Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem Norvégiába kapott...

A férjem Norvégiába kapott álláslehetőséget. Vele menjek a gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Nagyon jó lehetőséget kapott az igaz. Azt akarja menjünk mi is. Ha nem megyünk akkor adjuk be a válast azt mondja.


Őszintén szólva azért van bennem félsz mert olvastam hogy az ottani gyámügy már olyanokért elveszi a családoktól a gyereket ha nem megfelelő a szemkontaktus.

A kisebbik gyerekünk autista. Rettegek már most h hopp elveszik tőlem őket és jó ha évente egyszer láthatom pár órára őket. Pedig még ott se vagyunk.

Én mondtam a férjemnek hogy nem minden a pénz. Ha nagyon akar menjen mi maradunk. Ő nélkülünk csak úgy megy ha el válunk. Mert szerinte a távkapcsolat nem fenntartható.

Ti mit tennétek?



2020. okt. 10. 08:51
 81/98 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, ez megint ertekrendi kérdés.

"Elnek... Képzelem milyen színvonalon" - írod. Lehet hogy nem insta-anyuka szintű fogyasztásuk van, de az élet nem csak a pénzről szól.

Lehet hogy te úgy érzed hogy kinyílt előtted a világ de max. a dollarszagot érezted meg kulfoldon, ha szerinted csak csapják úgy be az autista gyereket otthonba. Van, hogy ez a megoldás, de kívülről ilyet mondani nem teng túl az egyutterzestol.

2020. okt. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/98 anonim ***** válasza:
45%
Minden szavaddal egyetertek,de a kerdezo legfobb felelme a norveg gyermekvedelem miatt van.Pusztan anyagi szempontot nem eleg figyelembe venni.Ha az autista gyermeket egy idore itthon is hagyjak,a masik gyermeket meg mindig feltheti a kerdezo.
2020. okt. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/98 anonim ***** válasza:
80%

80!


Csak halkan jegyzem meg, átlag ember nem kap ám jonallasajanlatot külföldre, ergo apuka nem átlag magyar fizetésért dolgozó arufeltolto itthon sem, hanem magasabb jövedelemmel rendelkező szakember.


3 évig külföldön eltel és ennek köszönhetően tökéletesen beszéled a nyelvet és jo ajánlatokat kapsz. Mese habbal.

2020. okt. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/98 anonim ***** válasza:
100%

Sztem se melósok, ettől függetlenül ez nem változtat azon a tényen, hogy a pasi menekülni akar a jelenlegi életéből. Kegyetlenül hangzik, de ahol tartós beteg gyerek van, ott 10-ből 9-szer ez történik előbb vagy utóbb. Ezért adott ultimátumot is. A nőnek itt attól függően van opciója, hogy mennyire van kiszolgáltatva a férjének. Ha neki is normális szakmája van, amivel normális bérért tud dolgozni, akkor le tud válni és tud önállóan élni, minden más esetben azt kell mérlegelnie, hogy a két szar opció közül neki melyik a fájdalmasabb: alárendelni az akaratát a férjének vagy kínkeservvel pénzt keresni. Tapasztalatom szerint a nő bárhogy dönt, a férfiak előbb vagy utóbb lelepnek a beteg gyerekek mellől és akkor marad az egyedülálló anyuka szerep és a kínkeserves pénzkereset. Ezt azzal lehet némileg javítani, ha nagyobb a tőke elváláskor, amit most egy nyugati lehetőség tudna számukra biztosítani.


Tudom, hogy a fentiek nagyon kegyetlenül hangzanak és nélkülözik az érzelmeket, de azt gondolom, hogy a hosszú távú boldogulásra tekintettel számba kell venni a lehetőségeket. Autista gyereket teljes családban is pokolian nehéz nevelni, csonka családban pedig egyenlő az anya magánéletének a megszűnésével. Ez van, ez a női sors, amellyel nem értek egyet, de attól még így van. Nem az anyák lépnek le elsősorban, hanem az apák.

2020. okt. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/98 anonim ***** válasza:
0%
83! 80-as vagyok. Gyerekként éltem külföldön 3 évet. A gyerekek agya olyan, mint a szivacs, 12 éves korig ha más nyelvű környezetbe kerülnek, akkor anyanyelvi szinten meg tudnak tanulni egy nyelvet. Kb 3-4 hónap után folyékonyan beszéltünk, otthon is angolul, csak apukával magyarul. Ezt úgy képzeld el, hogy alap magyar szavakat felejtettünk el, a hugomnak még évekig kellett itthon logopédushoz járnia, hogy visszajöjjön teljesen a magyar nyelv. Több ismerősöm is van, akinek így alakult az élete és meg nem mondanád, hogy magyar, ha hallanád angolul. De ha ennyire nem hiszed el, akkor olvass el pár cikket a többnyelvű gyerekekről.
2020. okt. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/98 anonim ***** válasza:
24%

85!


