Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Annyira szégyellem, hogy a...

Annyira szégyellem, hogy a családomnak nincs pénze? Hogy javítsak az élethelyzetemen?

Figyelt kérdés

A barátaim, barátnőim mind úgy élnek, mintha a számlájukról sosem fogyna el a pénz (ami sok esetben kb. így is van). Mondjuk csak elmegyünk kávézni, vagy meginni valamit és az egyikőjük lát egy tengerpartos képet, és kitalálja, hogy a következő héten menjünk el Spanyolországba, vagy Görögországba. Nekik ez ennyi, rögtön foglalnak repülőjegyet, szállást és mennek. Nálunk még egy 4 napos belföldi kirándulásnál is megy a hiszti, hogy mennyibe kerül egy apartman, vagy hogy a kocsiban inkább húzzuk le az ablakokat, mert a légkondi mellett sokat fogyaszt a kocsi.

Vagy az egyik barátomnak ellopták a biciklijét, két nap múlva már mutatta, hogy megrendelt egy 460 ezres csodabiciklit. Én egy 50 ezres biciklit úgy "kaphattam meg", hogy a felét én fizettem ki (pedig nem az én hibámból ment tönkre az előző).

Egy másik barátnőm mindig megy az anyukájával ide-oda pár napra, olyankor mindig 1-2 napot vásárlással töltenek, elmennek valami jobb helyre vacsorázni, utána esténként várost néznek, sétálnak. Majd még pár napig wellnesseznek egy szállodában. Én is mondtam most az anyámnak, hogy csinálhatnánk ilyen anya-lánya napokat. Nem gondoltam, hogy repüljünk mi is Londonba, Párizsba vagy akár autóval menjünk Ausztriába, hanem mondjuk Egerben, Szekszárdban gondolkoztam, tényleg így két főre max. 100-120.000 forint lett volna. De ő már erről sem akar hallani, mert hogy ez egy vagyon és ő ennyit nem fizet azért, hogy lógassa a lábát és hogy akkor menjünk ki a helyi strandra medencézni, olcsóbban megússzuk.


Bármi vágyam van, vagy szeretnék valamit, ki vannak akadva, hogy így nem lehet élni, szálljak le a fellegekből és hogy ne nézegessem a 15-20 milliós kocsikat, mert nekem olyan sosem lesz, meg felejtsem el, hogy én Budapesten fogok élni, mert ott már egy szoba is egy vagyon és inkább örüljek, hogy van mit enni, mert máshol a gyerekek meleg ételt sem kapnak. Mindig ez, hogy másnak bezzeg rosszabb és ennek is örülni kell...

Ennyi erővel több millió embernek meg jobb, az miért nem számít?


Én próbálnék ebből kitörni, pl. a magyar mellett még két nyelvet beszélek, jó egyetemre akarok menni, dolgozom és spórolok, próbálok ott "trükközni" a pénzzel, ahol tudok. Ők meg csak kicsinyeskednek, meg mondják, hogy másnak még ennél is rosszabb, örülni kell, hogy így élünk.


2020. aug. 8. 12:54
 21/92 anonim ***** válasza:
77%
Szüleid egy dolgot rontottak el sajnos. Téged.
2020. aug. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/92 anonim ***** válasza:
93%

,,Most voltam a barátommal, szóval de, tapasztalatból mondom, hogy ég és föld a különbség."


Most a hely a fontos vagy az hogy kivel vagy?


Ha egy helyi strandon nem érzed jól magad az anyukáddal akkor nem anya-lánya napot szeretnél, nem az együtt töltött idő a fontos.

2020. aug. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/92 A kérdező kommentje:

De ne ezen az egy példán akadjatok már fent, könyörgöm.

Már úgysem megyünk, kedvem sem lenne menni vele, csak felhoztam példának.

2020. aug. 8. 13:46
 24/92 anonim ***** válasza:
74%
A barátod nem tud gondoskodni a luxus igényeidröl?
2020. aug. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/92 anonim ***** válasza:
52%
A szülők már csak ilyenek... Majd ha lesz gyereked, neki mindenképp biztosítsd azt az életszínvonalat, amit kitalált magának! Ne kövesd el te is a szüleid hibáját!
2020. aug. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/92 anonim ***** válasza:
90%

Lehetnek ilyen igényeid, de akkor ne mond rá, hogy anya-lánya napot szeretnél, mert az most is megoldható lenne.


Az, hogy utazhass külföldre, lehetnek célok, motiválhatnak, amit el kell érni.Sikerülhet is, de addig se engedd, hogy ennyire befolyásoljon amit magad körül látsz, a gazdag barátaid mit csinálnak.


