Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Annyira szégyellem, hogy a...

Annyira szégyellem, hogy a családomnak nincs pénze? Hogy javítsak az élethelyzetemen?

Figyelt kérdés

A barátaim, barátnőim mind úgy élnek, mintha a számlájukról sosem fogyna el a pénz (ami sok esetben kb. így is van). Mondjuk csak elmegyünk kávézni, vagy meginni valamit és az egyikőjük lát egy tengerpartos képet, és kitalálja, hogy a következő héten menjünk el Spanyolországba, vagy Görögországba. Nekik ez ennyi, rögtön foglalnak repülőjegyet, szállást és mennek. Nálunk még egy 4 napos belföldi kirándulásnál is megy a hiszti, hogy mennyibe kerül egy apartman, vagy hogy a kocsiban inkább húzzuk le az ablakokat, mert a légkondi mellett sokat fogyaszt a kocsi.

Vagy az egyik barátomnak ellopták a biciklijét, két nap múlva már mutatta, hogy megrendelt egy 460 ezres csodabiciklit. Én egy 50 ezres biciklit úgy "kaphattam meg", hogy a felét én fizettem ki (pedig nem az én hibámból ment tönkre az előző).

Egy másik barátnőm mindig megy az anyukájával ide-oda pár napra, olyankor mindig 1-2 napot vásárlással töltenek, elmennek valami jobb helyre vacsorázni, utána esténként várost néznek, sétálnak. Majd még pár napig wellnesseznek egy szállodában. Én is mondtam most az anyámnak, hogy csinálhatnánk ilyen anya-lánya napokat. Nem gondoltam, hogy repüljünk mi is Londonba, Párizsba vagy akár autóval menjünk Ausztriába, hanem mondjuk Egerben, Szekszárdban gondolkoztam, tényleg így két főre max. 100-120.000 forint lett volna. De ő már erről sem akar hallani, mert hogy ez egy vagyon és ő ennyit nem fizet azért, hogy lógassa a lábát és hogy akkor menjünk ki a helyi strandra medencézni, olcsóbban megússzuk.


Bármi vágyam van, vagy szeretnék valamit, ki vannak akadva, hogy így nem lehet élni, szálljak le a fellegekből és hogy ne nézegessem a 15-20 milliós kocsikat, mert nekem olyan sosem lesz, meg felejtsem el, hogy én Budapesten fogok élni, mert ott már egy szoba is egy vagyon és inkább örüljek, hogy van mit enni, mert máshol a gyerekek meleg ételt sem kapnak. Mindig ez, hogy másnak bezzeg rosszabb és ennek is örülni kell...

Ennyi erővel több millió embernek meg jobb, az miért nem számít?


Én próbálnék ebből kitörni, pl. a magyar mellett még két nyelvet beszélek, jó egyetemre akarok menni, dolgozom és spórolok, próbálok ott "trükközni" a pénzzel, ahol tudok. Ők meg csak kicsinyeskednek, meg mondják, hogy másnak még ennél is rosszabb, örülni kell, hogy így élünk.


2020. aug. 8. 12:54
 31/92 anonim ***** válasza:
75%
Elhiszem, hogy többre vágysz annál, ami van, főleg hogy azt látod, a baráti körödben más a helyzet. De amíg nincs saját, különálló életed, esély sem nagyon van rá, hogy ez változzon. Jól teszed, hogy arra törekedsz, hogy a jövőben helyt állj, de egyelőre mást nem tehetsz.
2020. aug. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/92 anonim ***** válasza:
96%

Anyád nagyon is jól gondolkodik. Sokan hitelből nagyzolnak, aztán inkább nem fizetik be a közösköltséget, mert azt a társasházak úgyse tudják behajtani, nem fizetik be a vizet, mert azt úgyse tudják elzárni (télen a gázt se) de villantani kell. De fog még ezeknek a szájuk félreállni, csak úgy mint a devizahiteleseknek. Szóval ez egy hitelekből fedezett áljólét, a legtöbb embernek.

Inkább örülj, hogy anyád normálisan gondolkodik és nem adósítja el magát, azért hogy villogni tudjon. Manapság kevés ember teszi így.

2020. aug. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/92 anonim ***** válasza:
87%

Ugye az megvan, hogy nem ékrheted számon a szüleiden, hogy a pénzt amiért keményen megdolgoztak mire költik??

Etetnek, ruháztatnak, megveszik a tanszereket, ez a kötelességük, az már nem hogy elküldjenek a shiraz hotelbe egy hétvégére 150-200 ezerért, mert az Elenórát Görögországba vitték a szülei, az Amarillát meg Spanyolországba, tehát ez neked jár. NEM, nem jár!