Mint írtam egy 8 évessel költöztem külföldre. Nem, 3 hónap után nem beszél folyékonyak egy idegennyelvet. Megegyszer: speciális iskolába járt, mint kb minden ide költöző külföldi gyerek és itt egy év, egy iskolaév, mire olyan szintre jutnak, hogy sima iskolába mehetnek. Ez az átlag. A nem átlag 2 év alatt jut el ide.

A tobbnyelvu gyerek kifejezés olyan gyerekeket takar, akiknel két különböző anyanyelvű szülő van és mindkettő a saját anyanyelven beszél a gyerekhez. Közé nincs ahhoz, amikor x anyanyelvű gyerek y nyelvet tanulja.

2020. okt. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/98 anonim ***** válasza:
18%
Persze, akkor biztosan hazudok egy anonim oldalon, miközben nem egy videó van rólam akkorról dátumozva, hogy hogyan beszélek. Meg az a rengeteg ember akivel nyaralások alatt beszéltem és mind amerikainak hitt az is hazudott... Mi értelme lenne ilyenről hazudni?? Attól, hogy a te gyereked speciális iskolába járt 20 lengyellel meg 5 litvánnal miközben csak a tanárnő volt hazai ti meg otthon magyarul beszéltetek a gyerekkel, attól én még normális iskolába jártam, ahol rajtam kívül mindenki angolul beszélt. Iskola után meg a szomszéd szintén amerikai gyerekekkel játszottam majd hazamentem aludni. A nap 90%ában angolul beszéltem, azért ment pár hónap alatt. A te gyereked meg jó ha 40%ában beszélte az angolt, úgy elég könnyű ám 1 év alatt megtanulni...
2020. okt. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/98 anonim ***** válasza:
100%

Autista gyermekkel biztos nem költöznék, főleg nem külföldre! Nem hiszem, hogy éltek, vagy akár ismernek autistát, de ez olyan nagy, csaknem orbitális változás lenne az életében, hogy méginkább elidegenítené egymástól a családtagjait. Meg az sem hű, de egyszerű, hogy megy az egész pereputty, majd haza 3 hónap után, főleg nem iskola időben! Nyáron esetleg, de a gyerekeket be kéne iratni magántanárhoz, ugyanis attól, hogy hall néhány norvég szót nem fogja megérteni!


Unokahúgom az anyjával költözött ki 6-7 éves korában, de előtte hónapokig járatták német tanárhoz, hogy az iskolában nagyjából értse a dolgokat. 8-9 éves korában valamiért rászólt a tanára, kérdezte otthon az anyja unokahúgomtól, hogy mit mondott neki a tanár, válasza: "Anya! Szerinted értettem?". Kb 2 éves kinntartózkodás után történt ez, úgy hogy ovi után német órákra járt. Most 11 éves, még ha nem is anyanyelvi szinten, már érti a németet, de nem 2 év alatt tudta megtanulni, pedig 6-7 éves korában mentek ki. Egy most, egészséges 9 éves gyerek se biztos, hogy könnyen be tud illeszkedni egy idegen ország iskolájában, nemhogy egy autista gyermek.


Ha az apa ultimátumot ad, én is adnék az anya helyében. Menjen ki az apa, aztán ha nem tetszik neki a hely jöjjön haza, de ne hozzám. Jobb lenne az élete enélkül az ember nélkül.

2020. okt. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/98 anonim ***** válasza:
88-as vagyok, a "nem hiszem, hogy éltek vagy ismernek autistát" rész a hozzászólásomban egyes kommentelőknek szólt.
2020. okt. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/98 anonim ***** válasza:
54%

87!


1, Nem angolul tanult. Angolt most tanul, kozepsikolaskent, így ez a harmadik nyelv és a második idegennyelv, amit beszelni fog.

2, Rajtam kívül senki nem beszélt magyarul a környezetében.

3, A gyerekem a napjának majd 100%-ban az idegennyelvet hallotta, lévén rajta és rajtam kívül senki nem -beszélt magyarul.

4, Igen, nem kicsit kamuzol épp azért, mert anonim oldal.

5, Egészen biztosan kiköltöztetek 3 évre amerikaba.


Vita vége.

2020. okt. 12. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!