A jelenlegi helyzetedből, hozd ki a legjobbat, ha ez a helyi strand, akkor az, attól érezheted jól magad.

2020. aug. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/92 anonim ***** válasza:
77%
Van aki 120 ezerért dolgozik egy hónapig.... Ébredj kiscsillag!
2020. aug. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/92 anonim ***** válasza:
68%

Azért itt nem arról van szó, hogy szegény család, és még a vacsi előteremtése is gondot okoz. Tudom, hogy a légkondis autó nem a felső tízezer kiváltsága, de nem is az alsó nyolc milliójé.

Teljesen elhiszem neked, hogy rossz érzés olyanok társaságában lenni, akik a te vágyaidat élik, de azért neked kell tenned a jövőben, nem a szüleiden számonkérni a luxust. Ugyanis ez nem mindenkinek az igénye, valószínű a szüleidnek sem. Esetleg majd akkor kezdenek utazgatni, ha a gyerekeik kirepültek. Csak az ostoba ember szemében jelent alacsonyabbrendűséget, ha valaki beéri azzal, amilye van. Mások ezt bölcsességnek hívják.

Szeretem a feltehetően a munka világába, meg úgy általában az életbe még bele nem kóstolt személyeket, akik szerint a jobb munkahely, ami kategóriákkal megnöveli a fizetést, az csak azon múlik, hogy kinyújtod érte a kezed, sikeres vállalkozó bárki lehet, csak akarni kell, meg pozitívan gondolkodni, nem is számít, hogy különböző képességekkel, szülői háttérrel, meg ismerősi körrel rendelkezünk. Hányszor halljuk azt: éppen jókor volt jó helyen-na ez is inkább a véletlen műve vagy az ismerettségi köré, és a legkevésbé sem igaz arra, hogy ezt bárki elérhette volna.

Jó ez is, hogy szűklátókörű, mert nem képzi magát. Ha valaki, mint én, már elvégzett egy egyetemet, innen kb. 2-3 millió lenne egy újabb diploma megszerzése, és még ez sem biztos, hogy olyan nagyon megnövelné a fizetését, hogy érdemes lenne ezt az összeget befektetni. Egy nyelv professzionális szintű megtanulása (ezzel elér valamit, a B2 szint vicc) is legalább ennyi pénz, ha nem több, és nem fogja rögtön vezérigazgatói állás várni, amivel biztosíthatná a családnak a kérdező barátnőinek megfelelő életstílust.

Kérdező, tényleg megértelek, mert én is szeretnék Olaszországba utazni, amikor eszembe jut, nemcsak 2-3 évente, meg szeretnék egy tóparti házat a Balaton partján, de hát ez van. Te még fiatal vagy, adj bele apait-anyait, ha ennyire fontos neked a luxus, és tanulj valami olyat, amivel ezt tudod magadnak biztosítani. Őszintén szurkolok neked.

2020. aug. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/92 anonim ***** válasza:
74%
Az valóban nagy probléma, hogy olyan "körbe" kerültél, ahol durván félrecsúszott az értékrend és szégyellni kell azért a szüleidet, mert nem hajlandók szórni a pénzüket értéktelen, értelmetlen dolgokra. Én átlag felett keresek, bármikor mehetnék puccos szállodákba, de eszem ágában sincs ilyesmire a pénzem kidobálni, mivel nem attól érzem jól magam, hogy sznob, affektáló emberek vegyenek körül és nem is szeretnék megfelelni nekik, mivel nekem az ilyen emberek unszimpatikusak. Szerencsére a gyerekeim értékrendje is egészséges, nem program számukra sem az egész napos vásárolgatás, sem a wellnessezés egy szállodákban. Nézz körül egy kicsit jobban a világban és vedd észre, nem attól lesz egy élmény jó, ha sok pénzbe kerül, ha viszont neked ez lett az érték mérő, akkor veled van a baj, nem a szüleiddel.
2020. aug. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/92 anonim ***** válasza:
51%
Az én gyerekem 17 éves. A baráti körében vannak nal A idősebbek, akik már főállásban dolgoznak. Külföldön élünk, itt a fizetés is korosztályos, egy 15 éves óránként kicsit kevesebb mint 3 eurót keres, egy 21 éves és annal idősebb pedig 10 eurót. Angyerekem megérti, hogy ő eleve nem dolgozhat heti 40 orat, csak max 12-t, már ha beosztják annyira és azt is, hogy ugyanazért a munkáért ő sokkal kevesebbet kap, mint a nala idősebb. Megsem rinyál.
2020. aug. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!