Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Annyira szégyellem, hogy a...

Annyira szégyellem, hogy a családomnak nincs pénze? Hogy javítsak az élethelyzetemen?

Figyelt kérdés

A barátaim, barátnőim mind úgy élnek, mintha a számlájukról sosem fogyna el a pénz (ami sok esetben kb. így is van). Mondjuk csak elmegyünk kávézni, vagy meginni valamit és az egyikőjük lát egy tengerpartos képet, és kitalálja, hogy a következő héten menjünk el Spanyolországba, vagy Görögországba. Nekik ez ennyi, rögtön foglalnak repülőjegyet, szállást és mennek. Nálunk még egy 4 napos belföldi kirándulásnál is megy a hiszti, hogy mennyibe kerül egy apartman, vagy hogy a kocsiban inkább húzzuk le az ablakokat, mert a légkondi mellett sokat fogyaszt a kocsi.

Vagy az egyik barátomnak ellopták a biciklijét, két nap múlva már mutatta, hogy megrendelt egy 460 ezres csodabiciklit. Én egy 50 ezres biciklit úgy "kaphattam meg", hogy a felét én fizettem ki (pedig nem az én hibámból ment tönkre az előző).

Egy másik barátnőm mindig megy az anyukájával ide-oda pár napra, olyankor mindig 1-2 napot vásárlással töltenek, elmennek valami jobb helyre vacsorázni, utána esténként várost néznek, sétálnak. Majd még pár napig wellnesseznek egy szállodában. Én is mondtam most az anyámnak, hogy csinálhatnánk ilyen anya-lánya napokat. Nem gondoltam, hogy repüljünk mi is Londonba, Párizsba vagy akár autóval menjünk Ausztriába, hanem mondjuk Egerben, Szekszárdban gondolkoztam, tényleg így két főre max. 100-120.000 forint lett volna. De ő már erről sem akar hallani, mert hogy ez egy vagyon és ő ennyit nem fizet azért, hogy lógassa a lábát és hogy akkor menjünk ki a helyi strandra medencézni, olcsóbban megússzuk.


Bármi vágyam van, vagy szeretnék valamit, ki vannak akadva, hogy így nem lehet élni, szálljak le a fellegekből és hogy ne nézegessem a 15-20 milliós kocsikat, mert nekem olyan sosem lesz, meg felejtsem el, hogy én Budapesten fogok élni, mert ott már egy szoba is egy vagyon és inkább örüljek, hogy van mit enni, mert máshol a gyerekek meleg ételt sem kapnak. Mindig ez, hogy másnak bezzeg rosszabb és ennek is örülni kell...

Ennyi erővel több millió embernek meg jobb, az miért nem számít?


Én próbálnék ebből kitörni, pl. a magyar mellett még két nyelvet beszélek, jó egyetemre akarok menni, dolgozom és spórolok, próbálok ott "trükközni" a pénzzel, ahol tudok. Ők meg csak kicsinyeskednek, meg mondják, hogy másnak még ennél is rosszabb, örülni kell, hogy így élünk.


2020. aug. 8. 12:54
 41/92 A kérdező kommentje:

Hagyjátok már azt a szerencsétlen wellnesst. :D

A barátom fizette, ajándékba kaptam. Nem a szüleim és nem is én.

2020. aug. 8. 14:48
 42/92 anonim ***** válasza:
90%

"Szerintem meg ha az ember gyereket vállal (és ezt magamra is értem, a jövőre vonatkoztatva), akkor a legjobbat adja neki, vagyis megpróbálja. :)"


Kapsz enni? Vesznek neked ruhát? Van tető a fejed felett? Szeretnek téged?Ha mindre igen a válasz akkor már a legjobb dolgokat megadta. A tárgyak(pl 600 ezer forintos kerékpár) és a vásárlások nem fognak boldogítani, de a családod még igen. Ennyire anyagias senki nem lehet. Pénz nem boldogít majd, ha egyedül leszel....


