Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Annyira szégyellem, hogy a...

Annyira szégyellem, hogy a családomnak nincs pénze? Hogy javítsak az élethelyzetemen?

Figyelt kérdés

A barátaim, barátnőim mind úgy élnek, mintha a számlájukról sosem fogyna el a pénz (ami sok esetben kb. így is van). Mondjuk csak elmegyünk kávézni, vagy meginni valamit és az egyikőjük lát egy tengerpartos képet, és kitalálja, hogy a következő héten menjünk el Spanyolországba, vagy Görögországba. Nekik ez ennyi, rögtön foglalnak repülőjegyet, szállást és mennek. Nálunk még egy 4 napos belföldi kirándulásnál is megy a hiszti, hogy mennyibe kerül egy apartman, vagy hogy a kocsiban inkább húzzuk le az ablakokat, mert a légkondi mellett sokat fogyaszt a kocsi.

Vagy az egyik barátomnak ellopták a biciklijét, két nap múlva már mutatta, hogy megrendelt egy 460 ezres csodabiciklit. Én egy 50 ezres biciklit úgy "kaphattam meg", hogy a felét én fizettem ki (pedig nem az én hibámból ment tönkre az előző).

Egy másik barátnőm mindig megy az anyukájával ide-oda pár napra, olyankor mindig 1-2 napot vásárlással töltenek, elmennek valami jobb helyre vacsorázni, utána esténként várost néznek, sétálnak. Majd még pár napig wellnesseznek egy szállodában. Én is mondtam most az anyámnak, hogy csinálhatnánk ilyen anya-lánya napokat. Nem gondoltam, hogy repüljünk mi is Londonba, Párizsba vagy akár autóval menjünk Ausztriába, hanem mondjuk Egerben, Szekszárdban gondolkoztam, tényleg így két főre max. 100-120.000 forint lett volna. De ő már erről sem akar hallani, mert hogy ez egy vagyon és ő ennyit nem fizet azért, hogy lógassa a lábát és hogy akkor menjünk ki a helyi strandra medencézni, olcsóbban megússzuk.


Bármi vágyam van, vagy szeretnék valamit, ki vannak akadva, hogy így nem lehet élni, szálljak le a fellegekből és hogy ne nézegessem a 15-20 milliós kocsikat, mert nekem olyan sosem lesz, meg felejtsem el, hogy én Budapesten fogok élni, mert ott már egy szoba is egy vagyon és inkább örüljek, hogy van mit enni, mert máshol a gyerekek meleg ételt sem kapnak. Mindig ez, hogy másnak bezzeg rosszabb és ennek is örülni kell...

Ennyi erővel több millió embernek meg jobb, az miért nem számít?


Én próbálnék ebből kitörni, pl. a magyar mellett még két nyelvet beszélek, jó egyetemre akarok menni, dolgozom és spórolok, próbálok ott "trükközni" a pénzzel, ahol tudok. Ők meg csak kicsinyeskednek, meg mondják, hogy másnak még ennél is rosszabb, örülni kell, hogy így élünk.


2020. aug. 8. 12:54
 51/92 anonim ***** válasza:
39%
Valahogy nekem is az a gyanúm, hogy kamu az egész. Ennyire gazdag gyerekek eleve elit suliba járhatnak, oda pedig a kérdező szerintem eleve be se jutna, ha annyira nem lenne pénzük. Voltak gazdag osztálytársaim, de rájuk sem volt jellemző az ész nélküli pénzszórás és az, hogy hetente máshol nyaralnak, sőt, csak vásárlásból és utazásból állna az életük. Vagy csak teszik az eszüket, te pedig elhiszed, vagy te akarsz így kérkedni a messze nem rossz anyagi helyzetetekkel, vagy kamu az egész. Mindenesetre jelentve a kérdés.
2020. aug. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/92 anonim ***** válasza:
75%

Örülj neki, hogy van mit enned, van tető a fejed fölött stb. Sok helyen ez az álmuk az embereknek. Majd, ha egyszer náluk is vége lesz az aranyéletnek, akkor borzasztó nehéz lesz nekik megszokni ezt.

"Volt egy ember, aki látott egy luxusautót, nagyon kellett neki, mert a sima kocsi nem elég, volt egy ember, akinek biciklije volt, ő egy sima autót akart, volt egy ember, aki mindenhová gyalog ment, ő biciklit akart, volt egy ember, akinek nem voltak lábai, ő járni akart, volt egy ember, aki lélegeztető gépen volt, ő egészséget akart"

2020. aug. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/92 anonim ***** válasza:
26%
Hagyjátok, ez az egész úgy kamu, ahogy van.
2020. aug. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/92 anonim ***** válasza:
62%
Én vagyok az, aki leírta a történet! Tök mindegy, hogy kamuzott-e a kérdező, vagy nem. Ha valaki hasonló helyzetben van, az látni fogja a történetem
2020. aug. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/92 anonim ***** válasza:
58%
Történetet* Bocsi, auto correct
2020. aug. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/92 anonim ***** válasza:
41%
Ismertem egy ilyent mint a kérdező. Egy melós családból származó ha nem is gyönyörű, de szexi, szép és fiatal. Nem is kapott sok oldást a hátamögödt. Gazdag csajok felruházták, úgyhogy nem logott ki a pláza tető kávézójából.
2020. aug. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/92 anonim ***** válasza:
51%

Nyilván a történet szép és tanulságos, azt nem vitattam.


A kérdés az, ami biztosan kamu. Még a gazdagok sem így élnek... Valószínű, csak teszik a fejüket a kérdező előtt, vagy csak kérkedni akar a kérdező, mert tudja, hogy nagyon nem rosszak a körülményeik (teljesen középosztálybeliek).

2020. aug. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/92 anonim ***** válasza:
31%
Nem tudom, miért kell azért lepontozni, mert leírtam, hogy minimális józan ésszel kiderül, hogy nem reális az egész, amit a kérdező leírt. Komolyan ki az, aki szerint ez az egész reális és életszerű?
2020. aug. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/92 anonim ***** válasza:
47%
#58 A gazdag gyerekek gazdagabbak.
2020. aug. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/92 anonim ***** válasza:
79%

Jé, és a fű is zöld az ég pedig kék?


Amiről a kérdező ír, az nem szimpla gazdagság, hanem konkrétan a felső 10000, ahova nem lehet csak úgy akárhogy bekerülni, szimpla mezei középosztálybeliként. Mindenkinek voltak gazdag osztálytársai, de amiről a kérdező ír, az egy teljesen másik szint. Egyáltalán hol érintkezett volna velük valaha is? Mi közös témájuk lenne? Hol lenne az ő szüleinek annyi pénze, hogy olyan iskolát fizessen meg, ahova ennyire kőgazdag gyerekek járnak? Ha annyira spórolósak, akkor pont egy elit sulira telne, ahova a felső 10000 jár?

2020. aug. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!