Javaslom dolgozz, spórolj, és valósítsd meg az álmaidat, de ne a szüleid f*szával verd a csalánt!

2020. aug. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/92 A kérdező kommentje:
Szerintem meg ha az ember gyereket vállal (és ezt magamra is értem, a jövőre vonatkoztatva), akkor a legjobbat adja neki, vagyis megpróbálja. :)
2020. aug. 8. 14:39
 35/92 anonim ***** válasza:
91%

Nem, az ember nem azért vállal gyereket, hogy az utolsó fillérét is rá költse, azért, hogy ő el tudjon menni wellness hétvégére.


Ha nem lennél iszonyatosan önző, akkor belátnád.

2020. aug. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/92 anonim ***** válasza:
88%
Majd kiváncsi vagyok hogy te kérdezö mit fogsz tudni megadni a gyerekednek ha lesz egyáltalán
2020. aug. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/92 anonim ***** válasza:
94%

"Szerintem meg ha az ember gyereket vállal (és ezt magamra is értem, a jövőre vonatkoztatva), akkor a legjobbat adja neki, vagyis megpróbálja. :)"


Ebben igazad van. De a legjobb nem azt jelenti, hohy a legdrágábbat kell megvenni, külföldre kell járni shoppingolni és hetente welnessezni

2020. aug. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/92 anonim ***** válasza:
76%
Ezért IS lehet rossz, ha társadalmi rétegek keverednek.
2020. aug. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/92 anonim ***** válasza:
96%

Tényleg lehetne rosszabb. Most jobb lenne, ha tudnál nyaralgatni/utazgatni míg otthon vár egy több milliós hitel? "Barátnőid" szülei vagy tényleg gazdagok vagy jó sok hitelük van és egy látszatott tartanak fent.


Egyik közeli ismerösünk minden hónapban nyaralt a családjával, drága tvjük, xbox konzoluk, több százezres kerékpáruk stbjük volt. Utána kiderült, hogy 40 millió forintnyi hiteljük van, el kellett adniuk bolt helyiségüket ami nem termelt már semmit éveken keresztül. Ezután az apuka elment kömüvesnek minimálbéren, hogy havonta tudja törleszteni a hiteleket.


Te is ilyen életre vágysz, hogy egy ideig csilli-villi minden, de utána meg hitel hegyek legyenek mögöttetek? Örülj, hogy anyukád ennyire reálisan látja a világot és nem ugrik hitelbe a kedvedért. Emiatt nem kell szégyenkezni, nem mindenki születik gazdag családba. Sokan élnek úgy, mint te, viszont a legtöbb tudja, hogyha ilyen barátai vannak elengedi a füle mellett a dolgokat vagy megszakítja a kapcsolatot. Feleslegesen sanyargatni magunkat hülyeség. Ha talpra állsz olyan életet élsz onnantól kezdve amilyent te akarsz, de amíg az anyukáddal élsz el kell fogadnod a dolgokat. Szép dolog álmodozni, de egy bizonyos pontig, ami még reális lehet az adott ember életében.

2020. aug. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/92 anonim ***** válasza:
84%

Aha, szóval Jucika be akar kerülni az osztály menői közé és csípi a szemét, hogy túl “csóró” ehhez, mindezért meg természetesen a szülei a hibásak, hogy kigazdálkodják, hogy elmehessenek nyaralni és micsoda undorító dolog, hogy legalább az üzemanyagon spórolni próbálnak. Az eszedbe se jut, hogy mondjuk ebből is futja rá, hogy legalább a strandra elmehessetek legközelebb meg legyen neked biciklid meg elmehess a pasikáddal wellnessezgetni? Most ne azzal gyere lehetőleg, hogy azt a te fizetésedből álltad, mert ha annnyira rosszul állnátok anyagilag, azt is be kéne adnod a közösbe. De nem, nem kell, arra költöd, amire akarod és a szüleid is próbálnak segíteni ezen felül, felét fizették a bringádnak, elvisznek nyaralni olyan színvonalon, ahogy tudnak és lefogadom, hogy nem szakadt használt ruhákban jársz és parizeren élsz. Ja most mindjárt hozzáköltöd, hogy dehogynem?

Komolyan szégyelld magad, hogy ennyire nem becsülöd azt, amiért a szüleid megdolgoznak neked. És de, teljesen jogosak az érveik ebben a helyzetben, hogy másnak ennyi sem jut, mert te egyáltalán nem létminimumon tengődsz, nyaralsz, strandolsz, normális bringád van, wellnessbe el tudsz menni, de nem, neked ez semmi, sőt egyenesen szégyellnivaló.

2020. aug. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!