Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem Norvégiába kapott...

A férjem Norvégiába kapott álláslehetőséget. Vele menjek a gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Nagyon jó lehetőséget kapott az igaz. Azt akarja menjünk mi is. Ha nem megyünk akkor adjuk be a válast azt mondja.


Őszintén szólva azért van bennem félsz mert olvastam hogy az ottani gyámügy már olyanokért elveszi a családoktól a gyereket ha nem megfelelő a szemkontaktus.

A kisebbik gyerekünk autista. Rettegek már most h hopp elveszik tőlem őket és jó ha évente egyszer láthatom pár órára őket. Pedig még ott se vagyunk.

Én mondtam a férjemnek hogy nem minden a pénz. Ha nagyon akar menjen mi maradunk. Ő nélkülünk csak úgy megy ha el válunk. Mert szerinte a távkapcsolat nem fenntartható.

Ti mit tennétek?



2020. okt. 10. 08:51
 61/98 A kérdező kommentje:
Nem a gyermekvédelemnek néztem utána elsőnek. Hanem ahogy keresgéltem Norvégiáról milyen ott bevándorlóként,oktatással,nekem esetleg vmi munka stb... feldobott cikkeket.
2020. okt. 10. 21:57
 62/98 anonim ***** válasza:
67%

Kedves Utolsó! Ha kíváncsi vagy, milyen az élet egy adott országban gyerekkel, az a logikus, hogy beütöd a Google-ba az ország nevét, és azt, hogy gyerekkel. Ha elkezded írni, hogy "Norvégia gyerekkel", a kereső egyből azt ajánlja fel, hogy 'gyerekrablás', és 'gyerekek elvétele'. Komolyan, próbáld ki.

Ezek után ne hibáztassuk már a Kérdezőt, hogy megszólalt nála a vészcsengő...

2020. okt. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/98 anonim ***** válasza:
41%
Jaa, most jönnek a fontos infók. Ha itthon se dologzol már hosszú évek óta az autista gyerek miatt, akkor nem teljesen mindegy, hogy hol vagy, vagy pontosabban van választási lehetőséged? Ha a férjed - aki most is egyedüli családfenntartó lassan 10 éve - elválik tőled, miből fogod fenntartani magadat? Egyetértek azzal, hogy aki ilyen gyorsan megszabadulna egy ki nem próbált élet miatt a családjától, az csak ürügyet keres, hogy a kolonctól megszabaduljon, de neked meg nem sok választásod van, ráadásul egy jóléti államba mennétek, nem Indiába... Ha nem tetszik, vissza tudsz jönni. Egy életed van, neki is, neked is és az egészséges gyereketeknek is, ott jobb körülményeket lehet bviztosítani, így lehet, hogy kegyetlenül fog hangzani, de nem egy autista igényeinek nem rendelnék alá 3 másik embert. Az meg, hogy milyen a gyeremekvédelem...miért, itt jobb, ahol iskolai élelmezéstól függ egy rakat gyerek napi kajája, ill. tele van lelkisérült flúgossan az ország ifjúsága a felelőtlen szüleik, meg a szétesett családjaik miatt, akikkel max annyit törődik anyuka-apuka, amikor épp fotózzák őket. Lehet, abból a nézőpontból is megközelíteni, hogy ott ezek szerint nem hagyják idáig fajulni a dolgokat.
2020. okt. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/98 anonim ***** válasza:
70%

"Ha itthon se dologzol már hosszú évek óta az autista gyerek miatt, akkor nem teljesen mindegy, hogy hol vagy, ..."


Épp ezért egyáltalán nem mindegy. Itthon van egy felépített segítő rendszer az életében. Ott nem lenne senki és semmi. A ha nem tetszik visszajössz meg nem olyan egyszseru. Egy iskolas koru gyereket nem rángatnunk ide oda. Mondjuk neked nyilván nincs gyereked, mert különben nem írnál iylen baromságokat.

2020. okt. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/98 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó!

És mennyivel jobb itthon 'csóróskodni' 2 gyerekkel munka nélkül, mint 'jaj szegény gyereket kiszakítani az ismerős közegből'?

Elmondom neked, hogy a gyerekek előbb megszokják, ebben a korban már szinte fél év alatt megtanulják a nyelvet.

