni.

De ez az egyetlen tisztességes út.

2020. jún. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/84 anonim ***** válasza:
84%

"Anyukádnak amikor már idős lesz, fel lehet ajánlani, hogy cseréljetek házat, úgyis kicsi nektek a gyerekkel/gyerekekkel."

És? Vegyen magának nagyobbat. Nem az anyjának kell ezt a problémát megoldania.

Egoizmus és idiotizmus azt hinni, hogy azért, mert valaki idos es/vagy egyedül van, neki már nincs igénye nagy hatra, vagy bármi másra.

2020. jún. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/84 anonim ***** válasza:
75%

Létezik olyan szülő, aki kisebbe költözik, ha idősebb lesz... ez azért nem annyira elvadult dolog. Sőőőőőőőt még lakásba is be szoktak költözni!

Ha az ő anyukája később így gondolná, mehet a ház csere.

És odaírtam, hogy ha akar. Mert képzeld van ilyen is.

2020. jún. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/84 anonim ***** válasza:
89%

Hány éves vagy kerdező?

Ha ez az egész egy távolabbi jövőben van, akkor még bármi lehet.

Jól sejtem,hogy faluban éltek?

Mi van ha a jövendőbeli párod nem is akar majd ott élni?

Sok minden lehet még.

2020. jún. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/84 anonim ***** válasza:
63%

43!


Valóban. Létezik. De az átlag nem iylen és erre nem is kell számítani.

A kerdezo max 16, irreális elképzelései vannak a jövőről.

2020. jún. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/84 A kérdező kommentje:

18 leszek pár hónap múlva. Lehet hogy irreálisak az elképzelések, na de pont ezért kértem segítséget. És igen, ahogy én is írtam, bármi lehet. Ezért is mondom már nem tudom hanyadjára, hogy csak egy felvetés volt.


Közben már megbeszéltük, és arra jutottunk hogy hagyjuk a témát egyelőre, úgyis nagyon messze van a dolog. Egyébként most is támogató volt, egyszerűen rosszul közöltem vele az elképzelésemet, és így hirtelen rosszul is esett neki. Majd ha eljön az ideje akkor visszatérünk rá, ennyi.

2020. jún. 14. 16:49
 47/84 anonim ***** válasza:
86%

Igen, egy szardarab vagy. Graulálok! Derogál megkeresni a kertes ház árát, úgyhogy maradnál, de az édesanyádat még az udvarról is elüldöznéd, mert majd a nőd előtt ciki lenne, hogy ott lakik.


Igen, most már azzal védekezel, hogy nyilván te fizetnéd anyád új ingatlanát is, habár fent még ezt írod: "én maradok itt a családi házban, és ő menne el albérletbe vagy valahova." - tehát tök mindegy hogy hova csak te terpeszkedhess a tágas kertes házban, ja és nyilván a fizetésedből majd azt a házat is fenntartod, gyereket is nevelsz, meg anyád albérletét is fizeted. Valid. Az az egy szerencséje anyádnak, hogy jogilag semmi közöd ahhoz a házhoz, máskülönben szedhetné össze a holmiját, amint hazaviszed a nődet.


Nagyon gyorsan gondolkodj el azon, hogy milyen ember vagy, az értékrendeden, mert bele sem merek gondolni, hogy milyen szellemiségben fogod nevelni a leendő gyermekeidet, valamint remélem, hogy az anyukád nagyon sokáig fog élni, és abból a házból akkor látsz majd valamit, mikor 60 éves leszel.


utóirat: Ha annyira kertes házat akarsz, a Tiszántúlon, Baranyában, Zalában falun már potom pénzért (3-4 millió) kaphatsz.

2020. jún. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/84 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem azért nem kell így beszélni vele, nem gondolom,hogy rossz szándékú a kérdező. Inkább még csak fiatal.

De egy két év is olyan változásokat tud hozni, hogy csak na...

Én se gondoltam soha, hogy egy xy külföldi országban fogok élni, mégis úgy lett.

Ennyit erről.

2020. jún. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/84 anonim ***** válasza:
93%
Hát én is megsértödnék és ki akadnék ha ilyet mondaná a fiam ,én pont kb anyukád korosztálya vagyok vagy esetleg fiatalabb 40+ vagy 50+ anyukádtol ezt elvárni nem sok észre val jogilag neked ahoz házhoz nincs semmi közöd ,mert mamád után anyukád örököl és kész .
2020. jún. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/84 anonim ***** válasza:
90%

húú, de kis passzív agresszívan reagálsz a jogos véleményekre rólad...

Majd meghal anyád szerencsédre jó hamar, aztán akkor örülhetsz, tiéd lesz a ház. Aztán azt se tudod, hogy melegíts meg egy kávét. Akkor biztos örülsz majd, hogy nincs, de van egy házad. Na?


Nem idétlen-e hogy veled lakik? Régen generációk laktak együtt, 4 is. Nálatok is három....

2020. jún. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!