Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem Norvégiába kapott...

A férjem Norvégiába kapott álláslehetőséget. Vele menjek a gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Nagyon jó lehetőséget kapott az igaz. Azt akarja menjünk mi is. Ha nem megyünk akkor adjuk be a válast azt mondja.


Őszintén szólva azért van bennem félsz mert olvastam hogy az ottani gyámügy már olyanokért elveszi a családoktól a gyereket ha nem megfelelő a szemkontaktus.

A kisebbik gyerekünk autista. Rettegek már most h hopp elveszik tőlem őket és jó ha évente egyszer láthatom pár órára őket. Pedig még ott se vagyunk.

Én mondtam a férjemnek hogy nem minden a pénz. Ha nagyon akar menjen mi maradunk. Ő nélkülünk csak úgy megy ha el válunk. Mert szerinte a távkapcsolat nem fenntartható.

Ti mit tennétek?



2020. okt. 10. 08:51
 11/98 anonim ***** válasza:
88%

A gyerek autista, ezt ott is tudni fogják, nem is értem igazából a félelmed, de a férjedet se, hogy emiatt képes lenne eldobni az egész családját.


Bocs, hogy ezt mondom, de ti jól egymásra találtatok, tök hülyék vagytok mind a ketten.

2020. okt. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/98 anonim ***** válasza:
93%
Menj ki, próbáld meg, fogd fel egy kalandnak. Legfeljebb pár hónap után azt mondod, hogy bocs, de nem, és hazajössz, aztán beadod a válást. De legalább tudod, hogy mire mondasz nemet.
2020. okt. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/98 anonim ***** válasza:
100%

Azoknak, akik nem akarják elhinni:


[link]

[link]

[link]

[link]

2020. okt. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/98 anonim ***** válasza:
67%
nekem is az a véleményem ami az utolsónak. nem veszíthetsz vele semmit. bármikor visszajöhetsz...
2020. okt. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/98 anonim ***** válasza:
98%
Tegyük fel te belemész a dologba. Az autista gyereked vajon hogy fog reagálni a durva környezetváltozásra?
2020. okt. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/98 kicsibarany ***** válasza:
99%

A gyerekek már iskolás korúak, nyilván nem tudnak tökéletesen se angolul, pláne nem norvégul. Mihez kezdenek odakint? Persze, meg lehet oldani, de szerintem akkor van értelme ennyi energiát beletenni ebbe, ha végleg kint is maradnátok.


Megvárnám a kiköltözéssel azt is, amíg egyáltalán letelik a férjed próbaideje.


Ami viszont elgondolkodtató, amit többen is írtak, kell neked és a gyerekeidnek olyanért eldobni mindent, aki szó nélkül otthagyna titeket a pénzért? Mi van ha legközelebb olyan területen kap még jobb ajánlatot, ahol csak tárgyi eszközként bánnak a nőkkel?

2020. okt. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/98 anonim ***** válasza:
99%
Ennek a házasságnak már úgyis annyi! Valószínűleg már rég.
2020. okt. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/98 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudtam erről a Barnevernet-dologról, amiről többen írtak. Valóban megdöbbentő, és tényleg meglepően nagy arányban a bevándorló családok érintettek a túlkapásokban. Teljes mértékben megértem a kérdező aggályait, noha túlzásnak és tudatlanságnak hittem, de én voltam az alultájékozott.


Abban egyetértek, hogy nem igazán van jövője egy párkapcsolatnak többezer km-re szakítva egymástól, tartósan.

Ismerek hasonló párt, ők talán 8 év után mentek szét. Férj eg, másik északi országban dolgozott, havonta - másfél havonta 1 hétre látta a családja.


Számomra is aggasztó, hogy egyáltalán felmerül a gondolata a válásnak a karrierrel szemben: mennyire ragaszkodik ő hozzátok....?

Izland, Svédország, Finnország, Dánia miért nem jó neki: annyira speciális jellegű ismerete van, amivel kizárólag Norv.ban lenne jövője?


Kiskorú gyermekkel én sem mernék ezek után Norvégiában letelepedni.

Ezzel a féfival meg nem tudom, hogy jutottatok 3 gyerekig, ha ennyit számít neki a közös élet és a közös boldogság.

Én most nagyon elszomorodtam. :/


Írj majd, hogy mi lett veletek.

2020. okt. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/98 anonim ***** válasza:
85%
#18 vagyok. Bocs,sehol nem írsz 3 gyerekről, csak arról, hogy a kisebbik autista. A véleményem ugyanaz, elnézést kérek a pontatlanság miatt.
2020. okt. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/98 anonim ***** válasza:
98%
Én is azt hittem, hogy teljesen hülye a kérdező - majdnem le is írtam - egészen addig, amíg el nem olvastam a BBC cikket. Most már nem gondolom, hogy hülye. Ha ennyire fél, itthon kell maradni, ne cselekedjen egy ember, pláne egy anya az ösztönei ellen, mert az egész élete egy merő feszültség lesz. Idegenben, nyelvtudás nélkül még azt se lehet mondani, hogy majd a gazdagság kárpótol. Ráadásul N-ban marha hideg van és téli sötétség. A férjed egyértelműen nem szeret, ellenkező esetben fel se merült volna benne a válás. El kell válni, de neked itthon is marha nehéz lesz egyedül az újrakezdés. Rosszul választottál.
2020. okt. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!