Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Annyira szégyellem, hogy a...

Annyira szégyellem, hogy a családomnak nincs pénze? Hogy javítsak az élethelyzetemen?

Figyelt kérdés

A barátaim, barátnőim mind úgy élnek, mintha a számlájukról sosem fogyna el a pénz (ami sok esetben kb. így is van). Mondjuk csak elmegyünk kávézni, vagy meginni valamit és az egyikőjük lát egy tengerpartos képet, és kitalálja, hogy a következő héten menjünk el Spanyolországba, vagy Görögországba. Nekik ez ennyi, rögtön foglalnak repülőjegyet, szállást és mennek. Nálunk még egy 4 napos belföldi kirándulásnál is megy a hiszti, hogy mennyibe kerül egy apartman, vagy hogy a kocsiban inkább húzzuk le az ablakokat, mert a légkondi mellett sokat fogyaszt a kocsi.

Vagy az egyik barátomnak ellopták a biciklijét, két nap múlva már mutatta, hogy megrendelt egy 460 ezres csodabiciklit. Én egy 50 ezres biciklit úgy "kaphattam meg", hogy a felét én fizettem ki (pedig nem az én hibámból ment tönkre az előző).

Egy másik barátnőm mindig megy az anyukájával ide-oda pár napra, olyankor mindig 1-2 napot vásárlással töltenek, elmennek valami jobb helyre vacsorázni, utána esténként várost néznek, sétálnak. Majd még pár napig wellnesseznek egy szállodában. Én is mondtam most az anyámnak, hogy csinálhatnánk ilyen anya-lánya napokat. Nem gondoltam, hogy repüljünk mi is Londonba, Párizsba vagy akár autóval menjünk Ausztriába, hanem mondjuk Egerben, Szekszárdban gondolkoztam, tényleg így két főre max. 100-120.000 forint lett volna. De ő már erről sem akar hallani, mert hogy ez egy vagyon és ő ennyit nem fizet azért, hogy lógassa a lábát és hogy akkor menjünk ki a helyi strandra medencézni, olcsóbban megússzuk.


Bármi vágyam van, vagy szeretnék valamit, ki vannak akadva, hogy így nem lehet élni, szálljak le a fellegekből és hogy ne nézegessem a 15-20 milliós kocsikat, mert nekem olyan sosem lesz, meg felejtsem el, hogy én Budapesten fogok élni, mert ott már egy szoba is egy vagyon és inkább örüljek, hogy van mit enni, mert máshol a gyerekek meleg ételt sem kapnak. Mindig ez, hogy másnak bezzeg rosszabb és ennek is örülni kell...

Ennyi erővel több millió embernek meg jobb, az miért nem számít?


Én próbálnék ebből kitörni, pl. a magyar mellett még két nyelvet beszélek, jó egyetemre akarok menni, dolgozom és spórolok, próbálok ott "trükközni" a pénzzel, ahol tudok. Ők meg csak kicsinyeskednek, meg mondják, hogy másnak még ennél is rosszabb, örülni kell, hogy így élünk.


2020. aug. 8. 12:54
 61/92 anonim ***** válasza:
97%
#60 Apácai, Fazekas, de főleg Radnótiban simmán bekerülhet közel ötös átlaggal egy munkás gyerek is. És Szent Lászlóban is sokan jöttek éretségi banketre új saját igaz kis autóval.
2020. aug. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/92 anonim ***** válasza:
76%
Javíts ki, ha tévedek, de a kérdező nem Budapesten él jelenleg, a bevezető szövegében legalábbis csak mint terv a jövőre nézve szerepel nála, hogy majd Bp-n fog élni. Ebből gondolom, hogy nagyon nem ezekbe a gimikbe járhat. Az pedig, hogy valakinek saját autója van bankettre még nem egy nagy szám, ehhez még brutális gazdagságra sincs szükség. Amiről a kérdező ír (akármikor, akárhova elutazni) már kifejezetten a felső 10000 szintjén mozgó jólét. Arról nem is beszélve, hogy még a gazdagok is dolgoznak és tanulnak, szóval valahol marhára sántít ez az egész "rögtön foglalják a repjegyet és már mennek is akárhova" szöveg. Valahol a dolog sántít.
2020. aug. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/92 anonim ***** válasza:
79%
Sztem vagy kamuznak az ismerősök vagy a kérdező kamuzik, de simán el tudom képzelni az első esetet, mivel szemmel láthatóan egy frusztrált fiatal kislányról beszélünk, aki éppen akar fel is nagyíthat dolgokat annak érdekében, hogy több megértést harcoljon ki vagy dramatizáljon.
2020. aug. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/92 anonim ***** válasza:
34%
#62 Felső pár százezer megteheti, hogy ha diák kiugorjon nyáron Európában bármikor. Ha nagy vonaluak a szülei.
2020. aug. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/92 anonim ***** válasza:
92%

Ez megint csak nem a brutális gazdagság jele, egyszerű középosztálybeliek is járnak külföldre, csomóan ugranak ki Európána nyáron bármikor. Amiről a kérdező ír, az komplett, állandó pénzszórás, mintha az életük a vásárláson és az utazáson kívül semmi másból nem állna. Eleve aki ténylegesen ennyire gazdag, az nem fog állandó jelleggel ezzel kérkedni ennyire kényszeresen, sőt, sok gazdag nagyon is azért tart ott, ahol, mert tud élni. Kifejezetten az újgazdag, egykori "proli" rétegre jellemző ez az ész nélküli kérkedés és pénzszórás, amiről a kérdező ír. Úgy pedig nincs a világon az a pénz, amit előbb vagy utóbb fel ne élne az ilyen...


Nem nehéz belátni, hogy vagy a barátai, vagy a csaj nagyít fel dolgokat, de elég keményen. Lehet, hogy a barátai könnyebben lecsaptak egy nyaralásra, és ő ebből azt szűrte le, hogy na, hát ezeknek másból sem áll az életük, ezeknek milyen könnyű akkor biztosan, és most ezen dühöng magában.

2020. aug. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/92 anonim ***** válasza:
46%
*Európába
2020. aug. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/92 anonim ***** válasza:
100%
"Budapesten sok ilyen módos családból származó van akikre irigykednek társaim, húgom is ilyen, hogy mindenki pénzes csak a mi szüleink nem,mióta látra hogy Budapesten alap hogy szülö autot ingatlant vesz a gyerekeinek meg havi szinten nyaraltak külföldön" És ezt te el is hiszed? Nem alap.
2020. aug. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/92 anonim ***** válasza:
51%
#67 Buda villanegyed ingatlan árait és népeségét megnézed, esetleg Budaőrs is játszik. Jó és Mátyásföld villa lakói.
2020. aug. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/92 anonim ***** válasza:
78%
Max. a Rózsadombon lehet ez így. Gondolom a válaszoló Józsefváros, Ferencváros, Kőbánya, Pesterzsébet és Csepel (stb.) létezéséről nem tud, ahol sokszor jóval rosszabb állapotok vannak, mint vidéken bárhol. Ez a baj a gyk válaszolóival, hogy teljes vállszélességgel állítanak dezinforációkat.
2020. aug. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/92 anonim ***** válasza:
66%

Elég furcsa ez így. Szerintem sem életszerű.

Nekünk is vannak sokkal jobbmódúbb barátaink,de senki nem csinálja ezt, hogy na ugorjunk el ide oda nyaralni egyik napról a másikra.

És tényleg van olyan barátunk akiknek havi 1,5 millió a bevétele.

2020. aug. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!