Igaza van a 39.-es válaszolónak, ezért is lehet rossz, ha keveredik a gazdag és az átlag családból származó. Minden társadalmi szinten megvannak a normális dolgok, viszont azok nem egyeznek a különböző társadalmi szinteken. Nem születtél gazdag családba el kell fogadni és nem vágyni olyanra amit nem fogsz soha elérni hitelek nélkül.


#40

2020. aug. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/92 anonim ***** válasza:
89%
Én erre azt tudom amúgy mondani, hogy ha ez nem felel meg neked, akkor amint 18 leszel, mehetsz amerre látsz, és megmutathatod a szüleidnek, hogy hogyan kell előteremteni a Spanyolországra valót :D
2020. aug. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/92 anonim ***** válasza:
84%

Ne akard itt megszabni másoknak, hogy mit hagyjanak meg mit nem. Arra reagálunk még egyelőre, amire akarunk, nem egy követelőző, szmájlizgató kis tinédzser fogja ezt meghatározni. Leírtad, ez van, az hozza fel innentől, aki akarja.

Egyébként nem lennék büszke rá a helyedben, hogy a pasim fizet egy drága dolgot és én egy fia forintot nem adok bele, pedig dolgozom, ellenben a szüleimtől követelőzök.

Na pontozd le ezt is, kiscsaj.

2020. aug. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/92 anonim ***** válasza:
94%
Majd ha eléred a 18 éves kort vagy elvégezted az egyetemet kislány megmutathatod mennyire könnyü luxusra elöteremteni a pénzt de van olyan érzésem hogy majd lemondasz ezekröl a dolgokról
2020. aug. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/92 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen életszerű, amit leírt... Ilyen kamaszok max. valami elit magánsuliban vannak (de még ott sem), valamelyik szappanopera 46385. részéből szedte a kérdező a hülyeséget, ti meg itt lelkesen zabáltatjátok a trollt :)


Kérdező, nemsokára vége a nyári szünetnek, tudom hogy bekattantált a karantén meg a digitális oktatás miatt, nemsokára vége. Még utoljára ugorj le a tömegnyomor helyi strandra :)

2020. aug. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/92 anonim ***** válasza:
96%

Egyébként mikor felkerültem pestre az egyetemre, én is irigyeltem nyilván a gazdag családból jövő corvinusos csoporttársaim új várnegyed-beli lakását, de tudtam, hogy nem várhatok el ilyesmit a szüleimtől..


Amúgy komolyan, milyen válaszokat vártál erre a kérdésre?:D Őszintén érdekel.

2020. aug. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/92 anonim ***** válasza:
85%
Képzeld, mi a családdal életemben 1x votam balcsinál a legolcsóbb apartmanba (amihez még kedvezmeny is járt, mindegy) 3np 2 ejszakara. Es Boldog vagyok, elek. Szerintem ti hozzan kepest jol elhettek es hisztizel :)
2020. aug. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/92 anonim ***** válasza:
82%

47-es

Budapesten sok ilyen módos családból származó van akikre irigykednek társaim, húgom is ilyen, hogy mindenki pénzes csak a mi szüleink nem,mióta látra hogy Budapesten alap hogy szülö autot ingatlant vesz a gyerekeinek meg havi szinten nyaraltak külföldön

2020. aug. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/92 anonim ***** válasza:
83%

50: Pest mellett élek, egy 400 fős egyetemi szakon végeztem a fővárosban, és nagyon ritka volt, hogy valakire ennyire irigykedni kelljen. A többség koliban vagy társbérletben nyomorogva, szoctámból, diákmunkából és -hitelből élt. Egy-két lakással induló volt, de rohadtul nem ez volt az átlag, a többség bizony a trollunk mércéjével mérve "pénztelen".


Inkább gondolom azt, hogy ezek a hiszékeny gyerekek bedőlnek néhány vetítős, komplexusos idiótának, és arra "irigykednek", a jó isten sem tudja, miért... Tán le kéne szokni az éjjelnappalbudapestről vagy nem tudom :)

2020. aug. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!