2020. okt. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/98 anonim ***** válasza:
43%

Én úgy gondolom, hogy egy 7 éves iskolás gyerek pont jó korban van, hogy váltson, pláne, hogy a tavalyi iskolaév milyen sikeres volt... Amúgy is nehéz lehet neki a testvére mellett, ha még anyu is idegbeteg lesz a válás miatt, apu hirtelen hiánya miatt... Bár , nem tudhatjuk az infókat, a kérdező a családi életükről nem ír, csak arról, hogy ő kényelemből, főleg az autista gyerek miatt nem akar menni, meg mert mert fél a gyermekvédelmi rendszertől. Ezek szerint neki is ennyire mindegy lenne, hogy apuka kilép-e az életükből, mint ahogy apuka is simán feladná a családot a munka miatt (és itt se tudjuk, hogy nem csak elkeseredett fenyegetés-e a részéről, hogy anyu térjen észhez)?

Ha igen, akkor nincs is miről beszélni, mert ez a család már régen halott, így legalább apuka új életet tud kezdeni, anyuka meg majd kezd magával valamit, nem újdonság, mindennapos eset.

2020. okt. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/98 anonim ***** válasza:
84%

65!


Honnan veszed hogy kint nem csoroskodnanak? Nincs ám kolbászból külföldön se a kerítés, de ezt is csak az tudja, aki élt már külföldön.

Az ebben a korban mit jelent? Egyetlen szó nem esik a történetben a gyerekek koráról. Annyit tudunk, hogy az egyik iskolás. Oke. Elsős? Hetedikes? A másik meg "kisebb"....Igen, az átlag kisgyerek gyorsan megtanulja a nyelvet. Az enyém 8 éves volt, egy év alatt érte el a megfelelő szintet úgy, hogy direkt erre specializálódott iskolába járt.

Plusz bizony ám, a gyerekeknek is vannak barátai, nagyszülei, a tanárok, akikhez kötődik. Elkezdődött a tanév is, nem nyári szünet van, hogy menjünk, próbáljuk meg.

2020. okt. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/98 anonim ***** válasza:
100%

Írta a kérdező, hogy a kicsi 7 éves, a nagy 9.

Anyagiak miatt mennének ki, gondolom, ez azt jelenti, hogy több pénzért, jobb körülmények közé. Azért egyedüli családfenntartóként csak meg tudta ítélni apuka, hogy megéri-e ennyiért kimenni, vagy nem.

Nyilván mindkét oldalról alá lehet támasztani a távozás-maradás témát mindenféle fikcióval megtámogatva, de a kérdező elmeséléséből lehet csak kiindulni, ami csak a több pénzre, valamint az autista gyerekre és a gyermekvédelemre szorítkozott, amihez jött oldalakkal később az infó, hogy lassan 10 éve nem áll munkaviszonyban, ill. amit az egészből le lehet vonni következtetésként, hogy egyébként meglennének egymás nélkül, egyik oldalt se rengeti meg a válás gondolata. Hát, akkor váljanak, apuka menjen szerencsét próbálni, anyuka meg maradjon. Nekem nem fáj!

2020. okt. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/98 anonim ***** válasza:
100%

68!


Nem láttam a korukat.

Még mindig azon a véleményen vagyok, hogy itt a válás a megoldás. Az az ember, aki ilyen feltételek elé állítja a másikat - jöttök vagy válunk- az ne társ, árra nincs szüksége senkinek

2020. okt. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/98 A kérdező kommentje:

Igen a férjemnek nem tetszik hogy én nem dolgozok. Mikor kiderült hogy a kicsi autista felvetette az ötletet hogy adjuk speciális otthonba akkor tudnék dolgozni. De a fizetésem elvitte volna az otthon. Ugyanugy 1 fizetés lett volna. Meg akkor még nem tudtuk mennyire leaz fejleszthető. Most még oviba jár. 8-12ig van ott. Én viszem a nagyot és a kicsit is reggelente. Du a fejlesztésre a kicsit. Ha ott végeztünk megyünk a nagyért. Kb 3 órás munkát tudnék vállalni délelöttönkent de ilyet még nem találtam. Próbáltuk hogy 6-10ig dolgoztam férjem intézte volna a gyerekeket reggel. De nem bírt a kisebbikkel. Kizökkentette hogy nem anya hanem apa van reggelente. Férjem mondta h neki ehez nincs idegrendszere igy nincs értelme maradjon a korábbi felállás.

Jövőre már talán könnyebb lesz. Szépen haladunk a fejlesztéssel.Akkor a kicsi is iskolás lesz. Találtam egy jó iskolát ahol a du fejlesztéseket az iskolába meg kapja így felszabadul némi időm hogy dolgozni tudjak.

2020. okt. 11. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!